Tipy ako ľahko ušetriť peniaze v rozpočte

19 jan , 2018

Tipy ako ľahko ušetriť peniaze v rozpočte

Nepoznám človeka, ktorý by nechcel mať aspoň o trochu viac peňazí. Ak v tomto ohľade nie si ani ty výnimka, prečítaj si moje celkom jednoduché tipy na to, ako môžeš ušetriť bez výrazného obmedzovania sa.

Najskôr zo všetkého je však dobré, ak si podrobne prejdeš svoje výdavky za niekoľko uplynulých mesiacov. Za čo utrácaš najčastejšie? Kam putujú tie najväčšie sumy? Na základe takéhoto prieskumu ľahko zistíš, ktoré položky sú v tvojom rozpočte kritické a mala by si s nimi pracovať. 

Skontroluj paušál

Nehovorím, že máš prestať telefonovať alebo surfovať na internete, ale zisti si, či neexistuje ponuka, v ktorej získaš podobné služby za menej peňazí. Výhodné ceny pre dlhodobých zákazníkov totiž nemusia mať v ponuke len mobilní operátori.

Sleduj akcie

Tým nemyslím letáky zo supermarketu (aj keď aj tam nájdeš mnoho spôsobov, ako ušetriť), ale skôr webové stránky alebo sociálne siete svojich obľúbených značiek. Často tam totiž nájdeš info o špeciálnych akciách, zľavách a výhodných ponukách. Na mojom Facebooku okrem iného nájdeš napríklad aj pravidelné súťaže, v ktorých môžeš moje produkty získať úplne zadarmo! V akciovej sekcii môjho webu zas nájdeš všetky moje výhodné ponuky pekne pohromade.

Dva v jednom

Existuje ešte jeden spôsob ako ušetriť pri nákupe kozmetiky. Jednoducho kupuj produkty, ktoré sú tzv. dva v jednom alebo majú skrátka viacero spôsobov použitia. Krásnym príkladom je napríklad môj kávový peeling MARK scrub, ktorý môžeš použiť ako na telo, tak aj na tvár, a zakaždým má dokonalý účinok.

Šetri ekologicky

Ak si nedokážeš svoj deň predstaviť bez veľkej kávy zo Starbucks, aspoň si so sebou nos svoj termohrnček. Takto totiž získaš na každý nápoj zľavu. Okrem toho tým šetríš aj prírodu, ktorú používanie všetkých jednorazových obalov zaťažuje.

Jedlo cez internet

Nakupovať jedlo on-line má veľa výhod. Okrem toho, že šetrí čas, šetrí aj peniaze. Nakúpiš totiž presne len to, pre čo ideš a nič navyše. Asi sama vieš, ako lákavé sú regály plné dobrôt, okolo ktorých vždy musíš prejsť, než sa dostaneš k tomu, čo naozaj potrebuješ.

Krásny víkend prajem. A pokiaľ ťa čaká nakupovanie, skús sa mojimi radami inšpirovať ;) 

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..