Zbav sa konečne akné!


Stop akne!

Ahoj,

už si ma vyskúšala?

Áno?

Čo na mňa hovoríš? Ja som to vedel, že sa ti zapáčim :)

Dnes ti prezradím čo pre teba robím.

Jedným z mojich nepriateľov je akné. Niektoré ste s akné možno mali skúsenosť, niektoré z vás ho možno ešte stále majú. Čo vlastne akné je a ako vzniká?

Vedela si, že akné postihuje až 85% ľudí vo veku 11 až 30 rokov? A asi 3% ľudí vo veku nad 30 rokov. Na akné sa nezomiera, ale nikoho takéto niečo nepoteší. Akné je zápalové ochorenie mazových žliaz, ktoré sa najčastejšie prejaví na miestach s najväčším počtom mazových žliaz (na tvári, hornej časti hrudníka). Nie je vylúčené, že sa môže vyskytnúť a postihnúť aj ramená a celý chrbát. Pre akné sú charakteristické uhry, červené vyrážky, cysty a taktiež nepríjemné hnisanie.

Kým sa akné zbavíte, potrvá to veľa času. Dajte si pozor na to, aby ste to správne liečili, pretože nesprávna liečba a zanedbanie vám môže zanechať nepríjemné spomienky (jazvy).

Dôvodov vzniku akné môže byť viacero:

   • Genetická predispozícia
   • Hormonálne vplyvy
   • Baktérie
   • Zvýšená produkcia mazu
   • Zápal
   • Zlé stravovacie návyky 

Pri akné sa odporúča aby strava bola vyvážená, ľahko stráviteľná, so zníženým obsahom tukov a cukrov. Netreba zabúdať ani na vitamíny, ktoré sa nachádzajú v ovocí a zelenine a taktiež pravidelný pitný režim.

Používanie peelingov pri akné nie je zakázané, práve naopak. Ja obsahujem okrem iného aj kokosový olej. Práve v kokosovom oleji sa nachádza kyselina laurová, ktorá predstavuje jednu z antibakteriálnych a antivírových častí kokosového oleja. Tento olej taktiež v sebe obsahuje ďalšie priaznivé látky, ktoré tvoju pleť poláskajú a to je kyselina kaprinová a vitamín E.

Skús ma. Prosím, nečakaj zázraky už po prvom použití. Tento proces si bude vyžadovať nie jedno vášnivé rande so mnou, ale pravidelné stretávanie sa.

Teším sa, ako sa ty budeš tešiť z toho, že tvoja pleť je čoraz krajšia a krajšia.


Tvoj MARK.


Zanechať komentár


Pred zverejnením tvoj komentár najskôr skontrolujemeEnglish   Deutsch   Italiano   Česky   Magyar