Sladký Valentín

14 feb , 2018

Sladký Valentín

Ahoj,

aj ty rozmýšľaš čo pripraviť svojej drahej polovičke na Valentína? Vyskúšaj jednoduchý zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom a ovsenými vločkami a určite zaň získaš pochvalu. K jeho príprave ti dokonca postačí iba 5 základných surovín. Inšpiráciou mi opäť bol môj obľúbený portál www.fitrecepty.sk.

Čo budeš potrebovať?

Pri príprave tohto koláčiku použiješ nasledovné kuchynské vybavenie:

  • miska,
  • papier na pečenie,
  • forma – s priemerom cca 25 cm.

Potrebné suroviny:

Na prípravu 10 kúskov zdravého kakaového koláča budeš potrebovať:

  • 2 hrnčeky ovsenej múky (pomletých ovsených vločiek)
  • 1,5 hrnčeka kyslého mlieka
  • 3/4 hrnčeka kakaa
  • 5-6 PL medu
  • 1 ČL prášku do pečiva

Ako budeš postupovať?

Všetky ingrediencie spolu poriadne rozmiešaj. Ak chceš, aby bol „Valentínsky koláč“ ešte sladší, tak odporúčam do cesta primiešať aj kúsky horkej čokolády.

Cesto vylej do silikónovej alebo papierom na pečenie vystlatej formy a koláč peč pri 180 stupňoch 40-45 minút. Podávať ho môžeš napríklad so šľahačkou a jahodami ;)

Krásny, sladký Valentín!

Tvoj MARK

 

Zdroj:

Inšpiráciu pre recept na Zdravý kakaový koláčik som našiel na portáli www.fitrecepty.sk, konkrétne tu https://www.fitrecepty.sk/recept/zdravy-kakaovy-kolac-s-kyslym-mliekom/.
Tiež v Novinky

Úľava pre citlivú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..

Ochráň svoju pokožku pred horúčavami
Ochráň svoju pokožku pred horúčavami

04 aug , 2022

Leto a prázdniny sú v plnom prúde a veľa času trávime vonku na slnku. K letu patria aj letné horúčavy. Už aj v našich zemepisných šírkach sa teploty šplhajú k vysokým číslam, atakujúc 38°C, často dokonca ešte viac. Väčšina z nás si je vedomá škodlivých účinkov, ktoré môže mať slnko na naše telo, no len málo z nás vie veľa o účinkoch teplých letných teplôt na našu pokožku. Viaceré štúdie však ukázali, že nadmerné vystavenie teplu môže spôsobiť všetky druhy problémov súvisiacich s pokožkou, od dehydratácie po hyperpigmentáciu a dokonca aj predčasné starnutie.

Čítať viac..