Voda = "must-have" pre našu pleť

30 mar , 2018

Voda = "must-have" pre našu pleť

Ahoj kráska,

už čoskoro náš čaká Veľkonočný pondelok, ktorý je v našich zemepisných šírkach spojený s tradičnou veľkonočnou šibačkou a oblievačkou. Aj keď v posledných rokoch začala veľká časť žien tento sviatok bojkotovať útekom pred šibačmi na súkromie, aj dnes sa môžeme z tradície našich predkov veľa naučiť. Oblievanie nežného pohlavia studenou vodou staršia generácia vysvetľovala garanciou krásy dievčat na celý nasledujúci rok. Ak si túto hypotézu rozoberieme na drobné, dospejeme k záveru, že toto tvrdenie je vo svojej podstate odôvodnené.  

Voda je pre našu pokožku prirodzeným prírodným elixírom. Nie je žiadnou novinkou, že naša pokožka je až z 20% tvorená vodou. Aby to tak aj zostalo, treba ju sústavne zavlažovať  tak zvnútra, ako aj zvonka, inak si koleduješ o nasledujúce nepríjemné kožné problémy.

Nedostatok vody = predčasné starnutie

V každom veku je pre zdravú a žiarivú pleť nutná nielen tá vnútorná, ale aj vonkajšia hydratácia. Tá posilňuje schopnosť pokožky udržiavať vodu a bráni predčasnému starnutiu pokožky. Vnútorná hydrolipidová vrstva pokožky chráni spodné vrstvy pred nadmerným vysušovaním či negatívnym pôsobením vnútorných vplyvov. Hlbšie vrstvy pokožky sú na vodu bohatšie (až 72% vody). Pokiaľ sa však tieto zásoby znížia, vo všetkých vrstvách pokožky dochádza k zmenám, ktoré na povrchu môžeme pozorovať prvotne ako vysušenie a pri dlhodobom deficite aj viditeľné starnutie pokožky.

Dehydratovaná pleť

K dehydratácií pleti dochádza pri porušení ochrannej kožnej bariéry. Odstraňovanie kožného mazu môže byť spôsobené zbytočne častou hygienou, kúpaním v chlórovej vode, pobytom v klimatizovaných priestoroch, prudkým vetrom a mrazom. Kvalite pleti neprospieva ani zlá životospráva, nedostatok spánku alebo nadmerné slnenie. Dehydratovaná pleť je viditeľne unavená, ochabnutá, so sivastým nádychom, ľahšie a rýchlejšie sa na nej tvoria vrásky.

S pribúdajúcim vekom dochádza k výraznejším zmenám kože. Pleť stráca elasticitu, povrchová vrstva sa ztenšuje a znižuje sa produkcia mazu a potu. Tvorba ochranného kožného filmu je obmedzená a koža je dehydratovaná a suchá. Súčasne s tým stráca svoju pevnosť a schopnosť rýchlej regenerácie a vrásky sa prehlbujú.

TIPY pre dehydratovanú pleť

  • Hydratácia pre pleť

Unikátna kombinácia látok v organickom oleji  MARK organic oil, ktoré som pre teba vyvinul v dvoch variantoch – Lemongrass pre mladú pleť a Coffee pre zrelú pleť aktivuje tvorbu aquaporínov, ktoré pleť intenzívne hydratujú, zanechávajú ju sviežu a žiarivú.  Výsledky zbadáš už po prvom použití v podobe vitálnejšej pokožky, hĺbkovej regenerácie, výživy, spomalenia príznakov starnutia a zamatovo hebkej pokožky

  • Hydratácia pre pokožku celého tela

Ultraľahké zloženie našľahaného masla MARK body butter pokožku dlhodobo hydratuje a udržuje ju hebkú a pružnú. Jedinečné zloženie každého body butter, s ktorým som ťa zoznámil v článku NOVINKA – triáda telových masiel v spojení s jedinečnou technológiou výroby optimalizuje hydratáciu pokožky až na celých 24 hodín.

Krásnu Veľkú noc!

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Ako bojovať proti padaniu vlasov: efektívne riešenia na podporu rastu
Ako bojovať proti padaniu vlasov: efektívne riešenia na podporu rastu

26 máj , 2023

Padanie vlasov je problém, ktorý trápi mnohých z nás bez ohľadu na pohlavie či vek. V dnešnom článku sa pozrieme na príčiny vypadávania vlasov, možnosti liečby padania a spôsoby prevencie tohto nepríjemného javu.

Čítať viac..

Úľava pre citlivú a seboreickú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú a seboreickú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..