Zdravé opaľovanie

22 jún , 2018

Zdravé opaľovanie

Ahoj kráska,

opaľovacia sezóna bola úspešne zahájená a či už sa rozhodneš tráviť letnú dovolenku na Slovensku alebo plánuješ vycestovať do exotiky, pamätaj na to, že tvoja pokožka vyžaduje dôslednú starostlivosť a ochranu. Slnečné lúče nám síce dokážu zabezpečiť krásnu pokožku a zvýšiť sexepíl, ale rovnako ju dokážu aj poškodiť či prispieť k jej skoršiemu zostarnutiu. Preto som sa rozhodol priniesť ti základné know-how, ako pokožku správne ochrániť a zároveň získať vytúžený bronz.

Príprava na opaľovanie

Prípravu na opaľovanie je vhodné zahájiť minimálne mesiac vopred. Kardinálne miesto v nej patrí jednoznačne betakaroténu. V prirodzenej forme ho nájdeš napríklad v rebarbore, špenáte, marhuliach, papáji, mangu či ďalších druhoch ovocia a zeleniny. Pokiaľ chceš zvoliť rýchlu a efektívnu cestu, tak betakarotén kúpiš aj vo forme tabliet v každej lekárni. Pokožku pripraví na opaľovanie, posilní ju a vyživí a navyše získaš nielen krásnu bronzovú farbu, ale predídeš aj rýchlemu spáleniu pleti.

Približne týždeň pred opaľovaním je ideálne zbaviť pokožku jej starých a odumretých buniek. Vďaka peelingu sa totiž vyhneš skorej strate opálenia v dôsledku šúpania odumretej pokožky. V tom ti hravo a rád pomôžem ;) Z mojej ponuky kávových scrubov na telo a tvár si zaručene vyberieš vôňu, ku ktorej naviac inklinuješ.

Bezprostredne pred plánovaným opaľovaním je potrebné myslieť na zdravie svojej pokožky a zaobstarať si kvalitný opaľovací krém. Ten by mal korešpondovať s typom tvojej pleti a závisieť od toho, či sa chystáš do hôr, do mesta alebo k moru. Zároveň si pozorne naštuduj jeho zloženie. Rozhodne by nemal obsahovať potencionálne toxické chemické prísady akými sú ropné deriváty, umelé farbivá, parabény či syntetické vône a iné. Len vhodne zvolená ochrana totiž poskytne tvojej pokožke štít pred škodlivými UVA a UVB lúčmi.

Zásady zdravého opaľovania

  • Vyhýbaj sa najsilnejšiemu slnku medzi 11.00 hod a 14.00 hod.
  • Vždy používaj ochranný krém a aplikuj ho aspoň 15 min pred opaľovaním.
  • Dbaj na pitný režim.
  • Chráň si hlavu klobúkom alebo šatkou.
  • Pokiaľ nemáš vodeodolný krém, nezabudni po každom kúpaní naniesť novú vrstvu.
  • Dopraj slniečku čas a nesnaž sa nachytať všetok bronz hneď prvý deň, aby si sa rýchlo nespálila.

Starostlivosť po opaľovaní

Ex-post starostlivosť o pokožku po opaľovaní je možno dôležitejšia ako si myslíš. Pokožka namáhaná od slnka potrebuje regeneráciu zvonku i zvnútra. Telu preto dopraj dostatok tekutín a osprchuj sa v sviežej a rýchlej sprche. Namiesto sprcháča použi môj MARK Golden Shine. Pokožku však silno nescrubuj, ale dopraj jej kávový zábal, ktorý jej dodá hydratáciu, potrebnú výživu a stratené vitamíny. Navyše, prírodné zlatisté trblietky zvýraznia tvoje opálenie a jemná vôňa tvoju pokožku nadlho prevonia. Po sprche so mnou, sa budeš cítiť ako znovuzrodená :)

Viac tipov, ako ti bronz vydrží čo najdlhšie, nájdeš aj v mojom článku Udrž si bronz až do zimnej lyžovačky !

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..

Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu
Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu

01 mar , 2024

Milé dámy,

 

Nasledujúci článok patrí Vám. Celulitída je totiž (bohužiaľ) väčšinou problémom žien.

Na vine je hormón estrogén, ktorý je u mužov zastúpený minimálne. 

Čítať viac..