Doprava Slovenskou poštou od 35 € ZADARMO.

SOS proti zarastajúcim chĺpkom!

SOS proti zarastajúcim chĺpkom!

06 Sep , 2016

Ahoj,

každá z vás, ktorá sa stretla alebo sa stále stretáva s problémom zarastajúcich chĺpkov bude zrejme súhlasiť, že ide o boj s veternými mlynmi. Zúfalstvo. Plač. Pocity hanby. Prekrývanie či skrývanie nepekných bodiek pod oblečenie. V zime ok, ale čo v lete? Zvedavé pohľady a nepriíjemné otázky ľudí boli mojou hlavnou príčinou vyhýbať sa kúpaliskám a počas horúcich letných dní trpieť v dlhých nohaviciach.

Chytaním sa každej slamky a vyskúšaním každého, akokoľvek nedôveryhodného odporúčania, ako s tým navždy skoncovať, som prešla aj ja. I keď každá z nás je iná a jedinečná, v boji s chĺpkami sme si všetky rovné. Dodržiavaním týchto 3 jednoduchých pravidiel ti garantujem krásne nohy bez nedokonalostí :)

1. Správny spôsob

Základom je spôsob holenia, ktorý si zvolíš. Zapálené vyrážky a zarastajúce chĺpky sú v  95 % následkom nesprávneho alebo nevhodného holenia. Ak si sa s  týmto problémom stretla, kľúčovým krokom je vylúčiť metódy, ktoré ti nevyhovujú a nahradiť ich alternatívou. V súčasnosti je na výber množstvo rôznych spôsobov – epilačných, ktoré ťa zbavia chĺpkov až na 1 mesiac (epilačné strojčeky, vosk, cukrová pasta, laser) alebo depilačných, ktoré sú bezbolestným ale aj krátkodobým riešením (žiletka, depilačné krémy). Najmä pri epilácii dochádza najčastejšie ku vzniku vyrážok či vážnejších problémov akým je zarastanie chĺpkov - problém nielen estetický ale aj zdravotný. Ak sa ti to už stalo, sú len dve možnosti. Vyskúšať niektorú inú formu epilácie, alebo sa zmieriť s tým že táto forma odstraňovania chĺpkov nie je pre teba vhodná a skamarátiť sa so žiletkou. V takom prípade pamätaj na hygienu! Vždy použi novú žiletku a holiacu penu a depiluj sa výlučne večer, keď bude mať  pokožka do rána čas zregenerovať sa.

2. Večerná procedúra

Po odstránení chĺpkov je pokožka podráždená a citlivá. Je veľmi dôležité ju dôkladne hydratovať a ošetriť. Na to ti skvelo poslúži zábal z MARKa. Pozor! V tomto momente pokožku nescrubuj. Nanes vrstvičku a nechaj 5-10 minút pôsobiť. MARK vďaka svojim olejčekom a vitamínom pokožku ošetrí a zvlhčí.

3. Peeling

Ak si zábudlivá, daj si pripomienku do telefónu, pretože 3-4 deň je najdôležitejší. Práve vtedy treba znova použiť MARKa -  dôkladne odstrániš nečistoty a odumreté bunky a pomôžeš chĺpkom, aby rástli správnym smerom.
Ak si sa tu našla, nečakaj! Vyber si obľúbenú vôňu a vyskúšaj MARKa už dnes. 


TIP NA ZÁVER: MARKa môžeš bez obáv používať 2-3 krát týždenne. Nielenže budeš prekrásne voňať ale sa aj dlhodobo zbavíš starostí. Kofeín obsiahnutý v káve navyše aj účinne bojuje proti celulitíde, aby boli tvoje nohy vždy ukážkové :) 

Krásne jesenné dni!

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Varovné signály pleti
Varovné signály pleti

16 Feb , 2018

Zamyslela si sa niekedy nad tým, čo by ti povedala tvoja pleť keby vedela rozprávať? Svojimi prejavmi nám totiž častokrát naznačuje, že niečo nie je v poriadku a volá nás o pomoc....

Čítať viac..

Sladký Valentín
Sladký Valentín

14 Feb , 2018

Aj ty rozmýšľaš čo pripraviť svojej drahej polovičke na Valentína? Vyskúšaj jednoduchý zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom a ovsenými vločkami a určite zaň získaš pochvalu....

Čítať viac..

Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé
Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé

09 Feb , 2018

Chcela by si so svojím priateľom osláviť sviatok zamilovaných, lenže on si na romantickú Valentínsku tradíciu príliš nepotrpí? Žiadny strach, aj tak si tento večer môžeš užiť....

Čítať viac..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Česky   Magyar   Polska   България  
Tento e-shop je certifikovaný.