SOS proti zarastajúcim chĺpkom!

06 sep , 2016

SOS proti zarastajúcim chĺpkom!

Ahoj,

každá z vás, ktorá sa stretla alebo sa stále stretáva s problémom zarastajúcich chĺpkov bude zrejme súhlasiť, že ide o boj s veternými mlynmi. Zúfalstvo. Plač. Pocity hanby. Prekrývanie či skrývanie nepekných bodiek pod oblečenie. V zime ok, ale čo v lete? Zvedavé pohľady a nepriíjemné otázky ľudí boli mojou hlavnou príčinou vyhýbať sa kúpaliskám a počas horúcich letných dní trpieť v dlhých nohaviciach.

Chytaním sa každej slamky a vyskúšaním každého, akokoľvek nedôveryhodného odporúčania, ako s tým navždy skoncovať, som prešla aj ja. I keď každá z nás je iná a jedinečná, v boji s chĺpkami sme si všetky rovné. Dodržiavaním týchto 3 jednoduchých pravidiel ti garantujem krásne nohy bez nedokonalostí :)

1. Správny spôsob

Základom je spôsob holenia, ktorý si zvolíš. Zapálené vyrážky a zarastajúce chĺpky sú v  95 % následkom nesprávneho alebo nevhodného holenia. Ak si sa s  týmto problémom stretla, kľúčovým krokom je vylúčiť metódy, ktoré ti nevyhovujú a nahradiť ich alternatívou. V súčasnosti je na výber množstvo rôznych spôsobov – epilačných, ktoré ťa zbavia chĺpkov až na 1 mesiac (epilačné strojčeky, vosk, cukrová pasta, laser) alebo depilačných, ktoré sú bezbolestným ale aj krátkodobým riešením (žiletka, depilačné krémy). Najmä pri epilácii dochádza najčastejšie ku vzniku vyrážok či vážnejších problémov akým je zarastanie chĺpkov - problém nielen estetický ale aj zdravotný. Ak sa ti to už stalo, sú len dve možnosti. Vyskúšať niektorú inú formu epilácie, alebo sa zmieriť s tým že táto forma odstraňovania chĺpkov nie je pre teba vhodná a skamarátiť sa so žiletkou. V takom prípade pamätaj na hygienu! Vždy použi novú žiletku a holiacu penu a depiluj sa výlučne večer, keď bude mať  pokožka do rána čas zregenerovať sa.

2. Večerná procedúra

Po odstránení chĺpkov je pokožka podráždená a citlivá. Je veľmi dôležité ju dôkladne hydratovať a ošetriť. Na to ti skvelo poslúži zábal z MARKa. Pozor! V tomto momente pokožku nescrubuj. Nanes vrstvičku a nechaj 5-10 minút pôsobiť. MARK vďaka svojim olejčekom a vitamínom pokožku ošetrí a zvlhčí.

3. Peeling

Ak si zábudlivá, daj si pripomienku do telefónu, pretože 3-4 deň je najdôležitejší. Práve vtedy treba znova použiť MARKa -  dôkladne odstrániš nečistoty a odumreté bunky a pomôžeš chĺpkom, aby rástli správnym smerom.
Ak si sa tu našla, nečakaj! Vyber si obľúbenú vôňu a vyskúšaj MARKa už dnes. 


TIP NA ZÁVER: MARKa môžeš bez obáv používať 2-3 krát týždenne. Nielenže budeš prekrásne voňať ale sa aj dlhodobo zbavíš starostí. Kofeín obsiahnutý v káve navyše aj účinne bojuje proti celulitíde, aby boli tvoje nohy vždy ukážkové :) 

Krásne jesenné dni!

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Úľava pre citlivú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..

Ochráň svoju pokožku pred horúčavami
Ochráň svoju pokožku pred horúčavami

04 aug , 2022

Leto a prázdniny sú v plnom prúde a veľa času trávime vonku na slnku. K letu patria aj letné horúčavy. Už aj v našich zemepisných šírkach sa teploty šplhajú k vysokým číslam, atakujúc 38°C, často dokonca ešte viac. Väčšina z nás si je vedomá škodlivých účinkov, ktoré môže mať slnko na naše telo, no len málo z nás vie veľa o účinkoch teplých letných teplôt na našu pokožku. Viaceré štúdie však ukázali, že nadmerné vystavenie teplu môže spôsobiť všetky druhy problémov súvisiacich s pokožkou, od dehydratácie po hyperpigmentáciu a dokonca aj predčasné starnutie.

Čítať viac..