Pri každej objednávke nad 35 € doprava Slovenskou poštou a MARK Fusakle ZADARMO.

BLACK FRIDAY :)

BLACK FRIDAY :)

24 Nov , 2016

Ahoj,

tak už je to tu....záhadné slovo Black Friday sa v našich končinách používa v predvianočnom období čoraz častejšie, ale čo presne sa za ním skrýva? Prezradím Ti viac :)

V prvom rade priamy preklad znamená "Čierny piatok" a pôvod má v USA. Ide o nasledujúci deň po Dni vďakyvzdania, ktorý sa v USA oslavuje vždy štvrtý štvrtok v novembri, preto Black Friday pripadá na piatok. Tento rok to bude piatok 25 novembra. Od roku 1932 je považovaným za začiatok vianočnej sezóny v USA. Veľké obchody v USA otvárajú skoro ráno a zatvárajú neskoro večer, pričom ponúkajú zľavy a zvýhodnené ponuky pre svojich zákazníkov v honbe za vianočnými darčekmi.

Prečo je to "Čierny" piatok? Existuje viacero teórií. Historicky sa spája s významnými udalosťami v USA, ktoré mali negatívny dopad na verejnosť, niečo ako kalamita. Moje obľúbené vysvetlenie je však iné a viac zo súčasnosti. Keďže Deň vďakyvzdania je vždy v štvrtok, zamestnanci zvyknú volať do práce, že sú chorí alebo práce neschopní, aby mali predĺžený víkend, čo pre zamestnávateľov znamená kalamitu či "čierny" piatok :) Ide tiež o piatok, ktorý je známy tým, že v USA sú obrovské zápchy a hlavu v smútku majú dopravcovia, polícia či iné ochranné zložky štátu, skrátka v uliciach sú davy a to je spojené s chaosom. 

Zákazníci začínajú kempovať a tvoriť rady pred nákupnými centrami či obchodmi už od polnoci predchádzajúceho dňa, aby sa dostali k vystaveným tovarom čo najskôr. Prichádza k bizarným situáciám, davovému šialenstvu, či k menším zraneniam. V bitke o drahšie tovary sa vystresovaní zákazníci neváhajú pobiť a riešiť nárok na vyhliadnutú vec päsťami.

Postupom času sa začal šíriť aj do Európy a skoro každý predajca online či v obchodoch ponúka svojim zákazníkom riešenie ich darčekovej dilemy za dobrú cenu, pričom sa z piatku stalo postupne viac dní, kedy sa dá obľúbený a vysnívaný tovar kúpiť lacnejšie. Keďže sa môj MARK scrub predáva online, nemusíš sa báť žiadnych zranení :) Akurát pár klikov prstíkom Ťa delí od výhodného nákupu darčekového balenia za zvýhodnenú cenu so zľavou 10%. Vyber si akúkoľvek kombináciu vôní vrátane zimnej edície Orange & Cinnamon či Čokolády.

Ja mám rád celý víkend a nielen piatok, takže zľava platí aj v sobotu a nedeľu, čiže od piatka 25. do nedele 27. novembra. 

Prajem Ti príjemné nakupovanie :) 

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Varovné signály pleti
Varovné signály pleti

16 Feb , 2018

Zamyslela si sa niekedy nad tým, čo by ti povedala tvoja pleť keby vedela rozprávať? Svojimi prejavmi nám totiž častokrát naznačuje, že niečo nie je v poriadku a volá nás o pomoc....

Čítať viac..

Sladký Valentín
Sladký Valentín

14 Feb , 2018

Aj ty rozmýšľaš čo pripraviť svojej drahej polovičke na Valentína? Vyskúšaj jednoduchý zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom a ovsenými vločkami a určite zaň získaš pochvalu....

Čítať viac..

Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé
Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé

09 Feb , 2018

Chcela by si so svojím priateľom osláviť sviatok zamilovaných, lenže on si na romantickú Valentínsku tradíciu príliš nepotrpí? Žiadny strach, aj tak si tento večer môžeš užiť....

Čítať viac..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Česky   Magyar   Polska   България  
Tento e-shop je certifikovaný.