BLACK FRIDAY :)

24 nov , 2016

BLACK FRIDAY :)

Ahoj,

tak už je to tu....záhadné slovo Black Friday sa v našich končinách používa v predvianočnom období čoraz častejšie, ale čo presne sa za ním skrýva? Prezradím Ti viac :)

V prvom rade priamy preklad znamená "Čierny piatok" a pôvod má v USA. Ide o nasledujúci deň po Dni vďakyvzdania, ktorý sa v USA oslavuje vždy štvrtý štvrtok v novembri, preto Black Friday pripadá na piatok. Tento rok to bude piatok 25 novembra. Od roku 1932 je považovaným za začiatok vianočnej sezóny v USA. Veľké obchody v USA otvárajú skoro ráno a zatvárajú neskoro večer, pričom ponúkajú zľavy a zvýhodnené ponuky pre svojich zákazníkov v honbe za vianočnými darčekmi.

Prečo je to "Čierny" piatok? Existuje viacero teórií. Historicky sa spája s významnými udalosťami v USA, ktoré mali negatívny dopad na verejnosť, niečo ako kalamita. Moje obľúbené vysvetlenie je však iné a viac zo súčasnosti. Keďže Deň vďakyvzdania je vždy v štvrtok, zamestnanci zvyknú volať do práce, že sú chorí alebo práce neschopní, aby mali predĺžený víkend, čo pre zamestnávateľov znamená kalamitu či "čierny" piatok :) Ide tiež o piatok, ktorý je známy tým, že v USA sú obrovské zápchy a hlavu v smútku majú dopravcovia, polícia či iné ochranné zložky štátu, skrátka v uliciach sú davy a to je spojené s chaosom. 

Zákazníci začínajú kempovať a tvoriť rady pred nákupnými centrami či obchodmi už od polnoci predchádzajúceho dňa, aby sa dostali k vystaveným tovarom čo najskôr. Prichádza k bizarným situáciám, davovému šialenstvu, či k menším zraneniam. V bitke o drahšie tovary sa vystresovaní zákazníci neváhajú pobiť a riešiť nárok na vyhliadnutú vec päsťami.

Postupom času sa začal šíriť aj do Európy a skoro každý predajca online či v obchodoch ponúka svojim zákazníkom riešenie ich darčekovej dilemy za dobrú cenu, pričom sa z piatku stalo postupne viac dní, kedy sa dá obľúbený a vysnívaný tovar kúpiť lacnejšie. Keďže sa môj MARK scrub predáva online, nemusíš sa báť žiadnych zranení :) Akurát pár klikov prstíkom Ťa delí od výhodného nákupu darčekového balenia za zvýhodnenú cenu so zľavou 10%. Vyber si akúkoľvek kombináciu vôní vrátane zimnej edície Orange & Cinnamon či Čokolády.

Ja mám rád celý víkend a nielen piatok, takže zľava platí aj v sobotu a nedeľu, čiže od piatka 25. do nedele 27. novembra. 

Prajem Ti príjemné nakupovanie :) 

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Úľava pre citlivú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..

Ochráň svoju pokožku pred horúčavami
Ochráň svoju pokožku pred horúčavami

04 aug , 2022

Leto a prázdniny sú v plnom prúde a veľa času trávime vonku na slnku. K letu patria aj letné horúčavy. Už aj v našich zemepisných šírkach sa teploty šplhajú k vysokým číslam, atakujúc 38°C, často dokonca ešte viac. Väčšina z nás si je vedomá škodlivých účinkov, ktoré môže mať slnko na naše telo, no len málo z nás vie veľa o účinkoch teplých letných teplôt na našu pokožku. Viaceré štúdie však ukázali, že nadmerné vystavenie teplu môže spôsobiť všetky druhy problémov súvisiacich s pokožkou, od dehydratácie po hyperpigmentáciu a dokonca aj predčasné starnutie.

Čítať viac..