Výzva na boj proti jesennej depresii!

28 okt , 2016

Výzva na boj proti jesennej depresii!

Ahoj kočka,

tak, už je to tu....chladné rána, sychravé počasie, padajúce listy zo stromov… jeseň prišla..... Pre niekoho výstava všetkých odtieňovej hnedej, pre mňa symbol začínajúcej zimy. Poznáš ten pocit? Dni sú čoraz kratšie, slnko vykukne sporadicky, príroda sa pripravuje na zimný spánok, len Ty musíš stále pracovať a až do Vianoc nemáš šancu spomaliť. Ja sa nevzdávam, a vyzývam Ťa na boj proti jesennej depresii! Návrh číslo jedna je ukradnúť si pár minút času a buď začať alebo skončiť deň v sprche spolu s kávovým pílingom. Vychutnaj si napríklad vôňu čokolády na pošteklenie zmyslov a hneď je lepšia nálada. Ďalšie typy mi už tradične napísala kamoška Ivka...

Rozmýšľam, ako tento rok zabojovať s únavou a jesennou melancholickou náladou, kedy mi je trochu smutno za slnečnými dňami a teplými večermi na balkóne. Ešte aj tie nové trendové kúsky jesenných vychytávok v obchodoch majú takú sivo-hnedo-čiernu príchuť…

Vyfarbím sa!

Pri pohľade do zrkadla budem pôsobiť optimistickejšie. K hnedej skombinujem oranžovú, žltú, bordovú, ružovú, tyrkysovú. Tento farebný koktejl mi hneď ráno zlepší náladu a dodá iskru do nového pracovného dňa. Stačí výrazný farebný doplnok alebo kus oblečenia, nechcem predsa vyzerať ako béžová alebo sivá kukla čakajúca už len na prezimovanie. Áno, už počujem módnych kritikov, že to nie je “IN”, ale mňa to poteší. Tyrkysová mi pripomenie letnú dovolenku pri mori, bordová mi prinesie spomienku na červené víno, ktoré som usrkávala počas letných večerov a ružová zase lúčne kvety v letný deň. 

Naladím sa!

Moje telo túži po relaxe. Doprajem mu ho, pre všetky zmysly súčasne. Kým budem vdychovať vôňu môjho obľúbeného kávového peelingu, ponorená v teplom kúpeli, pustím si relaxačnú hudbu podľa nálady. Už sa teším, ako privriem oči a ocitnem sa na niekde v diaľke…

Rozžiarim svet okolo!

Jesenným dňom pomôže svetlo, ktoré začína chýbať ráno aj večer. Vyskúšam vymeniť žiarovky za teplejší odtieň, simulujúci denné svetlo. V práci aj doma na stole znovu vyložím moje obľúbené svietniky, ktoré vrhajú farebné odlesky zo sviečky na všetky strany. No a keďže najradšej robím radosť druhým, vyrobím mojim najbližším zaujímavé svietniky zo starých pohárov a tých najkrajších farebných listov.

Zabavím sa!

Toto obdobie má svoje kultúrne čaro. Jeseň je ako stvorená na návštevu divadla, koncertu alebo kina. Už len vybrať si útulný priestor a zaujímavý žáner. Nie je nič príjemnejšie ako stráviť podvečer v príjemnej spoločnosti hercov, ktorí vás vtrhnú do napínavého, romantického alebo komického deja. 

Rozhýbem sa!

Priznám sa úprimne, že toto si vravím už od jari. Ale teraz sa konečne prekonám a začnem. Mám pocit, že by sa mi to už mohlo podariť. Dni už nie sú tak teplé, príjemný vetrík núti do rýchlejšieho tempa a skrehnuté nohy neprotestujú. Práve naopak, tešia sa pohybu. Šuštiace lístie pod nohami spríjemňuje mierny poklus cez priľahlý lesík. Mám možnosť obdivovať nádherné prírodné scenérie, nekonečné odtiene žltej, hnedej a červenej. Každý deň, kým nezačne snežiť. To je výzva!

Napíš mi, ako bojuješ s jesennou depkou ty - pod tento blog cez pole Zanechať komentár. Jednu z vás v piatok 4.novembra príjemne prekvapím :)

Tvoj (večne dobre naladený) MARK
Tiež v Novinky

Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?
Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?

20 nov , 2023

Krása a mladosť sú dary, ktoré nám príroda dáva ako dočasné. Ako roky plynú, prichádza čas, keď sa na našej pokožke začnú objavovať prvé vrásky a iné známky starnutia. Tento proces je prirodzený a nevyhnutný, to však neznamená, že sa s ním musíme len tak zmieriť. Naopak, mali by sme vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sme o svoju pleť dbali ešte viac ako doteraz, aby sme ju udržali v tej najlepšej kondícii a zamedzili predčasnému starnutiu. Ako teda na to?

 

Čítať viac..

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..