Pleť v zime - Tipy na starostlivosť

27 jan , 2017

Pleť v zime - Tipy na starostlivosť

Ahoj kráska,

Vonku za oknami máme chladné počasie, ktoré nám občas prinesie aj usmievavé slniečko. Silný vietor, teplota pod nulu, sneh a mráz môžu našej pleti spraviť nemalé starosti. Preto je potrebné sa o pleť dokonale postarať a ja vám prinesiem zopár tipov ako na to. Šup sa do čítania.

1. Pozor na slnko

Nie len v lete, ale aj v zime si treba dávať pozor na slnečné žiarenie. Slnko má aj v zime schopnosť spáliť pokožku a dehydrovať ju. Je potrebné dávať si veľký pozor hlavne na zasnežených svahoch pri lyžovaní, pretože slnečné lúče sa odrážajú najmä od ľadu a snehu.

2. Krémovať, krémovať a krémovať

Ľudská pokožke je v zime vystavovaná extrémnej zmene. Veľa ľudí trpí v tomto  období veľmi suchou pokožkou najmä na rukách. Preto je potrebné vždy mať pri sebe nejaký krém, ktorým si vieme v núdzi pomôcť. Dobrým pomocníkom sú tiež rukavice, ktoré ruky ochránia pred vonkajším prostredím. Môj typ na suchú pokožku tváre je moja novinka MARK face scrub, ktorý je obohatený o výživné rastlinné oleje, ktoré pokožku dokonale premastnia.

3. Pery

Už ťa nebaví mať stále popraskané pery? Miesta s veľmi tenkou pokožkou, ako sú pery a ich okolie v chladnom období veľmi trpia. Mínusové teploty, vykúrené priestory tomu nijako nenapomáhajú. Preto treba mať vždy po ruke dobrý balzam alebo krém na pery.

4. Oči

Extra starostlivosť treba venovať okoliu očí. Toto okolie je najcitlivejšie, pokožka je veľmi tenká a veľmi rýchlo sa vysušuje. V tejto fáze veľmi radi na rad prichádzajú vrásky, ktoré túto situáciu hneď využijú v svoj prospech a začnú sa tvoriť. Ak chcete predísť tvorbe vrások, je dobré si okolie očí poriadne hydratovať a neustále krémovať.

5. Správna životospráva

Našej pleti však vieme pomôcť ako navonok, tak aj z vnútra. Aby sme mali nielen v zime, ale celoročne peknú a zdravú pokožku, mali by sme prijímať veľa vitamínov prostredníctvom zeleniny a ovocia. Takisto dôležité je piť veľa vody, ktorá náš organizmus pekne prečisťuje. Pokožka je potom dostatočne hydratovaná, nestráca pružnosť a nemá sklon k vysušovaniu. A zabúdať netreba ani na pohyb ;)

Pár rád, prečo sa netreba báť používať MARK scrub aj v zime:

  1. vďaka vitamínu E zabraňuje spáleniu pokožky a chráni ju pred nepriaznivými vplyvmi prostredia, zvyšuje jej obranyschopnosť
  2. avokádový olej má výrazné regeneračné a hydratačné účinky, predchádza popraskanej a suchej koži a obnovujú jej elasticitu
  3. eliminuje tvorbu vrások spôsobenú slnečným žiarením na čele a v oblastí očí
  4. vďaka vysokému antibakteriálnemu a antivírovému účinku Tea tree oleja je účinný pri ošetrovaní problematickej pleti (pomáha v boji proti vyrážkam, čiernym bodkám, akné,...)

Dúfam, že si aj v tomto období budeš dávať pozor na svoju pokožku a ja ti v tom rád pomôžem ;)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Ako bojovať proti padaniu vlasov: efektívne riešenia na podporu rastu
Ako bojovať proti padaniu vlasov: efektívne riešenia na podporu rastu

26 máj , 2023

Padanie vlasov je problém, ktorý trápi mnohých z nás bez ohľadu na pohlavie či vek. V dnešnom článku sa pozrieme na príčiny vypadávania vlasov, možnosti liečby padania a spôsoby prevencie tohto nepríjemného javu.

Čítať viac..

Úľava pre citlivú a seboreickú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú a seboreickú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..