Čistiace mydlo na tvár ZADARMO k nákupu nad 25€. Akcia platí do 18.11.

Zdravé opaľovanie

Zdravé opaľovanie

22 Jún , 2018

Ahoj kráska,

opaľovacia sezóna bola úspešne zahájená a či už sa rozhodneš tráviť letnú dovolenku na Slovensku alebo plánuješ vycestovať do exotiky, pamätaj na to, že tvoja pokožka vyžaduje dôslednú starostlivosť a ochranu. Slnečné lúče nám síce dokážu zabezpečiť krásnu pokožku a zvýšiť sexepíl, ale rovnako ju dokážu aj poškodiť či prispieť k jej skoršiemu zostarnutiu. Preto som sa rozhodol priniesť ti základné know-how, ako pokožku správne ochrániť a zároveň získať vytúžený bronz.

Príprava na opaľovanie

Prípravu na opaľovanie je vhodné zahájiť minimálne mesiac vopred. Kardinálne miesto v nej patrí jednoznačne betakaroténu. V prirodzenej forme ho nájdeš napríklad v rebarbore, špenáte, marhuliach, papáji, mangu či ďalších druhoch ovocia a zeleniny. Pokiaľ chceš zvoliť rýchlu a efektívnu cestu, tak betakarotén kúpiš aj vo forme tabliet v každej lekárni. Pokožku pripraví na opaľovanie, posilní ju a vyživí a navyše získaš nielen krásnu bronzovú farbu, ale predídeš aj rýchlemu spáleniu pleti.

Približne týždeň pred opaľovaním je ideálne zbaviť pokožku jej starých a odumretých buniek. Vďaka peelingu sa totiž vyhneš skorej strate opálenia v dôsledku šúpania odumretej pokožky. V tom ti hravo a rád pomôžem ;) Z mojej ponuky kávových scrubov na telo a tvár si zaručene vyberieš vôňu, ku ktorej naviac inklinuješ.

Bezprostredne pred plánovaným opaľovaním je potrebné myslieť na zdravie svojej pokožky a zaobstarať si kvalitný opaľovací krém. Ten by mal korešpondovať s typom tvojej pleti a závisieť od toho, či sa chystáš do hôr, do mesta alebo k moru. Zároveň si pozorne naštuduj jeho zloženie. Rozhodne by nemal obsahovať potencionálne toxické chemické prísady akými sú ropné deriváty, umelé farbivá, parabény či syntetické vône a iné. Len vhodne zvolená ochrana totiž poskytne tvojej pokožke štít pred škodlivými UVA a UVB lúčmi.

Zásady zdravého opaľovania

  • Vyhýbaj sa najsilnejšiemu slnku medzi 11.00 hod a 14.00 hod.
  • Vždy používaj ochranný krém a aplikuj ho aspoň 15 min pred opaľovaním.
  • Dbaj na pitný režim.
  • Chráň si hlavu klobúkom alebo šatkou.
  • Pokiaľ nemáš vodeodolný krém, nezabudni po každom kúpaní naniesť novú vrstvu.
  • Dopraj slniečku čas a nesnaž sa nachytať všetok bronz hneď prvý deň, aby si sa rýchlo nespálila.

Starostlivosť po opaľovaní

Ex-post starostlivosť o pokožku po opaľovaní je možno dôležitejšia ako si myslíš. Pokožka namáhaná od slnka potrebuje regeneráciu zvonku i zvnútra. Telu preto dopraj dostatok tekutín a osprchuj sa v sviežej a rýchlej sprche. Namiesto sprcháča použi môj MARK Golden Shine. Pokožku však silno nescrubuj, ale dopraj jej kávový zábal, ktorý jej dodá hydratáciu, potrebnú výživu a stratené vitamíny. Navyše, prírodné zlatisté trblietky zvýraznia tvoje opálenie a jemná vôňa tvoju pokožku nadlho prevonia. Po sprche so mnou, sa budeš cítiť ako znovuzrodená :)

Viac tipov, ako ti bronz vydrží čo najdlhšie, nájdeš aj v mojom článku Udrž si bronz až do zimnej lyžovačky !

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Je tvoja kozmetika skutočne prírodná?
Je tvoja kozmetika skutočne prírodná?

09 Nov , 2018

Ako spoznáš, že tvoja kozmetika je skutočne prírodná? Prečítaj si môj praktický návod a už nikdy sa nestaneš obeťou greenwashingu...

Čítať viac..

Prírodné peelingy aj pre nekávičkárov :)
Prírodné peelingy aj pre nekávičkárov :)

02 Nov , 2018

Nepatríš k milovníkom kávy, no chcela by si vyskúšať moje peelingy na telo či tvár?Vyskúšaj nové prírodné cukrové scruby, vhodné aj pre jemnú či citlivú pokožku...

Čítať viac..

Prírodná kozmetika
Prírodná kozmetika

26 Okt , 2018

Ako si však z nekonečnej ponuky kozmetických produktov vybrať ten správny? Sú všetky produkty prírodnej kozmetiky naozaj prírodné?

Čítať viac..