Vrásky? Botox? Príroda!

28 apr , 2017

Vrásky? Botox? Príroda!

Ahojte krásky,

dnes vám napíšem zopár slov o vráskach a starnutí, lebo z toho, čo mi píšete, je táto téma stále aktuálna a neustále ju riešite. Na jednej strane sa vám nedivím, pretože úprimne, my chlapi sme zvláštne bytosti, nám sa mladistvý vzhľad páči. Na druhej strane nás priťahujú sebavedomé, skúsené, charizmatické a prirodzené ženy. A tieto vlastnosti sa postupne získavajú aj s vekom, takže netreba zúfať. 😊

Poďme ale späť k téme starnutia pokožky. Pri prvej vráske v okolí očí alebo na čele nemusíte hneď chodiť na botoxy, výplne alebo face lifting.  Viete, aký je môj anti-ageing tip? Dôležitá je pravidelná údržba, zodpovedajúca typu pleti a dodržiavanie pár zásad. Poďme na to od konca.

O akých zásadách hovorím? Tak napríklad cigareta: môže pôsobiť sexy v dvadsiatke alebo aj tridsiatke, chápem a nesúdim, ale pokiaľ dýchate splodiny z dymu cigariet pravidelne a dlhodobo, vplyv na pleť to samozrejme má. Dehydratácia pokožky a sklon k tvorbe vrások sa u fajčiarok objavuje častejšie. Ja som iný moralista, že? Ako tie nápisy na škatuľkách, ktoré čítajú všetci okrem fajčiarov. Ja len, aby si nehovorila, že som ťa nevaroval. 😊

Stres. Že to bez neho dnes nejde? Skús to, pretože i on má vysoký podiel na tom, že pleť nevyzerá tak, ako by sme chceli. Stresové hormóny oslabujú ochrannú bariéru pleti a zhoršujú jej kvalitu. Taktiež zvyšujú aktivitu mazových žliaz, takže v stredných partiách tváre môže rozširovať póry.

Alkohol. Pohárik s babami je super, ale popíjať viac alebo dokonca každodenne? To si píšte, že to má vplyv na pokožku. A tiež tie nekonečné diéty, detoxy a jo-jo efekty. Okrem toho, že si pobláznite metabolizmus a telesné funkcie, hneď o tom vedia vaše zuby, vlasy a samozrejme koža, pretože alkohol okrem iného dehydruje. Časom pleť vyzerá šedivá, mdlá, stará a unavená.

Takže ako je možné predchádzať vráskam, okrem vyhýbania sa tým neduhom, ktoré som práve spomínal? Starať sa o seba jednoduchými, ale osvedčenými postupmi: jeden krát za mesiac chodiť na kozmetiku, denne sa odličovať a čistiť pleť, jeden krát za týždeň si dať masku a jeden až dva krát do týždňa si dať píling, ideálne ten môj. Prečo práve môj MARK scrub? Pretože je vyrobený s láskou a je prírodný, čo sú hodnoty, ktoré nikdy nestratia na svojej sile. A okrem toho obsahujem vitamín E, známy svojími anti-ageing účinkami a tiež vysoko kvalitné oleje, ktoré nedovolia tvojej pokožke stratiť vlhkosť a elasticitu. Takže preto. :)

P.S.: Ale vrásky k životu patria. 😊 Tak si skrátka užívaj život a scrubovanie, spojíš tak príjemné s užitočným. 😊

 Tvoj oddaný MARK
Tiež v Novinky

Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?
Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?

20 nov , 2023

Krása a mladosť sú dary, ktoré nám príroda dáva ako dočasné. Ako roky plynú, prichádza čas, keď sa na našej pokožke začnú objavovať prvé vrásky a iné známky starnutia. Tento proces je prirodzený a nevyhnutný, to však neznamená, že sa s ním musíme len tak zmieriť. Naopak, mali by sme vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sme o svoju pleť dbali ešte viac ako doteraz, aby sme ju udržali v tej najlepšej kondícii a zamedzili predčasnému starnutiu. Ako teda na to?

 

Čítať viac..

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..