BLACK FRIDAY :)

24 nov , 2016

BLACK FRIDAY :)

Ahoj,

tak už je to tu....záhadné slovo Black Friday sa v našich končinách používa v predvianočnom období čoraz častejšie, ale čo presne sa za ním skrýva? Prezradím Ti viac :)

V prvom rade priamy preklad znamená "Čierny piatok" a pôvod má v USA. Ide o nasledujúci deň po Dni vďakyvzdania, ktorý sa v USA oslavuje vždy štvrtý štvrtok v novembri, preto Black Friday pripadá na piatok. Tento rok to bude piatok 25 novembra. Od roku 1932 je považovaným za začiatok vianočnej sezóny v USA. Veľké obchody v USA otvárajú skoro ráno a zatvárajú neskoro večer, pričom ponúkajú zľavy a zvýhodnené ponuky pre svojich zákazníkov v honbe za vianočnými darčekmi.

Prečo je to "Čierny" piatok? Existuje viacero teórií. Historicky sa spája s významnými udalosťami v USA, ktoré mali negatívny dopad na verejnosť, niečo ako kalamita. Moje obľúbené vysvetlenie je však iné a viac zo súčasnosti. Keďže Deň vďakyvzdania je vždy v štvrtok, zamestnanci zvyknú volať do práce, že sú chorí alebo práce neschopní, aby mali predĺžený víkend, čo pre zamestnávateľov znamená kalamitu či "čierny" piatok :) Ide tiež o piatok, ktorý je známy tým, že v USA sú obrovské zápchy a hlavu v smútku majú dopravcovia, polícia či iné ochranné zložky štátu, skrátka v uliciach sú davy a to je spojené s chaosom. 

Zákazníci začínajú kempovať a tvoriť rady pred nákupnými centrami či obchodmi už od polnoci predchádzajúceho dňa, aby sa dostali k vystaveným tovarom čo najskôr. Prichádza k bizarným situáciám, davovému šialenstvu, či k menším zraneniam. V bitke o drahšie tovary sa vystresovaní zákazníci neváhajú pobiť a riešiť nárok na vyhliadnutú vec päsťami.

Postupom času sa začal šíriť aj do Európy a skoro každý predajca online či v obchodoch ponúka svojim zákazníkom riešenie ich darčekovej dilemy za dobrú cenu, pričom sa z piatku stalo postupne viac dní, kedy sa dá obľúbený a vysnívaný tovar kúpiť lacnejšie. Keďže sa môj MARK scrub predáva online, nemusíš sa báť žiadnych zranení :) Akurát pár klikov prstíkom Ťa delí od výhodného nákupu darčekového balenia za zvýhodnenú cenu so zľavou 10%. Vyber si akúkoľvek kombináciu vôní vrátane zimnej edície Orange & Cinnamon či Čokolády.

Ja mám rád celý víkend a nielen piatok, takže zľava platí aj v sobotu a nedeľu, čiže od piatka 25. do nedele 27. novembra. 

Prajem Ti príjemné nakupovanie :) 

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..

Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu
Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu

01 mar , 2024

Milé dámy,

 

Nasledujúci článok patrí Vám. Celulitída je totiž (bohužiaľ) väčšinou problémom žien.

Na vine je hormón estrogén, ktorý je u mužov zastúpený minimálne. 

Čítať viac..