K nákupu nad 25€ MARK scrub (100g) ZADARMO

Zázračné účinky prášku zo stromu Neem

Zázračné účinky prášku zo stromu Neem

25 Aug , 2017

Ahoj,

môj dnešný blog bude asi plný cudzích slovíčok, všetky sa ale točia okolo jediného - Neem. Zdá sa ti tento výraz povedomý? Presne tak! Prášok z listov stromu Neem, po našom nimbovník a po latinsky Azadirachta indica, je jednou zo zložiek v mojej horúcej novinke MARK Green tea face mask.

Iste vieš, že moje scruby sa vyrábajú na Slovensku. Pretože som veľký cestovateľ, po ingrediencie na pleťovú masku zo zeleného čaju som si zaletel aj do iných kútov sveta. Po prášok z lístkov Neem konkrétne do Indie. Je taký obľúbený, že ho majú takmer v každej záhrade. Som veľmi vyberavý, čo sa týka zloženia, ale môžem ti odprisahať, že tá ďaleká cesta stála za to.

Čo je na ňom také zaujímavé?

Nimbovník sa teší obľube pre svoje liečivé účinky už tisíce rokov, a to nielen v Indii. Ťažko nájsť nejaký problém, s ktorým by si tento zázrak nevedel poradiť. Za tieto svoje schopnosti vďačí najmä svojim antibakteriálnym, antimykóznym a protizápalovým účinkom. Využíva sa v rôznych formách, ako olej extrahovaný z lístkov, vylúhovaný čaj, dokonca sa dá nájsť aj v zubných pastách. Pokiaľ však narazíš na takú formu Neem, ktorú možno konzumovať, odporúčam poradiť sa s doktorom. Mne sa najviac zapáčil vo forme prášku na vonkajšie použitie. :)

Pretože Neem je vo svojom regióne overená klasika, spísal som pre teba pár bodov, ktoré zhrňujú jeho liečivé účinky:

  • Protivírusové účinky: Extrakt z lístkov Neem eliminuje vírus tým, že ho absorbuje a ochráni tak nepostihnuté miesta, aby sa vírus ďalej nerozšíril. Takto lieči vírusové ochorenia, akými sú napríklad kiahne alebo herpes.  
  • Čistenie krvi: Zvnútra pôsobí Neem priaznivo na krvný obeh a srdce. Krv čistí a udržiava v nej zdravú hladinu cukru. Pomáha ukľudniť nepravidelný tlkot srdca a kontroluje vysoký krvný tlak.
  • Protizápalové účinky: Neem vďaka svojim protizápalovým účinkom funguje aj na úľavu boľavých a opuchnutých kĺbov. Masáž s olejom z Neem uvoľní stuhnuté svaly a boľavé kĺby, pomáha pri reume aj bolestiach krížov.
  • Účinný protijed: Vďaka činiteľom proti zrážaniu, ktoré extrakt z Neem lístkov obsahuje, sa stal dobrým pomocníkom napríklad pri poštípaní hmyzom. To isté platí aj pri liečbe vredov alebo zápalov.
  • Drobné ranky: Priloženie Neem lístkov či pasty na ranky a drobné popáleniny im pomôže zahojiť sa rýchlejšie a otvorené ranky uzavrie a ochráni pred infekciou či ďalšími nečistotami.
  • Krásne vlasy: Nimbovník nevynecháva ani vlasy. Jeho antibakteriálne účinky pri správnom použití pomáhajú proti suchej pokožke hlavy, lupinám a vypadávaniu vlasov a prispievajú tak k celkovému zdraviu pokožky hlavy.
  • Liečba akné: To najlepšie som si nechal na koniec. Pri správnom používaní ťa Neem zbaví akné, čiernych bodiek, hnisavých vyrážok aj rozšírených pórov. Jeho antibakteriálne účinky pomáhajú aj ako prevencia a jeho antioxidanty minimalizujú tvorbu jazvičiek a škvŕn po akné. Pokožku zanechá sviežu a vďaka mastným kyselinám a vitamínu E ju napne a spevní, čím predchádza aj tvorbe vrások a ostatných znakov starnutia. Z týchto dôvodov som jeho prášok primiešal do mojej pleťovej masky MARK Green tea face mask, ktorú odporúčam práve pre aknóznu a problematickú pleť.

Tým, ktorí majú citlivejšie oči sa môže stať, že im z masky MARK Green tea face mask budú slziť oči. Ak sa to stane aj tebe, neľakaj sa! Je to bežný prejav, ktorý je spôsobený práve práškom zo stromu Neem. Riešenie je jednoduché - hneď po aplikácii masky si na oči daj plátky uhorky alebo vlhký uteráčik. Tak budú tvoje oči chránené a Neem bude môcť robiť svoju robotu. Tvoja pleť to ocení!

Verím, že dáš tomuto indickému zázraku šancu. Nezabudni mi napísať svoje dojmy a myšlienky! :)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Správna starostlivosť o zdravé a krásne pery
Správna starostlivosť o zdravé a krásne pery

15 Mar , 2019

Čítať viac..

Zbaľ kufre s MARKOM
Zbaľ kufre s MARKOM

08 Mar , 2019

Ahoj cestovateľka,

tento týždeň nás privítali prvé jarné teploty a je tendencia, že počasie vonku sa bude zo dňa na deň stále už iba zlepšovať. Ako to už býva, so zvyšujúcimi sa teplotami čoraz viac začíname premýšľať nad dovolenkou, ktorá poskytuje únik z každonnej rutiny. 

Čítať viac..

Sprcha versus kúpeľ
Sprcha versus kúpeľ

01 Mar , 2019

Horúca sprcha v zime na zahriatie, ľadová v lete na schladenie je pre mňa ten najlepší záver dlhého dňa. Nehovoriac o dlhej upokojujúcej vani. Nanešťastie "všetkého veľa škodí" platí aj v tomto prípade. Takže ako to nepreháňať s hygienou?

Čítať viac..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Magyar   Česky