5 dôvodov, prečo sú oleje pre pleť to najlepšie

23 feb , 2018

5 dôvodov, prečo sú oleje pre pleť to najlepšie

Ahoj kráska,

aj ty si sa doteraz olejom v kozmetike vyhýbala? Máš pocit, že olej by tvoju, už miestami celkom mastnú pleť ešte viac zamastil? Alebo že sa oleje hodia len na extrémne suchú pleť? To všetko sú mýty! Prezradím ti ako to s olejmi vlastne je, prečo sa hodia na všetky typy pleti a dokonca prečo sú pre pleť tým najlepším riešením.

1) Hydratujú

Hydratačná funkcia je u olejov kľúčová. Na vysušenú pokožku kdekoľvek na tele, je akýkoľvek olej skvelá prvá pomoc. V akútnych prípadoch môžeš použiť kokosový alebo olivový (panenský) olej z kuchyne. Na osvieženie pleti tváre nielen ráno alebo večer odporúčam moje skvelé olejové sérum MARK organic face oil Lemongrass, ktoré pleť rozžiari, zregeneruje a navyše pomáha zmierňovať prejavy starnutia. 

2) Spomaľujú starnutie

To je ďalší dôvod, prečo by si mala olejom venovať zvýšenú pozornosť. Všeobecne totiž obsahujú veľa antioxidantov, najčastejšie vitamín E, ktorý pleť chráni pred poškodením, a tým pádom aj pred vznikom vrások.

3) Redukujú vyrážky

Okrem vitamínu E obsahuje moje organické sérum aj ryžový a marhuľový olej, olej z citrónovej trávy a hroznových jadierok, ktoré pleť regenerujú a redukujú tvorbu kožného mazu. Stáva sa tak účinným pomocníkom aj v boji proti akné, čo je skvelý dôkaz toho, že oleje sa naozaj hodia pre všetky typy pleti. Stačí len nájsť ten správny ;)

4) Sú prírodné

Zabudni na parafín, silikóny, konzervanty a ďalšie zbytočné chemické látky, bežne sa vyskytujúce v kozmetike. Pre tvoju kožnú mikroflóru a ochranný film sú totiž ideálnymi spoluhráčmi práve rastlinné oleje. Obsahujú esenciálne mastné kyseliny omega 3 a omega 6, ktoré si naša pokožka sama nevie vyrobiť a pre jej zdravé fungovanie sú zásadné.

5) Zvyšujú schopnosť regenerácie

Oleje dodávajú kozmetike aromaterapeutický rozmer a napomáhajú prenikaniu účinných látok do pokožky tým, že zvyšujú priepustnosť kože. Sami o sebe potom nesú účinok danej liečivé rastliny až do krvného obehu, a zlepšujú tak fyzickú i psychickú kondíciu.

Krásny víkend!

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..