Pohltilo už aj teba čaro jógy?

29 mar , 2019

Pohltilo už aj teba čaro jógy?

Joga je pre niekoho súčasťou každodenného života, iní ju ešte ani raz nevyskúšali alebo vyskúšali, ale o tom ani netušia. Jógu možno považovať za formu strečingu a zahŕňa aj jednoduché cviky, o ktorých možno ani nevieš, že k jóge patria. Už po pár týždňoch pravidelného cvičenia, jóga dokáže uvoľniť stuhnuté svalstvo, zlepšiť stabilitu a uvoľniť myseľ. Samotné slovo jóga, v staroindickom jazyku “sanskrit” všeobecne popisuje činnosť spájania. Zatiaľ čo niektorí berú jógu ako istú formu náboženstva, iní ju považujú za rozvinutú formu strečingu a súboru telesných cvičení.

Jóga sa cvičí v rozmanitej forme, vďaka čomu si to pravé cvičenie dokáže vybrať naozaj každý. Medzi najpopulárnejšie typy jógy patrí Hatha Yoga, Ashtanga Yoga, Power Yoga, Vinyasa Yoga, Hot Yoga, Iyengar Yoga, Gravid Yoga pre tehotné alebo aj Fly Yoga (alebo aj antigravity yoga) – cvičenie v zavesených plachtách.

Benefity jógy

Chronický stres, psychické vyčerpanie či syndróm vyhorenia sú novodobé pojmy, ktoré sa čoraz častejšie skloňujú v súvislosti s uponáhľaným životom a vysokým pracovným nasadením.

Pravidelné cvičenie jógy napomáha k:

  • odstráneniu celkového napätia a k odbúraniu stresu

  • zlepšeniu hormonálnej rovnováhy a imunity

  • zvýšeniu produkcie serotonínu (hormónu šťastia)

  • zlepšeniu koncentrácie a podpore kreativity

 

Oblečenie na jogu

Podľa zvoleného typu jógy je dôležité vybrať si správne oblečenie. Mala by si dbať na to, aby si sa v ňom cítila dobre a mala voľný pohyb. Dobré je vybrať si buď voľné vzdušné oblečenie alebo úzke elastické oblečenie. Širokú ponuku jógového oblečenia od kvalitných podprseniek až po legíny a tielka nájdeš na webe môjho partnera http://yoginess.sk/sk/homepage/.

Regenerácia tela a duše

Tak ako po každom tréningu, ani po dobre odcvičenej jóge by si nemala zabudnúť na zregenerovanie unavených svalov. Horúci kúpeľ s kúpeľovým čajom BATH TEA plným minerálov a živínnavodí príjemný pocit harmónie a pokoja po ťažkom cvičení. Shower pudding Peppermint alebo MARK kávový peeling Peppermint naopak schladí pokožku a osvieži telo, vďaka obsahu prírodného mentolu. 

 
Tiež v Novinky

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..