Čo to znamená, keď MARK myslí na prírodu

VRÁŤ MOJE OBALY A ZÍSKAJ ZĽAVU! 

Aby sme spolu chránili životné prostredie o čosi viac, vytvoril som recyklačný program, v ktorom by sme mohli spoločne vrátené obaly zúžitkovať.

V rámci recyklácie plastových obalov som sa rozhodol pre spoluprácu s lokálnou značkou @umelohmotne, ktorá plastový odpad pretvára na nové užitočné veci. Plastový odpad je najprv očistený, zbavený etikiet a lepidla a následne rozdrvený. Drvina je roztápaná a vstrekovaná do foriem, v ktorých vznikajú nové produkty - mydelničky, nádobky, či plastové okuliare :)  Týmto sa plastový odpad vracia naspäť do obehu a vzniká užitočný produkt na dlhodobé používanie. 

Vrátené sklenené obaly sú taktiež dôkladne očistené, zbavené etikiet a zvyškov lepidla a potom dezinfikované pri vysokých teplotách v laboratórnom sterilizátore. Následne sú vrátené do výrobného procesu a opätovne použité na balenie nových výrobkov.

Každého, kto sa do recyklačného programu zapojí a vráti sklené alebo plastové obaly, odmením zľavovým kupónom vo výške 15% na ďalší nákup. Výhodou je, že kupón má platnosť 1 rok. Podmienkou na jeho získanie je vrátiť aspoň 7 sklenených alebo plastových obalov z mojich produktov (je možné ich aj kombinovať). Obaly môžeš posielať poštou alebo kuriérom - bez dobierky, na moju adresu:

MARK Cosmetics s.r.o
Ivánska 6

900 45 Malinovo

Množstvo vrátených obalov môže byť samozrejme vyššie. Nezabudni mi poslať aj mailovú adresu, kam môžem zľavový kupón po prevzatí obalov poslať :)

 

Ako recyklovať vrecúško z mojich kávových peelingov?

Občas sa stane, že sa niekto bezhlavo zamiluje do môjho prírodného peelingu, no zostane trochu v rozpakoch kvôli môjmu obalu. Niekedy máte pocit, že je trochu nepraktický a nedomyslený. V skutočnosti je to však presne naopak!

Obal som vyberal veľmi starostlivo. Hľadal som niečo, čo udrží môj produkt a jeho účinné zložky v perfektnom stave, a tak som sa inšpiroval obalom, do ktorého sa balí aj samotná káva. Hoci ide na prvý pohľad o papierové vrecúško, vnútro obalu tvorí fólia, takže nemusíš mať strach, že sa rozmočí, keď ho vezmeš so sebou do sprchy. Treba však dbať na to, aby sa dovnútra vrecka nedostala voda, to znamená nenaberať peeling vlhkými rukami ale odsypať si potrebné množstvo do rúk. Praktické zatváranie navyše jednoducho zacvakneš.

Peeling si však môžeš presypať do čistej uzatvárateľnej nádobky, s ktorou sa ti bude v sprche a vo vani lepšie manipulovať.

Po spotrebovaní vrecúško končí v komunálnom odpade, keďže ide o kompozitný materiál.