Aromaterapia: Cesta k duševnej pohode

06 apr , 2018

Aromaterapia: Cesta k duševnej pohode

Ahoj,

vedela si, že čuchové nervy sú prepojené s tou časťou mozgu, ktorá má na starosti naše emócie a citové reakcie? Aj to je dôvod, prečo na aromaterapiu nedám dopustiť, a snažím sa ju rešpektovať i vo svojich produktoch.

Nech už vdychujete akýkoľvek olejček, ideálne je, ak sa jedná o prírodný produkt. Jeho účinky žiadny umelo vyrobený prípravok totiž nikdy nenahradí. Ideálnym spôsobom relaxácie spojenej s vôňami je kúpeľ, pri ktorom použi kúpeľové oleje alebo čistý éterický olej rozmiešaný v troche mlieka či lyžičke medu.

Vône sú všeobecne príjemné, a pri správnom výbere, navodzujú navyše aj pocit pohody, upokojujú a zbavujú stresu. Určite si si všimla, že si oveľa lepšie oddýchneš a zrelaxuješ, keď okolo seba (jemne!) cítiš tú správnu vôňu.

Najrôznejšie arómy však môžu priniesť úľavu aj v prípade zdravotných ťažkostí. Eukalyptus pomôže v prípade upchatého nosa a dutín, zníži horúčku a uľahčuje odkašliavanie. Ruža uľaví pri menštruačných bolestiach. Vanilka navodí pocit pohody. Mäta pomôže zvýšiť koncentráciu a pomáha pri migréne. Medovka upokojuje a jazmín zas potláča depresie.

Aromaterapia však nemusí byť len tak trochu zdĺhavý kúpeľ. Svoj malý aróma-rituál si môžeš dopriať pokojne každý deň, a navyše tým prospeješ aj svojej pleti. Vytvoril som totiž dva druhy prírodných pleťových olejov, ktoré vďaka malej fľaštičke s praktickým roll-onom môžeš mať neustále pri sebe a použiť, kedykoľvek si to bude tvoja pleť či myseľ žiadať.

Olejové sérum MARK Organic face oil Lemongrass dôkladne hydratuje a vyživuje. Napomáha regenerácii pokožky a zmierňuje príznaky starnutia a taktiež reguluje tvorbu kožného mazu, a to bez toho, aby pleť vysušovalo a upchávalo póry.

Olejové sérum MARK Organic face oil Coffee vracia pevnosť a pružnosť zrelé pokožke, hĺbkovo regeneruje, hydratuje a bráni vzniku ďalších vrások. Obsiahnutý kávový olej navyše pomáha redukovať opuchy.

Chceš si naplno vychutnať vôní týchto „vreckových“ olejčekov? Nanes si malé množstvo oleja do dlaní, mierne rozotri, a potom dlane pritlačte k tvári a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite. Týchto pár sekúnd stačí na to, aby si sa okamžite cítila lepšie a pokojnejšie.

P.S: Aby si si mojej voňavé olejčeky mohla naozaj naplno vychutnať, s promokódom OIL15 ich teraz získaš až s 15% zľavou ;)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Ako bojovať proti padaniu vlasov: efektívne riešenia na podporu rastu
Ako bojovať proti padaniu vlasov: efektívne riešenia na podporu rastu

26 máj , 2023

Padanie vlasov je problém, ktorý trápi mnohých z nás bez ohľadu na pohlavie či vek. V dnešnom článku sa pozrieme na príčiny vypadávania vlasov, možnosti liečby padania a spôsoby prevencie tohto nepríjemného javu.

Čítať viac..

Úľava pre citlivú a seboreickú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú a seboreickú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..