5 dôvodov, prečo sú oleje pre pleť to najlepšie

23 feb , 2018

5 dôvodov, prečo sú oleje pre pleť to najlepšie

Ahoj kráska,

aj ty si sa doteraz olejom v kozmetike vyhýbala? Máš pocit, že olej by tvoju, už miestami celkom mastnú pleť ešte viac zamastil? Alebo že sa oleje hodia len na extrémne suchú pleť? To všetko sú mýty! Prezradím ti ako to s olejmi vlastne je, prečo sa hodia na všetky typy pleti a dokonca prečo sú pre pleť tým najlepším riešením.

1) Hydratujú

Hydratačná funkcia je u olejov kľúčová. Na vysušenú pokožku kdekoľvek na tele, je akýkoľvek olej skvelá prvá pomoc. V akútnych prípadoch môžeš použiť kokosový alebo olivový (panenský) olej z kuchyne. Na osvieženie pleti tváre nielen ráno alebo večer odporúčam moje skvelé olejové sérum MARK organic face oil Lemongrass, ktoré pleť rozžiari, zregeneruje a navyše pomáha zmierňovať prejavy starnutia. 

2) Spomaľujú starnutie

To je ďalší dôvod, prečo by si mala olejom venovať zvýšenú pozornosť. Všeobecne totiž obsahujú veľa antioxidantov, najčastejšie vitamín E, ktorý pleť chráni pred poškodením, a tým pádom aj pred vznikom vrások.

3) Redukujú vyrážky

Okrem vitamínu E obsahuje moje organické sérum aj ryžový a marhuľový olej, olej z citrónovej trávy a hroznových jadierok, ktoré pleť regenerujú a redukujú tvorbu kožného mazu. Stáva sa tak účinným pomocníkom aj v boji proti akné, čo je skvelý dôkaz toho, že oleje sa naozaj hodia pre všetky typy pleti. Stačí len nájsť ten správny ;)

4) Sú prírodné

Zabudni na parafín, silikóny, konzervanty a ďalšie zbytočné chemické látky, bežne sa vyskytujúce v kozmetike. Pre tvoju kožnú mikroflóru a ochranný film sú totiž ideálnymi spoluhráčmi práve rastlinné oleje. Obsahujú esenciálne mastné kyseliny omega 3 a omega 6, ktoré si naša pokožka sama nevie vyrobiť a pre jej zdravé fungovanie sú zásadné.

5) Zvyšujú schopnosť regenerácie

Oleje dodávajú kozmetike aromaterapeutický rozmer a napomáhajú prenikaniu účinných látok do pokožky tým, že zvyšujú priepustnosť kože. Sami o sebe potom nesú účinok danej liečivé rastliny až do krvného obehu, a zlepšujú tak fyzickú i psychickú kondíciu.

Krásny víkend!

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Kofeín v šampóne – dokáže skutočne podporiť rast vlasov?
Kofeín v šampóne – dokáže skutočne podporiť rast vlasov?

09 feb , 2024

Prajete si, aby Vaše vlasy boli hustejšie, zdravšie a aby rýchlejšie rástli? Nie ste sami. Pravdepodobne ste už počuli o rôznych „zaručených“ receptoch na rast vlasov, ale po mnohých sklamaniach ostávate skeptickí.

Čítať viac..

Starostlivosť o pleť v zime
Starostlivosť o pleť v zime

18 jan , 2024

Aj Vám sa zdá, že Vaša pleť počas zimy akosi stratila jas? Je na dotyk suchá, matná a možno aj jemne podráždená? Pleť totiž počas zimy stráca veľmi dôležitú hydratáciu. Prečo je to tak? 

Čítať viac..

Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?
Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?

20 nov , 2023

Krása a mladosť sú dary, ktoré nám príroda dáva ako dočasné. Ako roky plynú, prichádza čas, keď sa na našej pokožke začnú objavovať prvé vrásky a iné známky starnutia. Tento proces je prirodzený a nevyhnutný, to však neznamená, že sa s ním musíme len tak zmieriť. Naopak, mali by sme vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sme o svoju pleť dbali ešte viac ako doteraz, aby sme ju udržali v tej najlepšej kondícii a zamedzili predčasnému starnutiu. Ako teda na to?

 

Čítať viac..