Starostlivosť o pleť počas chladných dní

16 nov , 2017

Starostlivosť o pleť počas chladných dní

Ahoj,

jeseň je už dávno tu. A tak ako kvôli chladnému počasiu meníme svoj šatník, mali by sme aktuálnemu počasiu prispôsobiť aj starostlivosť o pleť. Aj keď sa to možno nezdá, pleť je po lete unavená a potrebuje regenerovať. Navyše, chladné počasie, vietor, dážď a sneh a k tomu suchý a častokrát prekúrený vzduch v interiéroch, jej dávajú zabrať. Môže sa to prejavovať začervenaním pokožky, jej vysušením, či pocitom svrbenia a napnutia. V dnešnom článku ti poradím ako týmto nežiadúcim javom predchádzať. Cieľom je, aby si suchú pokožku, popraskané pery a podráždenú pokožku na rukách poznala iba z rozprávania ostatných. Tá tvoja bude krásna, zdravá a žiarivá.

Dôkladne hydratuj

Ak pleť nehydratuješ a nedopraješ jej dostatočnú starostlivosť akú potrebuje, jej ochranná funkcia je výrazne oslabená. Výsledkom je zvyčajne zvädnutá, suchá pleť, so sivým nádychom a kruhmi pod očami. Zameraj sa na kvalitné hydratačné prípravky, ktoré navrátia pleti stratenú vlhkosť a pomôžu ju aj udržať. Vhodná je kozmetika s obsahom cenných prírodných olejov, napríklad s  mandľovým či avokádovým a vitamínov, najmä E a C, ktoré pôsobia ako antioxidanty. Všetky tieto účinné zložky obsahuje aj každé balenie môjho kávového peelingu MARK scrub, ktorý tvojej suchej pokožke dodá potrebnú hydratáciu a ochráni ju pred nechceným vysušovaním.

Zbav sa starého

Každá bunka má svoju obmedzenú životnosť. Peeling na telo a tvár MARK scrub zložený z čistých prírodných ingrediencií ti pomôže odstrániť z povrchu pokožky odumreté bunky, ktoré spôsobujú nepekný vzhľad, šupinky a suché mapy. Pravidelným srubovaním navyše pokožku výdatne prekrvíš a napomôžeš jej rýchlejšej regenerácií.

A nezabudni venovať vhodnú starostlivosť a ochranu aj svojím perám. Základným krokom ich ošetrenia je dôkladný peeling, ktorým sa odstránia odumreté bunky a zároveň sa ním stimuluje tvorba nových a zdravých. A presne na tento účel slúži MARK Lips Scrub. Následne je potrebné pery dôkladne hydratovať výživným balzamom, ktorý ich zvlhčí a dodá im potrebné vitamíny. Na to zas slúži MARK Lip Balm, ktorý je aktívny vďaka vysokému podielu kakaového masla v kombinácii s kávovým olejom a včelím voskom. Pery tak upokojí, zahojí drobné ranky a dodá im potrebnú vláčnosť. A k tomu všetkému nádherne čokoládovo vonia!

Dopraj si minútový detox

Dôležité je nezabudnúť ani na skvelého pomocníka - pleťové masky, ktoré tvoju pleť napumpujú vitamínmi, aby bola krásna a zdravá.

MARK Green tea face mask, vyvinutá pre potreby aknóznej pleti, je bohatá na antioxidanty a spolu s ryžovým a ovseným práškom a práškom z listov stromu Neem tvoju pleť dôkladne očistí a zbaví toxínov.

Rozmaznávanie pokožky však nie je iba výsadou tváre! Myslieť by sme mali na pokožku celého nášho tela, vrátane často zanedbávaných lakťov, kolien či chodidiel. Práve tu býva pokožka nadmerne namáhaná a vysušená, neraz i s nepeknými trhlinkami. Zahrň preto do svojich kozmetických rituálov peeling celého tela. Tvoja pleť bude za minútku garantovane hebká, svieža a jemná.

Máš iné rituály, ktoré pomáhajú tvojej pleti? Podeľ sa s nimi so mnou a napíš mi.

Krásne jesenné dni,

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..

Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu
Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu

01 mar , 2024

Milé dámy,

 

Nasledujúci článok patrí Vám. Celulitída je totiž (bohužiaľ) väčšinou problémom žien.

Na vine je hormón estrogén, ktorý je u mužov zastúpený minimálne. 

Čítať viac..