15% zľava na celý nákup -> promokód:MARK-PARTY a Lip Balm ZADARMO k nákupu nad 30€

Zdravé opaľovanie

Zdravé opaľovanie

22 Jún , 2018

Ahoj kráska,

opaľovacia sezóna bola úspešne zahájená a či už sa rozhodneš tráviť letnú dovolenku na Slovensku alebo plánuješ vycestovať do exotiky, pamätaj na to, že tvoja pokožka vyžaduje dôslednú starostlivosť a ochranu. Slnečné lúče nám síce dokážu zabezpečiť krásnu pokožku a zvýšiť sexepíl, ale rovnako ju dokážu aj poškodiť či prispieť k jej skoršiemu zostarnutiu. Preto som sa rozhodol priniesť ti základné know-how, ako pokožku správne ochrániť a zároveň získať vytúžený bronz.

Príprava na opaľovanie

Prípravu na opaľovanie je vhodné zahájiť minimálne mesiac vopred. Kardinálne miesto v nej patrí jednoznačne betakaroténu. V prirodzenej forme ho nájdeš napríklad v rebarbore, špenáte, marhuliach, papáji, mangu či ďalších druhoch ovocia a zeleniny. Pokiaľ chceš zvoliť rýchlu a efektívnu cestu, tak betakarotén kúpiš aj vo forme tabliet v každej lekárni. Pokožku pripraví na opaľovanie, posilní ju a vyživí a navyše získaš nielen krásnu bronzovú farbu, ale predídeš aj rýchlemu spáleniu pleti.

Približne týždeň pred opaľovaním je ideálne zbaviť pokožku jej starých a odumretých buniek. Vďaka peelingu sa totiž vyhneš skorej strate opálenia v dôsledku šúpania odumretej pokožky. V tom ti hravo a rád pomôžem ;) Z mojej ponuky kávových scrubov na telo a tvár si zaručene vyberieš vôňu, ku ktorej naviac inklinuješ.

Bezprostredne pred plánovaným opaľovaním je potrebné myslieť na zdravie svojej pokožky a zaobstarať si kvalitný opaľovací krém. Ten by mal korešpondovať s typom tvojej pleti a závisieť od toho, či sa chystáš do hôr, do mesta alebo k moru. Zároveň si pozorne naštuduj jeho zloženie. Rozhodne by nemal obsahovať potencionálne toxické chemické prísady akými sú ropné deriváty, umelé farbivá, parabény či syntetické vône a iné. Len vhodne zvolená ochrana totiž poskytne tvojej pokožke štít pred škodlivými UVA a UVB lúčmi.

Zásady zdravého opaľovania

  • Vyhýbaj sa najsilnejšiemu slnku medzi 11.00 hod a 14.00 hod.
  • Vždy používaj ochranný krém a aplikuj ho aspoň 15 min pred opaľovaním.
  • Dbaj na pitný režim.
  • Chráň si hlavu klobúkom alebo šatkou.
  • Pokiaľ nemáš vodeodolný krém, nezabudni po každom kúpaní naniesť novú vrstvu.
  • Dopraj slniečku čas a nesnaž sa nachytať všetok bronz hneď prvý deň, aby si sa rýchlo nespálila.

Starostlivosť po opaľovaní

Ex-post starostlivosť o pokožku po opaľovaní je možno dôležitejšia ako si myslíš. Pokožka namáhaná od slnka potrebuje regeneráciu zvonku i zvnútra. Telu preto dopraj dostatok tekutín a osprchuj sa v sviežej a rýchlej sprche. Namiesto sprcháča použi môj MARK Golden Shine. Pokožku však silno nescrubuj, ale dopraj jej kávový zábal, ktorý jej dodá hydratáciu, potrebnú výživu a stratené vitamíny. Navyše, prírodné zlatisté trblietky zvýraznia tvoje opálenie a jemná vôňa tvoju pokožku nadlho prevonia. Po sprche so mnou, sa budeš cítiť ako znovuzrodená :)

Viac tipov, ako ti bronz vydrží čo najdlhšie, nájdeš aj v mojom článku Udrž si bronz až do zimnej lyžovačky !

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Je bohatá pena v kozmetike nevyhnutná?
Je bohatá pena v kozmetike nevyhnutná?

18 Jan , 2019

Bohatá pena pri umývaní pokožky a vlasov sa stále považuje za najdôležitejší znak čistoty. V skutočnosti, množstvo peny nemá žiaden vplyv na kvalitu kozmetických produktov či ich účinok.

Čítať viac..

Tri novoročné predsavzatia pre tvoju pleť
Tri novoročné predsavzatia pre tvoju pleť

11 Jan , 2019

Na začiatku nového roka máme vždy veľa plánov, čo všetko zmeníme a čo začneme robiť inak. Je to tiež skvelá príležitosť, ako v novom roku zdokonaliť aj svoju starostlivosť o pleť...

Čítať viac..

13 overených tipov na kvalitný štart do nového roka
13 overených tipov na kvalitný štart do nového roka

28 Dec , 2018

Nový rok je pre všetkých z nás taký malý bod zlomu, v ktorom sa obzeráme späť, čo všetko sme dokázali a čo ďalšie by sme si priali dosiahnuť v novom roku....

Čítať viac..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Magyar   Česky