Američanky a ich štýl

31 aug , 2017

Američanky a ich štýl

Ahoj,

jedným z dôvodov mojej vášne pre cestovanie je práve pocit, ktorý mám v momente, keď opúšťam hranice Slovenska a obklopím sa svetom. Aj keď som hrdým Slovákom a nikdy by som svoj pôvod nemenil, je dobré sa inšpirovať aj inými národmi. Z množstva krajín, ktoré som navštívil mi učarovala Amerika - krajina neobmedzených možností, ktorá je povestná plnením snov na realitu. Alebo aspoň tak sa to nejak zvykne hovoriť :) Aj keď súhlasím s výrokom známeho slovenského herca: “Všade na svete sa muži otáčajú za krásnymi ženami. Na Slovensku nemusia, lebo oproti ide ďalšia.” Amerika a obzvlášť Američanky sú iné (a to hovorím hlavne o tých na severe). Nie sú síce rozprávkovo krásne ako Slovenky, ale na ich tvári dominuje biely úsmev a vyžaruje z nich energia, optimizmus, pohoda a sebavedomie. Skombinuj svoju slovenskú krásu s tajomstvom amerických žien a doby svet :)

1. Americká móda

Aj keď sú Američanky povestné tým, že ich môžeš stretnúť v obchodne aj v pyžame a Uggs-och, zarážajúce je, že aj tak ťa zaujmú. Američania sú celkovo národom, ktorý sa vie predať. Sú bezprostrední a najmä, ako často sami tvrdia, slobodní a voľní. To sa prejavuje aj na outfitoch inšpirovaných ich módou. Tajomstvom je, že nech si oblečieš čokoľvek, bude to vyzerať dobre, ak sa v tom budeš cítiť dobre a pohodlne ty sama. Hitmi sú momentálne stále krátke topy, kožené či koženkové kúsky, káro a samozrejme denim v akejkoľvek podobe.

2. Luxusné blyšťavé kúsky

Nezastupiteľné miesto majú určite šperky. Málokedy stretneš Američanku v značkovom oblečení, avšak bez kvalitného šperku sa nezaobíde takmer žiadna. Elegantné a originálne kúsky z kvalitných materiálov dovedú outfit do dokonalosti a podčiarknu osobnosť. Mnohé šperky majú navyše aj skrytý význam pre nositeľku.

3. Rozprávkový relax

V Amerike nič nedostaneš bez tvrdej práce. Podobné je to síce aj u nás, avšak s tým podstatným rozdielom, že Američanka sa za svoju prácu rada odmení, zrelaxuje a nabije novou energiou na život s úsmevom na tvári. Nemusíš chodiť na luxusné dovolenky na Fidži, Hawaii či Bora Bora. Luxus ti dopraje aj moja kolekcia produktov do kúpeľne MARK face and body.  V mojej ponuke nájdeš nielen peelingy na telo a tvár, ale aj peeling pre mužov a peeling určený špeciálne na tvár. Rozmaznávať viem aj tvoje pery - vďaka peelingu a balzamu na pery. Vďaka starostlivo vyberaným a kvalitným zložkám inšpirovaných prírodou sa budeš cítiť ako kráľovná a nabiješ sa novou energiou na celý nasledujúci týždeň, čo ocení aj tvoje okolie. Všade dobre, doma s MARKom najlepšie :)

P. S.: Pravidlo, oslov krásnu ženu a zistíš, že je Slovenka platí v každej krajine takmer bez výnimky. To že naše Slovenky sú najkrajšie je nespochybniteľné a potvrdzuje mi to množstvo fotiek, ktoré mi aj vy každý deň zasielate. Ďakujem krásky! :)

Váš MARK
Tiež v Novinky

Úľava pre citlivú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..

Ochráň svoju pokožku pred horúčavami
Ochráň svoju pokožku pred horúčavami

04 aug , 2022

Leto a prázdniny sú v plnom prúde a veľa času trávime vonku na slnku. K letu patria aj letné horúčavy. Už aj v našich zemepisných šírkach sa teploty šplhajú k vysokým číslam, atakujúc 38°C, často dokonca ešte viac. Väčšina z nás si je vedomá škodlivých účinkov, ktoré môže mať slnko na naše telo, no len málo z nás vie veľa o účinkoch teplých letných teplôt na našu pokožku. Viaceré štúdie však ukázali, že nadmerné vystavenie teplu môže spôsobiť všetky druhy problémov súvisiacich s pokožkou, od dehydratácie po hyperpigmentáciu a dokonca aj predčasné starnutie.

Čítať viac..