K nákupu nad 25€ MARK scrub (100g) ZADARMO

S MARKom nakupuješ online BEZPEČNE

S MARKom nakupuješ online BEZPEČNE

09 Mar , 2018

Ahoj scruberka,

nakupuješ u mňa prvýkrát alebo si si nie úplne istá, či budú tvoje osobné údaje u mňa v bezpečí? Pochopiteľné. Pri súčasnej expanzii rôznych internetových stránok musí byť človek veľmi obozretný. Preto treba veľmi zvažovať komu sa rozhodneš poskytnúť tak citlivé informácie ako sú tvoje meno, adresa či dokonca platobné údaje ako číslo platobnej karty a iné údaje o karte. Ale ako rozlíšiť, ktorá stránka je bezpečná a ktorá sa len ako bezpečná tvári? Priznávam, že často táto úloha nie je jednoduchá. Veľa nedôveryhodných obchodníkov má stránky veľmi kvalitne prepracované a na prvý pohľad vizuálne bezchybné. Chcel by som ťa však ubezpečiť, že tak ako mi záleží na tvojej krásnej pokožke, rovnako mi záleží aj na tvojej bezpečnosti. Na základe uvedeného som pre teba pripravil zoznam vecí, na ktoré by si si mala dať pozor predtým, ako sa rozhodneš nakupovať online.

Nevyžiadané otváranie stránok

Určite to poznáš. Hore do políčka zadáš konkrétnu adresu, no okrem hľadanej stránky ti vyskočia ďalšie okná, ktoré si otvoriť vôbec nechcela. Najčastejšie sú to rôzne gratulácie, že si niečo vyhrala a na prevzatie výhry máš na niečo kliknúť, žiadosti o vyplnenie neznámych prieskumov alebo spustenie rôznych hier. Už v tomto okamihu by si mala spozornieť, že niečo nie je v poriadku. Seriózny obchodník takéto presmerovania na svojej stránke nedovolí! Najdôležitejšie je však sledovať, či stránka, na ktorej sa chystáš nakupovať je zabezpečená. To uvidíš na linku/odkaze, ak je označený predvoľbou https:// („s“ ako secure), ktorá predstavuje protokol, prostredníctvom ktorého komunikuje prehliadač s príslušným serverom. Obozretná buď, ak je predvoľba len vo formáte http:// ! V takom prípade totiž ide o adresu, ktorá nie je zabezpečená šifrovaním a ľahko môže dôjsť k zneužitiu či krádeži osobných údajov.

Možnosti platby

Väčšina e-shopov vrátane môjho ponúka na výber viacero spôsobov platby ako uhradiť tovar alebo služby. Mnohí prevádzkovatelia v súčasnej dobe podporujú platbu prostredníctvom platobných kariet či presmerovaním platobného príkazu na stránku tvojej banky. Tieto údaje sú priamo do banky zasielané už v zašifrovanej podobe. Za účelom garancie bezpečnej platby niektoré banky ponúkajú aj možnosť bezplatného vytvorenia jednorazového čísla karty, ktoré bude slúžiť len na zaplatenie konkrétnej transakcie. Pokiaľ stránka neobsahuje vyššie spomínané https:// a napriek tomu sa rozhodneš v e-shope nakupovať, odporúčam použiť platbu prevodom na účet alebo platbu cez PayPal. Ide o bezplatnú službu, ktorá slúži priamo na bezpečný nákup cez internet. Návod na zriadenie PayPal účtu nájdeš ľahko vo vyhľadávači Google. Pokiaľ ti ani jedna z uvedených možností nevyhovuje, u mňa si môžeš vybrať spôsob platby na dobierku, teda zaplatíš tovar v hotovosti pri prevzatí :)

Certifikácia

Ďalším pomocníkom pri výbere obchodníka, u ktorého chceš nakúpiť môže byť aj logo "Tento e-shop je certifikovaný.“ od garanta  „nakupujbezpecne.sk“ a iné, ktoré nezávislým subjektom osvedčujú, že obchodník spĺňa prísne bezpečnostné kritéria. U tohto obchodníka prebehol certifikačný audit a všetky jeho nákupné podmienky sú v súlade s platnou legislatívou, ako aj so zásadami poctivého obchodného styku. Hrdo oznamujem, že môj e-shop všetky tieto podmienky spĺňa, a preto ti ručím za bezpečie pri každom tvojom nákupe! ;)

Ak predsa len preferuješ nákup v kamenných obchodoch, tak MARKa nájdeš aj vo vybraných predajniach sieti TETA drogérie a 101 drogérie.

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Správna starostlivosť o zdravé a krásne pery
Správna starostlivosť o zdravé a krásne pery

15 Mar , 2019

Čítať viac..

Zbaľ kufre s MARKOM
Zbaľ kufre s MARKOM

08 Mar , 2019

Ahoj cestovateľka,

tento týždeň nás privítali prvé jarné teploty a je tendencia, že počasie vonku sa bude zo dňa na deň stále už iba zlepšovať. Ako to už býva, so zvyšujúcimi sa teplotami čoraz viac začíname premýšľať nad dovolenkou, ktorá poskytuje únik z každonnej rutiny. 

Čítať viac..

Sprcha versus kúpeľ
Sprcha versus kúpeľ

01 Mar , 2019

Horúca sprcha v zime na zahriatie, ľadová v lete na schladenie je pre mňa ten najlepší záver dlhého dňa. Nehovoriac o dlhej upokojujúcej vani. Nanešťastie "všetkého veľa škodí" platí aj v tomto prípade. Takže ako to nepreháňať s hygienou?

Čítať viac..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Magyar   Česky