5 dôvodov, prečo sú oleje pre pleť to najlepšie

23 feb , 2018

5 dôvodov, prečo sú oleje pre pleť to najlepšie

Ahoj kráska,

aj ty si sa doteraz olejom v kozmetike vyhýbala? Máš pocit, že olej by tvoju, už miestami celkom mastnú pleť ešte viac zamastil? Alebo že sa oleje hodia len na extrémne suchú pleť? To všetko sú mýty! Prezradím ti ako to s olejmi vlastne je, prečo sa hodia na všetky typy pleti a dokonca prečo sú pre pleť tým najlepším riešením.

1) Hydratujú

Hydratačná funkcia je u olejov kľúčová. Na vysušenú pokožku kdekoľvek na tele, je akýkoľvek olej skvelá prvá pomoc. V akútnych prípadoch môžeš použiť kokosový alebo olivový (panenský) olej z kuchyne. Na osvieženie pleti tváre nielen ráno alebo večer odporúčam moje skvelé olejové sérum MARK organic face oil Lemongrass, ktoré pleť rozžiari, zregeneruje a navyše pomáha zmierňovať prejavy starnutia. 

2) Spomaľujú starnutie

To je ďalší dôvod, prečo by si mala olejom venovať zvýšenú pozornosť. Všeobecne totiž obsahujú veľa antioxidantov, najčastejšie vitamín E, ktorý pleť chráni pred poškodením, a tým pádom aj pred vznikom vrások.

3) Redukujú vyrážky

Okrem vitamínu E obsahuje moje organické sérum aj ryžový a marhuľový olej, olej z citrónovej trávy a hroznových jadierok, ktoré pleť regenerujú a redukujú tvorbu kožného mazu. Stáva sa tak účinným pomocníkom aj v boji proti akné, čo je skvelý dôkaz toho, že oleje sa naozaj hodia pre všetky typy pleti. Stačí len nájsť ten správny ;)

4) Sú prírodné

Zabudni na parafín, silikóny, konzervanty a ďalšie zbytočné chemické látky, bežne sa vyskytujúce v kozmetike. Pre tvoju kožnú mikroflóru a ochranný film sú totiž ideálnymi spoluhráčmi práve rastlinné oleje. Obsahujú esenciálne mastné kyseliny omega 3 a omega 6, ktoré si naša pokožka sama nevie vyrobiť a pre jej zdravé fungovanie sú zásadné.

5) Zvyšujú schopnosť regenerácie

Oleje dodávajú kozmetike aromaterapeutický rozmer a napomáhajú prenikaniu účinných látok do pokožky tým, že zvyšujú priepustnosť kože. Sami o sebe potom nesú účinok danej liečivé rastliny až do krvného obehu, a zlepšujú tak fyzickú i psychickú kondíciu.

Krásny víkend!

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Čo by nemal (a naopak mal) obsahovať kvalitný sprchový gél?
Čo by nemal (a naopak mal) obsahovať kvalitný sprchový gél?

20 jún , 2024

Ak čítate tento článok, pravdepodobne sa začínate viac zaujímať o zloženie sprchovacích gélov či šampónov, alebo Vás k článku priviedli problémy s pokožkou, alebo vlasmi. Každopádne sme radi, že Vás táto téma zaujíma a budeme sa snažiť poskytnúť Vám cenné informácie 😊

Čítať viac..

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..