K nákupu nad 25€ MARK scrub (100g) ZADARMO

Ako sa zbaviť psoriázy

Ako sa zbaviť psoriázy

05 Nov , 2016

“Vysušené miesto na pravom kolene, asi som sa niekde ošuchla. Do týždňa sa mi podobné začali robiť na celých nohách aj rukách. Každý deň sa to mení, ako počasie. Olupuje sa to, červená to, a zase zbledne. Po dlho odkladanej návšteve lekára mi bola diagnostikovaná psoriasis vulgaris - PSORIÁZA. Bola zima, a nik o nej nevedel. Skúšala som najrôznejšie mastičky, krémy, oleje, kúpeľ v soli z mŕtveho mora, špeciálnu kozmetiku, vitamíny, a stále nič. Prišlo leto, čas dovolenky. Tie pohľady sa nedajú zniesť. Milovala som leto a najmä opaľovanie. Dnes sa hanbím vyzliecť.”

Príbehy ako tento počúvam čoraz častejšie. Aj počas testovania kávového pílingu na telo a tvár v spolupráci s Modrým Koníkom som sa stretol s podobnými pokusmi vyskúšať čo sa len dá. Vyskúšaj aj Ty kávový peeling MARK scrub a daj mi vedieť ako zabral.

Najskôr však zopár faktov o psoriáze. V súčasnosti psoriáza postihuje približne 3 % európskej populácie a odhaduje sa, že na svete je týmto nepríjemným zápalovým ochorením kože postihnutých približne 125 miliónov ľudí. Táto nepríjemná choroba sa môže objaviť u kohokoľvek z nás a v ktoromkoľvek veku. Prejavuje sa červenými ložiskami, z ktorých sa olupujú striebristé šupinky. Bunky kože postihnutej psoriázou sa obnovujú až šesťkrát rýchlejšie, ako bunky zdravej kože. Môže sa objaviť kdekoľvek na tele, najčastejšie však na lakťoch, kolenách, vo vlasoch, ale i väčších miestach. I keď sa prejavuje častým svrbením, nie je to alergia. Príčina vzniku tejto choroby nie je úplne jasná ani medzi odborníkmi. Podľa stupňa vedeckých poznatkov je v súčasnosti známe, že je geneticky podmienenou poruchou imunitného systému, ale spúšťačom môžu byť aj vplyvy prostredia ako sú stres, infekcie či nezdravý životný štýl. Psoriáza okrem bolestí a ťažkostí, výrazne narúša spoločenský, emocionálny aj intímny život človeka. 

K zmierneniu príznakov psoriázy je k dispozícii široké spektrum účinnej liečby, ktorá ju dokáže udržať pod kontrolou a zlepšiť kvalitu života. U každého pacienta môže zabrať iná kombinácia liečebných postupov či iné kozmetické prípravky. Jednou z možností je peeling na telo a tvár MARK scrub - kávový píling. Ako pôsobí? V prvom rade ide o čisto prírodný produkt, v ktorom sa nenachádza žiadna chémia. S rýchlo sa obnovujúcimi bunkami novej kože si poradia kávové zrnká, ktoré dokonale odstránia odumreté bunky vo forme šupiniek. Následne mandľový a kokosový olej pokožku do hĺbky hydratujú a morská soľ, známa svojimi protizápalovými účinkami, postihnuté miesta dezinfikuje. Napokon vitamín E doplní zásoby organizmu a pokožka bude pevnejšia a pružnejšia. Ak si už vyskúšala všetko doposiaľ bezvýsledne, daj šancu mne, MARKovi!

Nezabudni si vyskúšať kávový peeling MARK scrub najskôr na časti pokožky a nepoužívaj ho, ak máš otvorené rany v koži. V prípade podráždenej pokožky ho nepoužívaj ako píling, stačí ho priložiť na vlhkú pokožku, nechať pôsobiť a zmyť.

Tento rok sme si 29. októbra už po 13-krát pripomínali svetový deň psoriázy. Posolstvom tohto dňa je zvýšenie všeobecného povedomia o tomto ochorení a podpora empatie voči tým, ktorí ňou trpia. Aj ja som tu, aby som pomáhal a poslal “psorku” ako ju ľudovo volajú na dovolenku. Pošli mi aj Ty svoje skúsenosti doložené fotku PRED a PO používaní kávového peelingu na telo a tvár - MARK scrub a ja vás odmením formou scrubu podľa vlastného výberu! Príspevky posielaj na info@markscrub.com.

Ak si zvedavá na celkové výsledky testovania (zamerané nielen na psoriázu), klikni TU.

Pekný víkend!

Tvoj MARK

P.S.: Ak si chceš prečítať viac o tom ako bojovať proti nedokonalostiam pokožky ako sú ekzém, psoriáza alebo akné, prečítaj si aj ďalšie moje blogy: Ako sa zbaviť akné; Testimoniál od Janky - Ako sa zbaviť ekzému.
Tiež v Novinky

Správna starostlivosť o zdravé a krásne pery
Správna starostlivosť o zdravé a krásne pery

15 Mar , 2019

Čítať viac..

Zbaľ kufre s MARKOM
Zbaľ kufre s MARKOM

08 Mar , 2019

Ahoj cestovateľka,

tento týždeň nás privítali prvé jarné teploty a je tendencia, že počasie vonku sa bude zo dňa na deň stále už iba zlepšovať. Ako to už býva, so zvyšujúcimi sa teplotami čoraz viac začíname premýšľať nad dovolenkou, ktorá poskytuje únik z každonnej rutiny. 

Čítať viac..

Sprcha versus kúpeľ
Sprcha versus kúpeľ

01 Mar , 2019

Horúca sprcha v zime na zahriatie, ľadová v lete na schladenie je pre mňa ten najlepší záver dlhého dňa. Nehovoriac o dlhej upokojujúcej vani. Nanešťastie "všetkého veľa škodí" platí aj v tomto prípade. Takže ako to nepreháňať s hygienou?

Čítať viac..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Magyar   Česky