MARK face scrub a krásna pleť tváre :)

23 jan , 2017

MARK face scrub a krásna pleť tváre :)

Ahoj,

ak si jedna z tých, ktoré začali svoj boj s problematickou pleťou a stále si za ňou krok pozadu, určite oceníš moju SOS pomoc. Drobné nedokonalosti sa z času na čas objavia na pleti každého z nás. V zimných mesiacoch sa navyše stav pleti často ešte viac zhoršuje. Prekúrené miestnosti, autá, nákupné centrá a vonku -10 °C. Teplotné rozdiely a suchý, prekúrený vzduch pôsobí na našu pokožku šokovo. Nadmerná mastnota, červené fliačiky, kolotoč vyrážok, či napätá, svrbiaca a suchá pokožka. Stav pleti ovplyvňuje veľa faktorov, môže to byť prejav klímy ale aj stresu, hormonálnej nerovnováhy či nevhodného spôsobu stravovania. Ak si už zúfalo vyskúšala všetky spôsoby a výsledok stále neprichádza, nastupujem na rad hrdo a s odhodlaním ja, aby som tvoju pleť spoľahlivo dostal do želanej rovnováhy.

Zbohom dehydratácia a suchá pokožka!

Pokožka nášho tela je pred vonkajším prostredím chránená vrchnou vrstvou epidermy zloženej z kožného mazu, vody a rôznych organických zlúčenín. Chráni naše telo pred škodlivými baktériami. Ak je ochranná bariéra narušená, pokožka si nedokáže tvoriť potrebné zásoby, prestáva plniť svoju funkciu a stáva sa suchou. A tu prichádzam na pomoc ja. Obsahujem reparačné zložky, ktoré obnovujú ochranné mechanizmy kože. Už počas sprchovania tvoju pokožku ošetrím a dodám jej vitamín E a stratenú vlhkosť.

Správna hygiena.

Pokiaľ aj ty obľubuješ poriadne horúcu sprchu, ktorá ťa vymrznutú zahreje, mala by si zbystriť. Tento príjemný očistný rituál je jednou z hlavých príčin poškodenia ochrannej kožnej bariéry. Voda by nemala presiahnuť 35 °C! Pri veľmi suchej pokožke sa dokonca vôbec neodporúča používať sprchové gély ale nahradiť ich sprchovým olejom. Uf. Ešteže so mnou to máš 2 in 1 :)

Akné a mastná pleť.

Nepekné akné a mastná pleť nie sú len záležitosťou puberty. Ako som ti už ukázal v článku Zbav sa konečne akné ich príčiny môžu byť od genetických predispozícií až po stres či rôzne zápaly. Keďže ma neustále kontaktuje veľa z vás s problémom týkajúcim sa problematickej pleti tváre, rozhodol som sa riešiť ho priamo. Nový MARK face scrub Tea tree & Jojoba je vyvinutý špeciálne pre potreby problematickej pleti. Vďaka kombinácii kávy a kvalitných prírodných ingrediencií tvoju pleť zbaví nečistôt a nedokonalostí, naviac ju vyživí, dokonale hydratuje a zjemní.

Okrem tradičných ingrediencií, ktoré nájdeš v každom mojom balení, môj nový kávový peeling navyše obsahuje výživný jojobový, avokádový olej a esenciálne oleje z grepu a tea tree. Tea tree esenciálny olej má antibakteriálne účinky, čím zabraňuje tvorbe akné a zvýšenej tvorbe mazu. Grapefruitový esenciálny olej pleť nádherne očistí. Starostlivo vybrané zložky pleť vyhladzujú a omladia, pôsobia hojivo, antibakteriálne a regeneračne.

Keďže ide o prvý scrub na tvár, jeho konzistencia je jemná, prispôsobená pokožke tváre, ale zároveň dokonale odstráni odumreté kožné bunky a prekrví pokožku. Odporúčam ho používať aj ako masku na tvár, v tom prípade si ho len jemne nanes na vlhkú pokožku tváre a nechaj pôsobiť aj dlhšie (do 20 minút). Buď opatrná v očnom okolí. 

 Ak si ma ešte stále nevyskúšala, neváhaj! Teším sa na tvoje reakcie a fotky Pred a Po použití, aby som videl, ako som po mohol. Veď to je moje poslanie :)

Príjemné scrubovanie :)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..