BLACK FRIDAY :)

24 nov , 2016

BLACK FRIDAY :)

Ahoj,

tak už je to tu....záhadné slovo Black Friday sa v našich končinách používa v predvianočnom období čoraz častejšie, ale čo presne sa za ním skrýva? Prezradím Ti viac :)

V prvom rade priamy preklad znamená "Čierny piatok" a pôvod má v USA. Ide o nasledujúci deň po Dni vďakyvzdania, ktorý sa v USA oslavuje vždy štvrtý štvrtok v novembri, preto Black Friday pripadá na piatok. Tento rok to bude piatok 25 novembra. Od roku 1932 je považovaným za začiatok vianočnej sezóny v USA. Veľké obchody v USA otvárajú skoro ráno a zatvárajú neskoro večer, pričom ponúkajú zľavy a zvýhodnené ponuky pre svojich zákazníkov v honbe za vianočnými darčekmi.

Prečo je to "Čierny" piatok? Existuje viacero teórií. Historicky sa spája s významnými udalosťami v USA, ktoré mali negatívny dopad na verejnosť, niečo ako kalamita. Moje obľúbené vysvetlenie je však iné a viac zo súčasnosti. Keďže Deň vďakyvzdania je vždy v štvrtok, zamestnanci zvyknú volať do práce, že sú chorí alebo práce neschopní, aby mali predĺžený víkend, čo pre zamestnávateľov znamená kalamitu či "čierny" piatok :) Ide tiež o piatok, ktorý je známy tým, že v USA sú obrovské zápchy a hlavu v smútku majú dopravcovia, polícia či iné ochranné zložky štátu, skrátka v uliciach sú davy a to je spojené s chaosom. 

Zákazníci začínajú kempovať a tvoriť rady pred nákupnými centrami či obchodmi už od polnoci predchádzajúceho dňa, aby sa dostali k vystaveným tovarom čo najskôr. Prichádza k bizarným situáciám, davovému šialenstvu, či k menším zraneniam. V bitke o drahšie tovary sa vystresovaní zákazníci neváhajú pobiť a riešiť nárok na vyhliadnutú vec päsťami.

Postupom času sa začal šíriť aj do Európy a skoro každý predajca online či v obchodoch ponúka svojim zákazníkom riešenie ich darčekovej dilemy za dobrú cenu, pričom sa z piatku stalo postupne viac dní, kedy sa dá obľúbený a vysnívaný tovar kúpiť lacnejšie. Keďže sa môj MARK scrub predáva online, nemusíš sa báť žiadnych zranení :) Akurát pár klikov prstíkom Ťa delí od výhodného nákupu darčekového balenia za zvýhodnenú cenu so zľavou 10%. Vyber si akúkoľvek kombináciu vôní vrátane zimnej edície Orange & Cinnamon či Čokolády.

Ja mám rád celý víkend a nielen piatok, takže zľava platí aj v sobotu a nedeľu, čiže od piatka 25. do nedele 27. novembra. 

Prajem Ti príjemné nakupovanie :) 

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..