Výzva na boj proti jesennej depresii!

28 okt , 2016

Výzva na boj proti jesennej depresii!

Ahoj kočka,

tak, už je to tu....chladné rána, sychravé počasie, padajúce listy zo stromov… jeseň prišla..... Pre niekoho výstava všetkých odtieňovej hnedej, pre mňa symbol začínajúcej zimy. Poznáš ten pocit? Dni sú čoraz kratšie, slnko vykukne sporadicky, príroda sa pripravuje na zimný spánok, len Ty musíš stále pracovať a až do Vianoc nemáš šancu spomaliť. Ja sa nevzdávam, a vyzývam Ťa na boj proti jesennej depresii! Návrh číslo jedna je ukradnúť si pár minút času a buď začať alebo skončiť deň v sprche spolu s kávovým pílingom. Vychutnaj si napríklad vôňu čokolády na pošteklenie zmyslov a hneď je lepšia nálada. Ďalšie typy mi už tradične napísala kamoška Ivka...

Rozmýšľam, ako tento rok zabojovať s únavou a jesennou melancholickou náladou, kedy mi je trochu smutno za slnečnými dňami a teplými večermi na balkóne. Ešte aj tie nové trendové kúsky jesenných vychytávok v obchodoch majú takú sivo-hnedo-čiernu príchuť…

Vyfarbím sa!

Pri pohľade do zrkadla budem pôsobiť optimistickejšie. K hnedej skombinujem oranžovú, žltú, bordovú, ružovú, tyrkysovú. Tento farebný koktejl mi hneď ráno zlepší náladu a dodá iskru do nového pracovného dňa. Stačí výrazný farebný doplnok alebo kus oblečenia, nechcem predsa vyzerať ako béžová alebo sivá kukla čakajúca už len na prezimovanie. Áno, už počujem módnych kritikov, že to nie je “IN”, ale mňa to poteší. Tyrkysová mi pripomenie letnú dovolenku pri mori, bordová mi prinesie spomienku na červené víno, ktoré som usrkávala počas letných večerov a ružová zase lúčne kvety v letný deň. 

Naladím sa!

Moje telo túži po relaxe. Doprajem mu ho, pre všetky zmysly súčasne. Kým budem vdychovať vôňu môjho obľúbeného kávového peelingu, ponorená v teplom kúpeli, pustím si relaxačnú hudbu podľa nálady. Už sa teším, ako privriem oči a ocitnem sa na niekde v diaľke…

Rozžiarim svet okolo!

Jesenným dňom pomôže svetlo, ktoré začína chýbať ráno aj večer. Vyskúšam vymeniť žiarovky za teplejší odtieň, simulujúci denné svetlo. V práci aj doma na stole znovu vyložím moje obľúbené svietniky, ktoré vrhajú farebné odlesky zo sviečky na všetky strany. No a keďže najradšej robím radosť druhým, vyrobím mojim najbližším zaujímavé svietniky zo starých pohárov a tých najkrajších farebných listov.

Zabavím sa!

Toto obdobie má svoje kultúrne čaro. Jeseň je ako stvorená na návštevu divadla, koncertu alebo kina. Už len vybrať si útulný priestor a zaujímavý žáner. Nie je nič príjemnejšie ako stráviť podvečer v príjemnej spoločnosti hercov, ktorí vás vtrhnú do napínavého, romantického alebo komického deja. 

Rozhýbem sa!

Priznám sa úprimne, že toto si vravím už od jari. Ale teraz sa konečne prekonám a začnem. Mám pocit, že by sa mi to už mohlo podariť. Dni už nie sú tak teplé, príjemný vetrík núti do rýchlejšieho tempa a skrehnuté nohy neprotestujú. Práve naopak, tešia sa pohybu. Šuštiace lístie pod nohami spríjemňuje mierny poklus cez priľahlý lesík. Mám možnosť obdivovať nádherné prírodné scenérie, nekonečné odtiene žltej, hnedej a červenej. Každý deň, kým nezačne snežiť. To je výzva!

Napíš mi, ako bojuješ s jesennou depkou ty - pod tento blog cez pole Zanechať komentár. Jednu z vás v piatok 4.novembra príjemne prekvapím :)

Tvoj (večne dobre naladený) MARK
Tiež v Novinky

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..

Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu
Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu

01 mar , 2024

Milé dámy,

 

Nasledujúci článok patrí Vám. Celulitída je totiž (bohužiaľ) väčšinou problémom žien.

Na vine je hormón estrogén, ktorý je u mužov zastúpený minimálne. 

Čítať viac..