Tipy ako ľahko ušetriť peniaze v rozpočte

19 jan , 2018

Tipy ako ľahko ušetriť peniaze v rozpočte

Nepoznám človeka, ktorý by nechcel mať aspoň o trochu viac peňazí. Ak v tomto ohľade nie si ani ty výnimka, prečítaj si moje celkom jednoduché tipy na to, ako môžeš ušetriť bez výrazného obmedzovania sa.

Najskôr zo všetkého je však dobré, ak si podrobne prejdeš svoje výdavky za niekoľko uplynulých mesiacov. Za čo utrácaš najčastejšie? Kam putujú tie najväčšie sumy? Na základe takéhoto prieskumu ľahko zistíš, ktoré položky sú v tvojom rozpočte kritické a mala by si s nimi pracovať. 

Skontroluj paušál

Nehovorím, že máš prestať telefonovať alebo surfovať na internete, ale zisti si, či neexistuje ponuka, v ktorej získaš podobné služby za menej peňazí. Výhodné ceny pre dlhodobých zákazníkov totiž nemusia mať v ponuke len mobilní operátori.

Sleduj akcie

Tým nemyslím letáky zo supermarketu (aj keď aj tam nájdeš mnoho spôsobov, ako ušetriť), ale skôr webové stránky alebo sociálne siete svojich obľúbených značiek. Často tam totiž nájdeš info o špeciálnych akciách, zľavách a výhodných ponukách. Na mojom Facebooku okrem iného nájdeš napríklad aj pravidelné súťaže, v ktorých môžeš moje produkty získať úplne zadarmo! V akciovej sekcii môjho webu zas nájdeš všetky moje výhodné ponuky pekne pohromade.

Dva v jednom

Existuje ešte jeden spôsob ako ušetriť pri nákupe kozmetiky. Jednoducho kupuj produkty, ktoré sú tzv. dva v jednom alebo majú skrátka viacero spôsobov použitia. Krásnym príkladom je napríklad môj kávový peeling MARK scrub, ktorý môžeš použiť ako na telo, tak aj na tvár, a zakaždým má dokonalý účinok.

Šetri ekologicky

Ak si nedokážeš svoj deň predstaviť bez veľkej kávy zo Starbucks, aspoň si so sebou nos svoj termohrnček. Takto totiž získaš na každý nápoj zľavu. Okrem toho tým šetríš aj prírodu, ktorú používanie všetkých jednorazových obalov zaťažuje.

Jedlo cez internet

Nakupovať jedlo on-line má veľa výhod. Okrem toho, že šetrí čas, šetrí aj peniaze. Nakúpiš totiž presne len to, pre čo ideš a nič navyše. Asi sama vieš, ako lákavé sú regály plné dobrôt, okolo ktorých vždy musíš prejsť, než sa dostaneš k tomu, čo naozaj potrebuješ.

Krásny víkend prajem. A pokiaľ ťa čaká nakupovanie, skús sa mojimi radami inšpirovať ;) 

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Úľava pre citlivú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..

Ochráň svoju pokožku pred horúčavami
Ochráň svoju pokožku pred horúčavami

04 aug , 2022

Leto a prázdniny sú v plnom prúde a veľa času trávime vonku na slnku. K letu patria aj letné horúčavy. Už aj v našich zemepisných šírkach sa teploty šplhajú k vysokým číslam, atakujúc 38°C, často dokonca ešte viac. Väčšina z nás si je vedomá škodlivých účinkov, ktoré môže mať slnko na naše telo, no len málo z nás vie veľa o účinkoch teplých letných teplôt na našu pokožku. Viaceré štúdie však ukázali, že nadmerné vystavenie teplu môže spôsobiť všetky druhy problémov súvisiacich s pokožkou, od dehydratácie po hyperpigmentáciu a dokonca aj predčasné starnutie.

Čítať viac..