5 dôvodov, prečo sú oleje pre pleť to najlepšie

23 feb , 2018

5 dôvodov, prečo sú oleje pre pleť to najlepšie

Ahoj kráska,

aj ty si sa doteraz olejom v kozmetike vyhýbala? Máš pocit, že olej by tvoju, už miestami celkom mastnú pleť ešte viac zamastil? Alebo že sa oleje hodia len na extrémne suchú pleť? To všetko sú mýty! Prezradím ti ako to s olejmi vlastne je, prečo sa hodia na všetky typy pleti a dokonca prečo sú pre pleť tým najlepším riešením.

1) Hydratujú

Hydratačná funkcia je u olejov kľúčová. Na vysušenú pokožku kdekoľvek na tele, je akýkoľvek olej skvelá prvá pomoc. V akútnych prípadoch môžeš použiť kokosový alebo olivový (panenský) olej z kuchyne. Na osvieženie pleti tváre nielen ráno alebo večer odporúčam moje skvelé olejové sérum MARK organic face oil Lemongrass, ktoré pleť rozžiari, zregeneruje a navyše pomáha zmierňovať prejavy starnutia. 

2) Spomaľujú starnutie

To je ďalší dôvod, prečo by si mala olejom venovať zvýšenú pozornosť. Všeobecne totiž obsahujú veľa antioxidantov, najčastejšie vitamín E, ktorý pleť chráni pred poškodením, a tým pádom aj pred vznikom vrások.

3) Redukujú vyrážky

Okrem vitamínu E obsahuje moje organické sérum aj ryžový a marhuľový olej, olej z citrónovej trávy a hroznových jadierok, ktoré pleť regenerujú a redukujú tvorbu kožného mazu. Stáva sa tak účinným pomocníkom aj v boji proti akné, čo je skvelý dôkaz toho, že oleje sa naozaj hodia pre všetky typy pleti. Stačí len nájsť ten správny ;)

4) Sú prírodné

Zabudni na parafín, silikóny, konzervanty a ďalšie zbytočné chemické látky, bežne sa vyskytujúce v kozmetike. Pre tvoju kožnú mikroflóru a ochranný film sú totiž ideálnymi spoluhráčmi práve rastlinné oleje. Obsahujú esenciálne mastné kyseliny omega 3 a omega 6, ktoré si naša pokožka sama nevie vyrobiť a pre jej zdravé fungovanie sú zásadné.

5) Zvyšujú schopnosť regenerácie

Oleje dodávajú kozmetike aromaterapeutický rozmer a napomáhajú prenikaniu účinných látok do pokožky tým, že zvyšujú priepustnosť kože. Sami o sebe potom nesú účinok danej liečivé rastliny až do krvného obehu, a zlepšujú tak fyzickú i psychickú kondíciu.

Krásny víkend!

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Úľava pre citlivú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..

Ochráň svoju pokožku pred horúčavami
Ochráň svoju pokožku pred horúčavami

04 aug , 2022

Leto a prázdniny sú v plnom prúde a veľa času trávime vonku na slnku. K letu patria aj letné horúčavy. Už aj v našich zemepisných šírkach sa teploty šplhajú k vysokým číslam, atakujúc 38°C, často dokonca ešte viac. Väčšina z nás si je vedomá škodlivých účinkov, ktoré môže mať slnko na naše telo, no len málo z nás vie veľa o účinkoch teplých letných teplôt na našu pokožku. Viaceré štúdie však ukázali, že nadmerné vystavenie teplu môže spôsobiť všetky druhy problémov súvisiacich s pokožkou, od dehydratácie po hyperpigmentáciu a dokonca aj predčasné starnutie.

Čítať viac..