Aromaterapia: Cesta k duševnej pohode

06 apr , 2018

Aromaterapia: Cesta k duševnej pohode

Ahoj,

vedela si, že čuchové nervy sú prepojené s tou časťou mozgu, ktorá má na starosti naše emócie a citové reakcie? Aj to je dôvod, prečo na aromaterapiu nedám dopustiť, a snažím sa ju rešpektovať i vo svojich produktoch.

Nech už vdychujete akýkoľvek olejček, ideálne je, ak sa jedná o prírodný produkt. Jeho účinky žiadny umelo vyrobený prípravok totiž nikdy nenahradí. Ideálnym spôsobom relaxácie spojenej s vôňami je kúpeľ, pri ktorom použi kúpeľové oleje alebo čistý éterický olej rozmiešaný v troche mlieka či lyžičke medu.

Vône sú všeobecne príjemné, a pri správnom výbere, navodzujú navyše aj pocit pohody, upokojujú a zbavujú stresu. Určite si si všimla, že si oveľa lepšie oddýchneš a zrelaxuješ, keď okolo seba (jemne!) cítiš tú správnu vôňu.

Najrôznejšie arómy však môžu priniesť úľavu aj v prípade zdravotných ťažkostí. Eukalyptus pomôže v prípade upchatého nosa a dutín, zníži horúčku a uľahčuje odkašliavanie. Ruža uľaví pri menštruačných bolestiach. Vanilka navodí pocit pohody. Mäta pomôže zvýšiť koncentráciu a pomáha pri migréne. Medovka upokojuje a jazmín zas potláča depresie.

Aromaterapia však nemusí byť len tak trochu zdĺhavý kúpeľ. Svoj malý aróma-rituál si môžeš dopriať pokojne každý deň, a navyše tým prospeješ aj svojej pleti. Vytvoril som totiž dva druhy prírodných pleťových olejov, ktoré vďaka malej fľaštičke s praktickým roll-onom môžeš mať neustále pri sebe a použiť, kedykoľvek si to bude tvoja pleť či myseľ žiadať.

Olejové sérum MARK Organic face oil Lemongrass dôkladne hydratuje a vyživuje. Napomáha regenerácii pokožky a zmierňuje príznaky starnutia a taktiež reguluje tvorbu kožného mazu, a to bez toho, aby pleť vysušovalo a upchávalo póry.

Olejové sérum MARK Organic face oil Coffee vracia pevnosť a pružnosť zrelé pokožke, hĺbkovo regeneruje, hydratuje a bráni vzniku ďalších vrások. Obsiahnutý kávový olej navyše pomáha redukovať opuchy.

Chceš si naplno vychutnať vôní týchto „vreckových“ olejčekov? Nanes si malé množstvo oleja do dlaní, mierne rozotri, a potom dlane pritlačte k tvári a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite. Týchto pár sekúnd stačí na to, aby si sa okamžite cítila lepšie a pokojnejšie.

P.S: Aby si si mojej voňavé olejčeky mohla naozaj naplno vychutnať, s promokódom OIL15 ich teraz získaš až s 15% zľavou ;)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..