Sladký Valentín

14 feb , 2018

Sladký Valentín

Ahoj,

aj ty rozmýšľaš čo pripraviť svojej drahej polovičke na Valentína? Vyskúšaj jednoduchý zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom a ovsenými vločkami a určite zaň získaš pochvalu. K jeho príprave ti dokonca postačí iba 5 základných surovín. Inšpiráciou mi opäť bol môj obľúbený portál www.fitrecepty.sk.

Čo budeš potrebovať?

Pri príprave tohto koláčiku použiješ nasledovné kuchynské vybavenie:

  • miska,
  • papier na pečenie,
  • forma – s priemerom cca 25 cm.

Potrebné suroviny:

Na prípravu 10 kúskov zdravého kakaového koláča budeš potrebovať:

  • 2 hrnčeky ovsenej múky (pomletých ovsených vločiek)
  • 1,5 hrnčeka kyslého mlieka
  • 3/4 hrnčeka kakaa
  • 5-6 PL medu
  • 1 ČL prášku do pečiva

Ako budeš postupovať?

Všetky ingrediencie spolu poriadne rozmiešaj. Ak chceš, aby bol „Valentínsky koláč“ ešte sladší, tak odporúčam do cesta primiešať aj kúsky horkej čokolády.

Cesto vylej do silikónovej alebo papierom na pečenie vystlatej formy a koláč peč pri 180 stupňoch 40-45 minút. Podávať ho môžeš napríklad so šľahačkou a jahodami ;)

Krásny, sladký Valentín!

Tvoj MARK

 

Zdroj:

Inšpiráciu pre recept na Zdravý kakaový koláčik som našiel na portáli www.fitrecepty.sk, konkrétne tu https://www.fitrecepty.sk/recept/zdravy-kakaovy-kolac-s-kyslym-mliekom/.
Tiež v Novinky

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..