Výzva na boj proti jesennej depresii!

28 okt , 2016

Výzva na boj proti jesennej depresii!

Ahoj kočka,

tak, už je to tu....chladné rána, sychravé počasie, padajúce listy zo stromov… jeseň prišla..... Pre niekoho výstava všetkých odtieňovej hnedej, pre mňa symbol začínajúcej zimy. Poznáš ten pocit? Dni sú čoraz kratšie, slnko vykukne sporadicky, príroda sa pripravuje na zimný spánok, len Ty musíš stále pracovať a až do Vianoc nemáš šancu spomaliť. Ja sa nevzdávam, a vyzývam Ťa na boj proti jesennej depresii! Návrh číslo jedna je ukradnúť si pár minút času a buď začať alebo skončiť deň v sprche spolu s kávovým pílingom. Vychutnaj si napríklad vôňu čokolády na pošteklenie zmyslov a hneď je lepšia nálada. Ďalšie typy mi už tradične napísala kamoška Ivka...

Rozmýšľam, ako tento rok zabojovať s únavou a jesennou melancholickou náladou, kedy mi je trochu smutno za slnečnými dňami a teplými večermi na balkóne. Ešte aj tie nové trendové kúsky jesenných vychytávok v obchodoch majú takú sivo-hnedo-čiernu príchuť…

Vyfarbím sa!

Pri pohľade do zrkadla budem pôsobiť optimistickejšie. K hnedej skombinujem oranžovú, žltú, bordovú, ružovú, tyrkysovú. Tento farebný koktejl mi hneď ráno zlepší náladu a dodá iskru do nového pracovného dňa. Stačí výrazný farebný doplnok alebo kus oblečenia, nechcem predsa vyzerať ako béžová alebo sivá kukla čakajúca už len na prezimovanie. Áno, už počujem módnych kritikov, že to nie je “IN”, ale mňa to poteší. Tyrkysová mi pripomenie letnú dovolenku pri mori, bordová mi prinesie spomienku na červené víno, ktoré som usrkávala počas letných večerov a ružová zase lúčne kvety v letný deň. 

Naladím sa!

Moje telo túži po relaxe. Doprajem mu ho, pre všetky zmysly súčasne. Kým budem vdychovať vôňu môjho obľúbeného kávového peelingu, ponorená v teplom kúpeli, pustím si relaxačnú hudbu podľa nálady. Už sa teším, ako privriem oči a ocitnem sa na niekde v diaľke…

Rozžiarim svet okolo!

Jesenným dňom pomôže svetlo, ktoré začína chýbať ráno aj večer. Vyskúšam vymeniť žiarovky za teplejší odtieň, simulujúci denné svetlo. V práci aj doma na stole znovu vyložím moje obľúbené svietniky, ktoré vrhajú farebné odlesky zo sviečky na všetky strany. No a keďže najradšej robím radosť druhým, vyrobím mojim najbližším zaujímavé svietniky zo starých pohárov a tých najkrajších farebných listov.

Zabavím sa!

Toto obdobie má svoje kultúrne čaro. Jeseň je ako stvorená na návštevu divadla, koncertu alebo kina. Už len vybrať si útulný priestor a zaujímavý žáner. Nie je nič príjemnejšie ako stráviť podvečer v príjemnej spoločnosti hercov, ktorí vás vtrhnú do napínavého, romantického alebo komického deja. 

Rozhýbem sa!

Priznám sa úprimne, že toto si vravím už od jari. Ale teraz sa konečne prekonám a začnem. Mám pocit, že by sa mi to už mohlo podariť. Dni už nie sú tak teplé, príjemný vetrík núti do rýchlejšieho tempa a skrehnuté nohy neprotestujú. Práve naopak, tešia sa pohybu. Šuštiace lístie pod nohami spríjemňuje mierny poklus cez priľahlý lesík. Mám možnosť obdivovať nádherné prírodné scenérie, nekonečné odtiene žltej, hnedej a červenej. Každý deň, kým nezačne snežiť. To je výzva!

Napíš mi, ako bojuješ s jesennou depkou ty - pod tento blog cez pole Zanechať komentár. Jednu z vás v piatok 4.novembra príjemne prekvapím :)

Tvoj (večne dobre naladený) MARK
Tiež v Novinky

Ako bojovať proti padaniu vlasov: efektívne riešenia na podporu rastu
Ako bojovať proti padaniu vlasov: efektívne riešenia na podporu rastu

26 máj , 2023

Padanie vlasov je problém, ktorý trápi mnohých z nás bez ohľadu na pohlavie či vek. V dnešnom článku sa pozrieme na príčiny vypadávania vlasov, možnosti liečby padania a spôsoby prevencie tohto nepríjemného javu.

Čítať viac..

Úľava pre citlivú a seboreickú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú a seboreickú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..