Voda = "must-have" pre našu pleť

30 mar , 2018

Voda = "must-have" pre našu pleť

Ahoj kráska,

už čoskoro náš čaká Veľkonočný pondelok, ktorý je v našich zemepisných šírkach spojený s tradičnou veľkonočnou šibačkou a oblievačkou. Aj keď v posledných rokoch začala veľká časť žien tento sviatok bojkotovať útekom pred šibačmi na súkromie, aj dnes sa môžeme z tradície našich predkov veľa naučiť. Oblievanie nežného pohlavia studenou vodou staršia generácia vysvetľovala garanciou krásy dievčat na celý nasledujúci rok. Ak si túto hypotézu rozoberieme na drobné, dospejeme k záveru, že toto tvrdenie je vo svojej podstate odôvodnené.  

Voda je pre našu pokožku prirodzeným prírodným elixírom. Nie je žiadnou novinkou, že naša pokožka je až z 20% tvorená vodou. Aby to tak aj zostalo, treba ju sústavne zavlažovať  tak zvnútra, ako aj zvonka, inak si koleduješ o nasledujúce nepríjemné kožné problémy.

Nedostatok vody = predčasné starnutie

V každom veku je pre zdravú a žiarivú pleť nutná nielen tá vnútorná, ale aj vonkajšia hydratácia. Tá posilňuje schopnosť pokožky udržiavať vodu a bráni predčasnému starnutiu pokožky. Vnútorná hydrolipidová vrstva pokožky chráni spodné vrstvy pred nadmerným vysušovaním či negatívnym pôsobením vnútorných vplyvov. Hlbšie vrstvy pokožky sú na vodu bohatšie (až 72% vody). Pokiaľ sa však tieto zásoby znížia, vo všetkých vrstvách pokožky dochádza k zmenám, ktoré na povrchu môžeme pozorovať prvotne ako vysušenie a pri dlhodobom deficite aj viditeľné starnutie pokožky.

Dehydratovaná pleť

K dehydratácií pleti dochádza pri porušení ochrannej kožnej bariéry. Odstraňovanie kožného mazu môže byť spôsobené zbytočne častou hygienou, kúpaním v chlórovej vode, pobytom v klimatizovaných priestoroch, prudkým vetrom a mrazom. Kvalite pleti neprospieva ani zlá životospráva, nedostatok spánku alebo nadmerné slnenie. Dehydratovaná pleť je viditeľne unavená, ochabnutá, so sivastým nádychom, ľahšie a rýchlejšie sa na nej tvoria vrásky.

S pribúdajúcim vekom dochádza k výraznejším zmenám kože. Pleť stráca elasticitu, povrchová vrstva sa ztenšuje a znižuje sa produkcia mazu a potu. Tvorba ochranného kožného filmu je obmedzená a koža je dehydratovaná a suchá. Súčasne s tým stráca svoju pevnosť a schopnosť rýchlej regenerácie a vrásky sa prehlbujú.

TIPY pre dehydratovanú pleť

  • Hydratácia pre pleť

Unikátna kombinácia látok v organickom oleji  MARK organic oil, ktoré som pre teba vyvinul v dvoch variantoch – Lemongrass pre mladú pleť a Coffee pre zrelú pleť aktivuje tvorbu aquaporínov, ktoré pleť intenzívne hydratujú, zanechávajú ju sviežu a žiarivú.  Výsledky zbadáš už po prvom použití v podobe vitálnejšej pokožky, hĺbkovej regenerácie, výživy, spomalenia príznakov starnutia a zamatovo hebkej pokožky

  • Hydratácia pre pokožku celého tela

Ultraľahké zloženie našľahaného masla MARK body butter pokožku dlhodobo hydratuje a udržuje ju hebkú a pružnú. Jedinečné zloženie každého body butter, s ktorým som ťa zoznámil v článku NOVINKA – triáda telových masiel v spojení s jedinečnou technológiou výroby optimalizuje hydratáciu pokožky až na celých 24 hodín.

Krásnu Veľkú noc!

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..