Aromaterapia: Cesta k duševnej pohode

06 apr , 2018

Aromaterapia: Cesta k duševnej pohode

Ahoj,

vedela si, že čuchové nervy sú prepojené s tou časťou mozgu, ktorá má na starosti naše emócie a citové reakcie? Aj to je dôvod, prečo na aromaterapiu nedám dopustiť, a snažím sa ju rešpektovať i vo svojich produktoch.

Nech už vdychujete akýkoľvek olejček, ideálne je, ak sa jedná o prírodný produkt. Jeho účinky žiadny umelo vyrobený prípravok totiž nikdy nenahradí. Ideálnym spôsobom relaxácie spojenej s vôňami je kúpeľ, pri ktorom použi kúpeľové oleje alebo čistý éterický olej rozmiešaný v troche mlieka či lyžičke medu.

Vône sú všeobecne príjemné, a pri správnom výbere, navodzujú navyše aj pocit pohody, upokojujú a zbavujú stresu. Určite si si všimla, že si oveľa lepšie oddýchneš a zrelaxuješ, keď okolo seba (jemne!) cítiš tú správnu vôňu.

Najrôznejšie arómy však môžu priniesť úľavu aj v prípade zdravotných ťažkostí. Eukalyptus pomôže v prípade upchatého nosa a dutín, zníži horúčku a uľahčuje odkašliavanie. Ruža uľaví pri menštruačných bolestiach. Vanilka navodí pocit pohody. Mäta pomôže zvýšiť koncentráciu a pomáha pri migréne. Medovka upokojuje a jazmín zas potláča depresie.

Aromaterapia však nemusí byť len tak trochu zdĺhavý kúpeľ. Svoj malý aróma-rituál si môžeš dopriať pokojne každý deň, a navyše tým prospeješ aj svojej pleti. Vytvoril som totiž dva druhy prírodných pleťových olejov, ktoré vďaka malej fľaštičke s praktickým roll-onom môžeš mať neustále pri sebe a použiť, kedykoľvek si to bude tvoja pleť či myseľ žiadať.

Olejové sérum MARK Organic face oil Lemongrass dôkladne hydratuje a vyživuje. Napomáha regenerácii pokožky a zmierňuje príznaky starnutia a taktiež reguluje tvorbu kožného mazu, a to bez toho, aby pleť vysušovalo a upchávalo póry.

Olejové sérum MARK Organic face oil Coffee vracia pevnosť a pružnosť zrelé pokožke, hĺbkovo regeneruje, hydratuje a bráni vzniku ďalších vrások. Obsiahnutý kávový olej navyše pomáha redukovať opuchy.

Chceš si naplno vychutnať vôní týchto „vreckových“ olejčekov? Nanes si malé množstvo oleja do dlaní, mierne rozotri, a potom dlane pritlačte k tvári a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite. Týchto pár sekúnd stačí na to, aby si sa okamžite cítila lepšie a pokojnejšie.

P.S: Aby si si mojej voňavé olejčeky mohla naozaj naplno vychutnať, s promokódom OIL15 ich teraz získaš až s 15% zľavou ;)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Čo by nemal (a naopak mal) obsahovať kvalitný sprchový gél?
Čo by nemal (a naopak mal) obsahovať kvalitný sprchový gél?

20 jún , 2024

Ak čítate tento článok, pravdepodobne sa začínate viac zaujímať o zloženie sprchovacích gélov či šampónov, alebo Vás k článku priviedli problémy s pokožkou, alebo vlasmi. Každopádne sme radi, že Vás táto téma zaujíma a budeme sa snažiť poskytnúť Vám cenné informácie 😊

Čítať viac..

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..