Varovné signály pleti

16 feb , 2018

Varovné signály pleti

Ahoj scruberka,

zamyslela si sa niekedy nad tým, čo by ti povedala tvoja pleť keby vedela rozprávať? Svojimi prejavmi nám totiž častokrát naznačuje, že niečo nie je v poriadku a volá nás o pomoc. Bohužiaľ, málokto z nás týmto odkazom pleti rozumie, a preto si ich mnohokrát vykladáme nesprávne. Na čo by sme si teda mali dávať pozor?

Opuchnuté oči, vyrážky, mastná pleť, tmavé kruhy pod očami či suché pery nepotešia ani jednu ženu. Na rad prichádza zväčša ako prvá najrýchlejšia ženská pomoc - make-up. Ten však z dlhodobého hľadiska problém nerieši, len nakrátko zamaskuje tieto nedostatky krásy. Porozumej reči svojej pleti a nauč sa vďaka jej varovným signálom týmto problémom efektívne predchádzať!

Tvorba akné a zvýšená produkcia kožného mazu

Keď mazové žľazy produkujú priveľa mastnoty, ktorá upcháva póry a škodí pleti, jednou z príčin môže byť aj čistenie pokožky nesprávnym umývaním a odličovaním. Po radikálnom čistení (napr. mydlom či pleťovými vodami s alkoholom) sa zvýši produkcia kožného mazu až desaťnásobne. Kombinácia nadprodukcie kožného mazu a používania nevhodnej kozmetiky, ktorá upcháva póry spôsobuje vznik vyrážok. Stav pleti dokáže markantne zlepšiť normalizácia mazotvorby a kozmetika s účinnými antioxidantmi (vitamíny C a E) s obsahom protizápalových a antimikrobiálnych mastných kyselín. Riešenie ponúka kombinácia scrubu a masky na tvár vytvorená špeciálne pre potreby problematickej pleti. MARK face scrub dôkladne odstráni zvyšky make-upu a vďaka účinným zložkám Tea tree & Jojoba v kombinácii s najjemnejšie pomletou kávou Robusta, tvoju pleť zbaví nečistôt a pomôže ti s bojom proti akné. Následne MARK Green tea face mask bohatá na antioxidanty tvoju pleť dôkladne očistí a zbaví toxínov. Kombinácia zeleného čaju spolu s ryžovým a ovseným práškom a výťažkom z listov stromu Neem má dokonalé protizápalové účinky a tvoju pleť krásne upokojí.

Opuch a tmavé kruhy pod očami

Najčastejším spúšťačom tohto stavu je dlhodobo dehydrovaná alebo nedostatočne hydratovaná pokožka. Pitný režim je pre telo mimoriadne dôležitý. Pokožka by mala byť dostatočne zásobovaná vodou, aby v nej mohli prebiehať obnovujúce bunkové procesy. Opuchy očí bývajú najčastejšie dôsledkom nadmernej konzumácie soli. Soľ totiž v tele zadržiava vodu a spomaľuje metabolizmus. Výsledkom sú tak nielen opuchnuté oči, ale aj tmavé kruhy. Na dodatočnú hydratáciu počas dňa dokonale poslúži moja organická pleťová voda z pomarančového kvetu Neroli alebo Damašskej ruže. Vďaka sprejovému aplikátoru a praktickému baleniu sa skvelo hodí do každej kabelky a môžeš ju použiť kedykoľvek počas dňa aj cez make-up.

Vysušenie pleti a predčasný vznik vrások

Nedostatok vlhkosti v najvrchnejších vrstvách pokožky spôsobuje jej vysúšanie. Príčinou predčasných jemných vrások nie je prirodzené starnutie, ale opäť dlhodobý nedostatok hydratácie. S pribúdajúcimi rokmi prichádzajú vrchné vrstvy pokožky aj o prirodzený ochranný film. Tvorí sa menej lipidov a skvalénu a oslabený alebo dokonca úplne chýbajúci ochranný film spôsobuje dehydratáciu pleti. Stav zlepšíme používaním vhodných prípravkov, ktoré pleti dodajú potrebné látky, zvlhčenie a hydratujú ju. Skvelým riešením je moje organické olejové sérum v dvoch variantoch – LemongrassCoffee. Benefity zbadáš už po niekoľkých použitiach v podobe vitálnejšej pokožky, hĺbkovej regenerácie, výživy, spomalenia príznakov starnutia a zamatovo hebkej pokožky.

Senzibilta

Najvrchnejšiu vrstvu zdravej pleti tvorí zmes odumretých kožných buniek, mastných kyselín, skvalénu a vody. Táto vrstva tvorí bariéru pred škodlivinami. Ak je narušená, škodliviny (patogény, alergény) prenikajú do hlbších vrstiev kože a vyvolávajú nežiadúce reakcie. Oslabenej bariérovej funkcií kože dokážeš predísť pravidelným zbavovaním pleti odumretých buniek. Kávové peelingy na telo a tvár MARK scrub  šetrne odstránia odumreté bunky pokožky, vyhladia jej nedostatky a hĺbkovo ju vyživia a hydratujú. Všetky obľúbené variácie nájdeš na mojom webe.

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Úľava pre citlivú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..

Ochráň svoju pokožku pred horúčavami
Ochráň svoju pokožku pred horúčavami

04 aug , 2022

Leto a prázdniny sú v plnom prúde a veľa času trávime vonku na slnku. K letu patria aj letné horúčavy. Už aj v našich zemepisných šírkach sa teploty šplhajú k vysokým číslam, atakujúc 38°C, často dokonca ešte viac. Väčšina z nás si je vedomá škodlivých účinkov, ktoré môže mať slnko na naše telo, no len málo z nás vie veľa o účinkoch teplých letných teplôt na našu pokožku. Viaceré štúdie však ukázali, že nadmerné vystavenie teplu môže spôsobiť všetky druhy problémov súvisiacich s pokožkou, od dehydratácie po hyperpigmentáciu a dokonca aj predčasné starnutie.

Čítať viac..