Sprcha versus kúpeľ

Sprcha versus kúpeľ

01 Mar , 2019

Horúca sprcha v zime na zahriatie, ľadová v lete na schladenie je pre mňa ten najlepší záver dlhého dňa. Nehovoriac o dlhej upokojujúcej vani. Nanešťastie "všetkého veľa škodí" platí aj v tomto prípade. Takže ako to nepreháňať s hygienou?

Šampóny a sprchové gély spolu s nečistotami zmývajú aj prirodzené oleje z našej pokožky a vlasov, čím ostáva podráždená a vysušená. Toto dokopy s horúcou vodou, drhnutím pokožky hupkou či uterákom oslabuje našu kožu. Je preto jasné, že v ideálnom prípade je najlepšie, aby sa zabránilo dlhým kúpeľom a sprchám. Kto by to, ale vydržal?

Ak nevieš skrátiť čas, ktorý venuješ sám sebe vo vani alebo v sprche, skús obmedziť frekvenciu. Kúpeľ maximálne raz týždenne, a vždy pridať olej alebo kúpeľovú soľ na obohatenie vody. Kúpeľová soľ s bohatým obsahom minerálov, prirodzene pomáha telu sa vysporiadať s ochoreniami pokožky, pôsobí terapeuticky a relaxačne. Zároveň je dobré sa vyhnúť chemickej pene vo vani, ktorá dráždi a ešte viac vysušuje pokožku.

To isté platí pri sprchovaní. Teplota sprchy by mala byť vlažná a nie horúca, a dĺžka sprchovania by mala byť bližšie k 3 minútam a nie k 30tim. Napríklad môj Mark shower pudding Azalea bez syntetických čistiacich látok nedráždi pokožku príliš veľkým množstvom chémie, ale naopak ju svojim obsahom prírodných olejov chráni pred vonkajšími vplyvmi. Ako novinku ponúkam konečne aj variant pre pánov - Shower pudding for HIM s obsahom prírodných esenciálnych olejov Ho wood, Patchouli a Bergamot, ktoré nie len pôsobia antibakteriálne, ale aj fantasticky voňajú.

Zároveň je prospešné sa nakrémovať na vlhkú pokožku skorej ako ju vydrhneme uterákom do sucha. Dobrý hydratačný krém, ako napríklad aj moje Mark body butter, aplikovaný na vlhkú pokožku, zabráni ďalšej strate vody vytvorením ochrannej vrstvy na jej povrchu.

 
Tiež v Novinky

Vitamín C v hlavnej úlohe proti starnutiu pleti
Vitamín C v hlavnej úlohe proti starnutiu pleti

22 Máj , 2019

Vždy keď sa cítime chorí a slabí, automaticky siahame po celaskone - po vitamíne C. Vitamín C je najpredávanejší výživový doplnok, podporuje náš imunitný systém a optimálne fungovanie celého tela, je to silný antioxidant, ktorý chráni naše telo pred oxidačným poškodením a voľnými radikálmi. Aký účinok má, ale vitamín C na našu pokožku a prečo je taký skvelý doplnok v boji proti starnutiu?

Čítať viac..

Prečo je menej niekedy viac pre tvoju pokožku
Prečo je menej niekedy viac pre tvoju pokožku

14 Máj , 2019

Naša pleť si pamätá každý jeden náš deň, každý jeden náš krém či prepitý večer, každú jednu ranku či vyrážku, zápal a ekzém. Dennodenne zakrývame problémy našej pleti vrstvou make-up a korektoru, čím len viacej zahlcujeme naše póry. Zároveň, po väčšinou vlastníme všetky líčenky už dlhšiu dobu, hromadia sa nám nanich baktérie, ktoré si opakovane nanášame na tvár a spôsobujeme si tak ešte horší zápal.

Čítať viac..

Pre Maminu, ktorú nadovšetko milujeme
Pre Maminu, ktorú nadovšetko milujeme

07 Máj , 2019

Je začiatok mája a to znamená, že Deň Matiek je hneď za rohom. A ako lepšie ukázať mamime lásku ako predstavením jej skutočne prírodnej starostlivosti o pleť? Túto nedeľu priprav svojej mamine, alebo aj samej sebe, deň plný hýčkania a radosti, ako poďakovanie za každodennú prácu a stres.

Čítať viac..

English   Deutsch   Românesc   Magyar   Česky