Starať sa o seba? Správny muž vie, ako na to!

26 máj , 2017

Starať sa o seba? Správny muž vie, ako na to!

Ahojte krásky,

dnes som sa rozhodol, že vám poviem niečo o nás, chlapoch. Presnejšie o tých z nás, ktorým trošku záleží na tom, ako vyzerajú a ktorí si nemyslia, že správny chlap má voňať pivom a potom. Áno, bohužiaľ aj takíto “hipíci” ešte medzi nami mužmi stále existujú, to by ste boli prekvapené.

Takže poďme k veci: Našťastie už stále viac mužov používa okrem sprchového gélu aj šampón a deodorant. To je výborná správa, hlavne teraz v jarných a letných mesiacoch. A čo je ešte lepšie, tí pokrokovejší používajú taktiež parfum, kolínsku alebo toaletnú vodu. Ja by som chcel celú starostlivosť o mužov posunúť ešte o krok ďalej a prostredníctvom vás by som im odporučil aj pleťovú a telovú kozmetiku. O ženskej pokožke sa toho napísalo veľmi veľa, ale čo vlastne vieme o pokožke mužov?

Mužská pokožka je predovšetkým iná ako tá ženská. Je pevnejšia, hutnejšia a obsahuje viac kolagénu. Preto sa nám zdá, že muži starnú pomalšie a majú menej vrások. Ešte aj keď sa nám mužom nejaká tá vráska objaví, vám ženám to pripadá sexy, čo je fakt vrchol nespravodlivosti, to si uvedomujem. 😊 Na druhej strane máme my muži pleť dvakrát mastnejšiu ako ženy, a preto ju nemáme práve najdokonalejšiu. Pri každom holení si ničíme vzácny ochranný kožný film, a tak stále bojujeme s podráždením pokožky, zápalmi a stratou hydratácie. Keď sa k tomu pridajú nervy v práci, občas stresy doma a vplyvy prostredia, o problémy máme postarané.

A pretože ste to vy, kto udáva smer v živote muža (nech si o tom chlapi myslia čo chcú), je dobré ho v tom trošku usmerniť. Tu je môj návod ako na neho. Najskôr pohladkajte jeho ego: "Máš také krásne telo a kožu.“ A potom pridajte poznámku: "Dotýkala by som sa ťa od rána do večera, keby bolo tvoja pokožka aj nádherne vyživená a voňavá." A dodajte tip: "Vyskúšaj počas sprchovania nový scrub pre mužov MARK for HIM after GYM. Môžeš si ho dať na tvár aj na telo. Stačí chvíľka - urobíš niečo pre svoje telo a ešte k tomu budeš sexy! Skrátka neodolateľný." 😊

 ..... a uvidíte, čo za zázraky sa budú diať. Napíšte mi potom ako to u vás dopadlo, či sa vám ho podarilo presvedčiť. 😉 Budem sa tešiť!

Váš MARK
Tiež v Novinky

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..