Pri každej objednávke nad 35 € doprava Slovenskou poštou a MARK Fusakle ZADARMO.

Pleť v zime - Tipy na starostlivosť

Pleť v zime - Tipy na starostlivosť

27 Jan , 2017

Ahoj kráska,

Vonku za oknami máme chladné počasie, ktoré nám občas prinesie aj usmievavé slniečko. Silný vietor, teplota pod nulu, sneh a mráz môžu našej pleti spraviť nemalé starosti. Preto je potrebné sa o pleť dokonale postarať a ja vám prinesiem zopár tipov ako na to. Šup sa do čítania.

1. Pozor na slnko

Nie len v lete, ale aj v zime si treba dávať pozor na slnečné žiarenie. Slnko má aj v zime schopnosť spáliť pokožku a dehydrovať ju. Je potrebné dávať si veľký pozor hlavne na zasnežených svahoch pri lyžovaní, pretože slnečné lúče sa odrážajú najmä od ľadu a snehu.

2. Krémovať, krémovať a krémovať

Ľudská pokožke je v zime vystavovaná extrémnej zmene. Veľa ľudí trpí v tomto  období veľmi suchou pokožkou najmä na rukách. Preto je potrebné vždy mať pri sebe nejaký krém, ktorým si vieme v núdzi pomôcť. Dobrým pomocníkom sú tiež rukavice, ktoré ruky ochránia pred vonkajším prostredím. Môj typ na suchú pokožku tváre je moja novinka MARK face scrub, ktorý je obohatený o výživné rastlinné oleje, ktoré pokožku dokonale premastnia.

3. Pery

Už ťa nebaví mať stále popraskané pery? Miesta s veľmi tenkou pokožkou, ako sú pery a ich okolie v chladnom období veľmi trpia. Mínusové teploty, vykúrené priestory tomu nijako nenapomáhajú. Preto treba mať vždy po ruke dobrý balzam alebo krém na pery.

4. Oči

Extra starostlivosť treba venovať okoliu očí. Toto okolie je najcitlivejšie, pokožka je veľmi tenká a veľmi rýchlo sa vysušuje. V tejto fáze veľmi radi na rad prichádzajú vrásky, ktoré túto situáciu hneď využijú v svoj prospech a začnú sa tvoriť. Ak chcete predísť tvorbe vrások, je dobré si okolie očí poriadne hydratovať a neustále krémovať.

5. Na záver - správna životospráva

Našej pleti vieme pomôcť ako navonok tak aj z vnútra. Aby sme mali nie len v zime, ale celoročne peknú a zdravú pokožku mali by sme prijímať veľa vitamínov prostredníctvom zeleniny a ovocia. Taktiež je dobré piť veľa vody, ktorá náš organizmus pekne prečisťuje. Pokožka je potom dostatočne hydratovaná. Nestráca pružnosť a nemá sklon k vysušovaniu. Na záver je tiež potrebný a účinný pohyb.

Pár rád, prečo sa netreba báť používať MARK scrub aj v zime:

  1. vitamín E, ktorý scrub obsahuje, zabraňuje spáleniu pokožky hydratuje pokožku a predchádza popraskanej a suchej koži
  2. eliminujeme tvorbu vrások spôsobenú slnečným žiarením na čele a v oblastí očí
  3. už sa nemusíš báť popraskaných a krvavých pier, pretože moje oleje ti premastia pery a ich okolie
  4. oleje, ktoré sa nachádzajú v mojom MARK face scrube ti pokožku tváre dokonale premastia

Dúfam, že si aj v tomto období budeš dávať pozor na svoju pokožku a ja ti v tom rád pomôžem :)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Varovné signály pleti
Varovné signály pleti

16 Feb , 2018

Zamyslela si sa niekedy nad tým, čo by ti povedala tvoja pleť keby vedela rozprávať? Svojimi prejavmi nám totiž častokrát naznačuje, že niečo nie je v poriadku a volá nás o pomoc....

Čítať viac..

Sladký Valentín
Sladký Valentín

14 Feb , 2018

Aj ty rozmýšľaš čo pripraviť svojej drahej polovičke na Valentína? Vyskúšaj jednoduchý zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom a ovsenými vločkami a určite zaň získaš pochvalu....

Čítať viac..

Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé
Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé

09 Feb , 2018

Chcela by si so svojím priateľom osláviť sviatok zamilovaných, lenže on si na romantickú Valentínsku tradíciu príliš nepotrpí? Žiadny strach, aj tak si tento večer môžeš užiť....

Čítať viac..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Česky   Magyar   Polska   България  
Tento e-shop je certifikovaný.