Pri každej objednávke nad 35 € doprava Slovenskou poštou a MARK Fusakle ZADARMO.

Sila životného štýlu - sebavedomá a krásna s MARKom :)

Sila životného štýlu - sebavedomá a krásna s MARKom :)

02 Dec , 2016

Ahoj,

Takto tesne pred Vianocami som sa rozhodol prejsť od motivačných rečí priamo k činom, čiže k návodu ako dosiahnuť super telo. Táto cesta nie je pre každú z vás, ak si spokojná so svojím telom aké je, tak Ti tlieskam, my muži kilečko hore dole neriešime, ale ak chceš urobiť niečo pre seba, svoje zdravie a potešenie, tak čítaj ďalej :)

Cítiš sa často slabá? Máš pocit nedostatku energie? Mávaš zdravotné problémy akéhokoľvek charakteru vrátane bolesti hlavy či nadúvania? Mám pre teba odpovede, kočka. Všetko vymenované a ešte o mnoho viac môže byť príčinou Tvojho zlého životného štýlu a pasivity. Naše telo funguje na princípe jednoduchej rovnice - ak ho prestaneme aktívne využívať, nedávame mu látky, ktoré potrebuje alebo mu ich nedávame pravidelne v dostatočnom množstve, vždy nám zašle feedback. V mnohých prípadoch sa však stáva, že varovné signály svojho tela nepoznáme alebo ich dokonca ignorujeme, čo môže mať bohužiaľ nielen za následok neželanú nadváhu, ale aj oveľa vážnejšie a ďalekosiahlejšie dôsledky, ktoré sa skôr či neskôr odrazia na našom zdraví. 

Častokrát stačí počúvať svoje telo a dať mu, čo si pýta. Kočka, tým teraz nemyslím tú veľkú čokoládu, ktorú si práve chytila do ruky :) Dopriať si raz za čas čokoľvek, na čo máme chuť je povolené a pre telo dokonca prospešné. Nemalo by sa však stať z času na čas pravidlo. Hovoríme teraz o dodržiavaní niekoľkých jednoduchých stravovacích návykov, ktoré keď si osvojíš si za polovicou cesty k úspechu k Tvojmu vysnívanému telu. Nie nadarmo sa hovorí, že 90% úspechu je v kuchyni. Ak začneš správne jesť, garantujem Ti, že výsledok na seba nenechá dlho čakať - znova získaš chuť do života, budeš plná pozitívnej energie, odídu mnohé zdravotné problémy, budeš sa cítiť sebavedomejšie a krajšie. 

Ak si sa teraz rozhodla ísť so mnou do toho, dávam Ti dva palce hore. Na začiatok zabudni na všemožné jednoduché a drastické “zaručené babské diéty”. Pravdepodobne si ich už niekoľko skúsila a vieš, že Ti nič okrem JOJO efektu ďalšie neprinesú. V nasledujúcej sérií blogov Ti prinesiem “návod na nové telo”. Budem Ťa po celý čas motivovať, prezradím Ti triky dokonalých fitnessiek a spolu do leta vypracujeme telo, ktoré budeš hrdo všade ukazovať. Okrem toho sa samozrejme postarám aj o Tvoju pokožku po tréningu a v kúpelni spolu zrelaxujeme. 

Keďže alfou a omegou v celom procese na ceste ku krásnemu zdravenému telu je práve vhodná a vyvážená strava, dnes Ti na začiatok vysvetlím 5 základných zásad, ktorými sa budeme riadiť pri stravovaní, aby sme svoje telo dostali tam, kam chceme.

1. Vylúčime nezdravé sacharidy

  Eliminovanie nezdravých, rafinovaných sacharidov je kľúčom k chudnutiu. Pri zdravej inzulínovej senzitivite sa inzulín ľahšie naviaže na bunky a budeš  efektívnejšie spaľovať cukor (glukózu) ako zdroj energie. Príliš veľa sacharidov =  bunky sa voči nemu stanú rezistentnými. A to je základ pre ukladanie tukových zásob. Telo, najmä ženské, obľubuje ukladať tuk do oblasti bruška a bokov.

  2. Bielkoviny ako základ každého jedla

   Za kvalitné bielkoviny považujeme tie, ktoré v jednej porcii dokážu poskytnúť aspoň 10 gramov esenciálnych aminokyselín, najčastejšie mäso, mliečne výrobky, vajcia, ryby a srvátkový proteín. Bielkoviny sú pri chudnutí užitočné aj preto, že redukujú pocit hladu, vďaka čomu ľahšie vytvoríte kalorický deficit. Vysoký príjem bielkovín zabráni rozpadu svalovej hmoty, aby nedošlo k spomaleniu metabolizmu.

   3. Zabudnime na sladené nápoje

    Štúdie neustále potvrdzujú, že ľudia, ktorí pijú vysokokalorické sladené nápoje majú najviac brušného tuku. Okrem toho pitie sladkého je vysoko návykové! 

    4. Zelenina a ovocie bohaté na antioxidanty

     Ovocie a zelenina pomáhajú bunkám lepšie reagovať na inzulín a tlmia odpoveď krvného cukru na vysokosacharidové jedlo. Ak do svojej ovsenej kaše pridáte čučoriedky, sacharidy z ovsených vločiek sa budú tráviť pomalšie, vyplaví sa menej inzulínu a telo strávi viac času v režime spaľovania tuku. Najideálnejší čas dňa na jedenie ovocia je doobedie, kedy ho telo dokáže najlepšie spracovať.

     5. Pravidlo “no carbs after six”

     I keď toto pravidlo mnohokrát podliehalo paľbe kritiky, mám za to že má svoje opostatnenie v nadväznosti na vyššie uvedené. Okrem iného odporúčam 1 hodinu pred spaním už len piť čistú vodu, aby sme si telo na noc nezaťažovali trávením. 

     POZOR! Vynechávanie jedla, vysoko sacharidová strava alebo príliš nízko sacharidová, fastfoody, príliš veľké alebo príliš malé porcie sú zlozvyky, ktoré môžu úplne odsabotovať Tvoju snahu schudnúť. 

     P.S.: Nezabudni, že v boji s nadbytočnými kilami ti dokážem pomôcť aj ja. Vyskúšaj môj prírodný kávový peeling MARK Coffee Original, ktorý obsahuje kofeín nielen v samotnej káve, ale navyše aj v kávovom oleji. Ten pomáha odbúravať podkožný tuk a zmierňovať prejavy celulitídy. Tvoju pokožku naviac vyživí a hydratuje.

      

     Držím palce!

     Tvoj MARK
     Tiež v Novinky

     Varovné signály pleti
     Varovné signály pleti

     16 Feb , 2018

     Zamyslela si sa niekedy nad tým, čo by ti povedala tvoja pleť keby vedela rozprávať? Svojimi prejavmi nám totiž častokrát naznačuje, že niečo nie je v poriadku a volá nás o pomoc....

     Čítať viac..

     Sladký Valentín
     Sladký Valentín

     14 Feb , 2018

     Aj ty rozmýšľaš čo pripraviť svojej drahej polovičke na Valentína? Vyskúšaj jednoduchý zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom a ovsenými vločkami a určite zaň získaš pochvalu....

     Čítať viac..

     Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé
     Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé

     09 Feb , 2018

     Chcela by si so svojím priateľom osláviť sviatok zamilovaných, lenže on si na romantickú Valentínsku tradíciu príliš nepotrpí? Žiadny strach, aj tak si tento večer môžeš užiť....

     Čítať viac..

     English   Deutsch   Italiano   Românesc   Česky   Magyar   Polska   България  
     Tento e-shop je certifikovaný.