Starostlivosť o suchú pokožku rúk

12 jan , 2018

Starostlivosť o suchú pokožku rúk

Ahoj kočka,

hovorí sa, že ruky sú vizitkou ženy. Prvý dojem predsa druhýkrát neurobíš, a preto by mala každá žena dbať na upravené ruky a nechty. V týchto ľadových mesiacoch je to však veľká výzva. Počas zimy, kedy pokožku rúk vystavujeme chladnému počasiu a presušenému vzduchu v miestnostiach, potrebujú naše ruky intenzívnejšiu starostlivosť. Keď k tomu pridáme pravidelné umývanie rúk často v horúcej vode, naše ruky doslova trpia. Dochádza k vysušovaniu vrchnej vrstvy kože a pokožka sa tak stáva citlivejšou a náchylnejšou k podráždeniu. V blogu Starostlivosť o pleť počas chladných dní, som ti prezradil, ako sa správne starať počas zimných mesiacov o pokožku tváre. Dnes ti poradím, ako správne ošetrovať suchú pokožku rúk tak, aby si predišla nepríjemnému svrbeniu, vysušovaniu a pocitu napnutia.

Prevencia pred mrazom

Priame vystavenie našej pokožky mrazu a studenému vzduchu je najhoršie. Nepodceňuj zdanlivú drobnosť ako je nosenie rukavíc. A nezabúdaj, že prírodné materiály ochránia pokožku tvojich citlivých rúk najefektívnejšie.

Scrubuj

Kávový peeling MARK scrub prinesie tvojim rukám efekt profesionálnej manikúry. Organický trstinový cukor odstraňuje odumreté bunky a masíruje ruky. Obsiahnuté kvalitné prírodné oleje ruky zjemnia a vyživia. Vďaka peelingu urýchliš odstránenie odumretých kožných buniek a získaš hladkú, vyživenú a hydratovanú pokožku rúk. Vďaka jedinečnému mixu ingrediencií tak predídeš  nežiadúcej drsnej koži, nepekným šupinkám a extrémne suchej pokožke rúk.

Dopraj svojim rukám masáž

Hneď po dôkladnom oscrubovaní, kým je tvoja pokožka vláčna a hydratovaná, použi jednoduchú, ale účinnú masáž. Tá tvojim rukám prinesie príjemný pocit pohody a uvoľnenia, stimuluješ krvný obeh a  ruky zahreješ. Zameraj sa nielen na dlane a jednotlivé prsty, ale aj na chrbát ruky, kde je koža tenšia a omnoho citlivejšia ako na dlaniach. 

TIP: Ak mávaš zádery a popraskanú kožičku okolo nechtového lôžka, využi benefity mojej novinky MARK organic oil Coffee alebo MARK organic oil Lemongrass. Toto zázračné olejové sérum z vysokokvalitných olejov je totiž vhodné nielen na pleť. Hlavné zložky – arganový, jojobový a kávový olej, doplnené ryžovým olejom a vitamínom E pomôžu, aby bol aj tento problém navždy minulosťou. Aplikácia je vďaka roll-onu naozaj jednoduchá a sérum sa výborne vstrebáva a zanechá zamatovo jemnú a hladkú pokožku.

Krásne chladné dni! ;)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?
Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?

20 nov , 2023

Krása a mladosť sú dary, ktoré nám príroda dáva ako dočasné. Ako roky plynú, prichádza čas, keď sa na našej pokožke začnú objavovať prvé vrásky a iné známky starnutia. Tento proces je prirodzený a nevyhnutný, to však neznamená, že sa s ním musíme len tak zmieriť. Naopak, mali by sme vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sme o svoju pleť dbali ešte viac ako doteraz, aby sme ju udržali v tej najlepšej kondícii a zamedzili predčasnému starnutiu. Ako teda na to?

 

Čítať viac..

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..