Voda = "must-have" pre našu pleť

30 mar , 2018

Voda = "must-have" pre našu pleť

Ahoj kráska,

už čoskoro náš čaká Veľkonočný pondelok, ktorý je v našich zemepisných šírkach spojený s tradičnou veľkonočnou šibačkou a oblievačkou. Aj keď v posledných rokoch začala veľká časť žien tento sviatok bojkotovať útekom pred šibačmi na súkromie, aj dnes sa môžeme z tradície našich predkov veľa naučiť. Oblievanie nežného pohlavia studenou vodou staršia generácia vysvetľovala garanciou krásy dievčat na celý nasledujúci rok. Ak si túto hypotézu rozoberieme na drobné, dospejeme k záveru, že toto tvrdenie je vo svojej podstate odôvodnené.  

Voda je pre našu pokožku prirodzeným prírodným elixírom. Nie je žiadnou novinkou, že naša pokožka je až z 20% tvorená vodou. Aby to tak aj zostalo, treba ju sústavne zavlažovať  tak zvnútra, ako aj zvonka, inak si koleduješ o nasledujúce nepríjemné kožné problémy.

Nedostatok vody = predčasné starnutie

V každom veku je pre zdravú a žiarivú pleť nutná nielen tá vnútorná, ale aj vonkajšia hydratácia. Tá posilňuje schopnosť pokožky udržiavať vodu a bráni predčasnému starnutiu pokožky. Vnútorná hydrolipidová vrstva pokožky chráni spodné vrstvy pred nadmerným vysušovaním či negatívnym pôsobením vnútorných vplyvov. Hlbšie vrstvy pokožky sú na vodu bohatšie (až 72% vody). Pokiaľ sa však tieto zásoby znížia, vo všetkých vrstvách pokožky dochádza k zmenám, ktoré na povrchu môžeme pozorovať prvotne ako vysušenie a pri dlhodobom deficite aj viditeľné starnutie pokožky.

Dehydratovaná pleť

K dehydratácií pleti dochádza pri porušení ochrannej kožnej bariéry. Odstraňovanie kožného mazu môže byť spôsobené zbytočne častou hygienou, kúpaním v chlórovej vode, pobytom v klimatizovaných priestoroch, prudkým vetrom a mrazom. Kvalite pleti neprospieva ani zlá životospráva, nedostatok spánku alebo nadmerné slnenie. Dehydratovaná pleť je viditeľne unavená, ochabnutá, so sivastým nádychom, ľahšie a rýchlejšie sa na nej tvoria vrásky.

S pribúdajúcim vekom dochádza k výraznejším zmenám kože. Pleť stráca elasticitu, povrchová vrstva sa ztenšuje a znižuje sa produkcia mazu a potu. Tvorba ochranného kožného filmu je obmedzená a koža je dehydratovaná a suchá. Súčasne s tým stráca svoju pevnosť a schopnosť rýchlej regenerácie a vrásky sa prehlbujú.

TIPY pre dehydratovanú pleť

  • Hydratácia pre pleť

Unikátna kombinácia látok v organickom oleji  MARK organic oil, ktoré som pre teba vyvinul v dvoch variantoch – Lemongrass pre mladú pleť a Coffee pre zrelú pleť aktivuje tvorbu aquaporínov, ktoré pleť intenzívne hydratujú, zanechávajú ju sviežu a žiarivú.  Výsledky zbadáš už po prvom použití v podobe vitálnejšej pokožky, hĺbkovej regenerácie, výživy, spomalenia príznakov starnutia a zamatovo hebkej pokožky

  • Hydratácia pre pokožku celého tela

Ultraľahké zloženie našľahaného masla MARK body butter pokožku dlhodobo hydratuje a udržuje ju hebkú a pružnú. Jedinečné zloženie každého body butter, s ktorým som ťa zoznámil v článku NOVINKA – triáda telových masiel v spojení s jedinečnou technológiou výroby optimalizuje hydratáciu pokožky až na celých 24 hodín.

Krásnu Veľkú noc!

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Kofeín v šampóne – dokáže skutočne podporiť rast vlasov?
Kofeín v šampóne – dokáže skutočne podporiť rast vlasov?

09 feb , 2024

Prajete si, aby Vaše vlasy boli hustejšie, zdravšie a aby rýchlejšie rástli? Nie ste sami. Pravdepodobne ste už počuli o rôznych „zaručených“ receptoch na rast vlasov, ale po mnohých sklamaniach ostávate skeptickí.

Čítať viac..

Starostlivosť o pleť v zime
Starostlivosť o pleť v zime

18 jan , 2024

Aj Vám sa zdá, že Vaša pleť počas zimy akosi stratila jas? Je na dotyk suchá, matná a možno aj jemne podráždená? Pleť totiž počas zimy stráca veľmi dôležitú hydratáciu. Prečo je to tak? 

Čítať viac..

Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?
Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?

20 nov , 2023

Krása a mladosť sú dary, ktoré nám príroda dáva ako dočasné. Ako roky plynú, prichádza čas, keď sa na našej pokožke začnú objavovať prvé vrásky a iné známky starnutia. Tento proces je prirodzený a nevyhnutný, to však neznamená, že sa s ním musíme len tak zmieriť. Naopak, mali by sme vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sme o svoju pleť dbali ešte viac ako doteraz, aby sme ju udržali v tej najlepšej kondícii a zamedzili predčasnému starnutiu. Ako teda na to?

 

Čítať viac..