Pohltilo už aj teba čaro jógy?

29 mar , 2019

Pohltilo už aj teba čaro jógy?

Joga je pre niekoho súčasťou každodenného života, iní ju ešte ani raz nevyskúšali alebo vyskúšali, ale o tom ani netušia. Jógu možno považovať za formu strečingu a zahŕňa aj jednoduché cviky, o ktorých možno ani nevieš, že k jóge patria. Už po pár týždňoch pravidelného cvičenia, jóga dokáže uvoľniť stuhnuté svalstvo, zlepšiť stabilitu a uvoľniť myseľ. Samotné slovo jóga, v staroindickom jazyku “sanskrit” všeobecne popisuje činnosť spájania. Zatiaľ čo niektorí berú jógu ako istú formu náboženstva, iní ju považujú za rozvinutú formu strečingu a súboru telesných cvičení.

Jóga sa cvičí v rozmanitej forme, vďaka čomu si to pravé cvičenie dokáže vybrať naozaj každý. Medzi najpopulárnejšie typy jógy patrí Hatha Yoga, Ashtanga Yoga, Power Yoga, Vinyasa Yoga, Hot Yoga, Iyengar Yoga, Gravid Yoga pre tehotné alebo aj Fly Yoga (alebo aj antigravity yoga) – cvičenie v zavesených plachtách.

Benefity jógy

Chronický stres, psychické vyčerpanie či syndróm vyhorenia sú novodobé pojmy, ktoré sa čoraz častejšie skloňujú v súvislosti s uponáhľaným životom a vysokým pracovným nasadením.

Pravidelné cvičenie jógy napomáha k:

  • odstráneniu celkového napätia a k odbúraniu stresu

  • zlepšeniu hormonálnej rovnováhy a imunity

  • zvýšeniu produkcie serotonínu (hormónu šťastia)

  • zlepšeniu koncentrácie a podpore kreativity

 

Oblečenie na jogu

Podľa zvoleného typu jógy je dôležité vybrať si správne oblečenie. Mala by si dbať na to, aby si sa v ňom cítila dobre a mala voľný pohyb. Dobré je vybrať si buď voľné vzdušné oblečenie alebo úzke elastické oblečenie. Širokú ponuku jógového oblečenia od kvalitných podprseniek až po legíny a tielka nájdeš na webe môjho partnera http://yoginess.sk/sk/homepage/.

Regenerácia tela a duše

Tak ako po každom tréningu, ani po dobre odcvičenej jóge by si nemala zabudnúť na zregenerovanie unavených svalov. Horúci kúpeľ s kúpeľovým čajom BATH TEA plným minerálov a živínnavodí príjemný pocit harmónie a pokoja po ťažkom cvičení. Shower pudding Peppermint alebo MARK kávový peeling Peppermint naopak schladí pokožku a osvieži telo, vďaka obsahu prírodného mentolu. 

 
Tiež v Novinky

Kofeín v šampóne – dokáže skutočne podporiť rast vlasov?
Kofeín v šampóne – dokáže skutočne podporiť rast vlasov?

09 feb , 2024

Prajete si, aby Vaše vlasy boli hustejšie, zdravšie a aby rýchlejšie rástli? Nie ste sami. Pravdepodobne ste už počuli o rôznych „zaručených“ receptoch na rast vlasov, ale po mnohých sklamaniach ostávate skeptickí.

Čítať viac..

Starostlivosť o pleť v zime
Starostlivosť o pleť v zime

18 jan , 2024

Aj Vám sa zdá, že Vaša pleť počas zimy akosi stratila jas? Je na dotyk suchá, matná a možno aj jemne podráždená? Pleť totiž počas zimy stráca veľmi dôležitú hydratáciu. Prečo je to tak? 

Čítať viac..

Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?
Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?

20 nov , 2023

Krása a mladosť sú dary, ktoré nám príroda dáva ako dočasné. Ako roky plynú, prichádza čas, keď sa na našej pokožke začnú objavovať prvé vrásky a iné známky starnutia. Tento proces je prirodzený a nevyhnutný, to však neznamená, že sa s ním musíme len tak zmieriť. Naopak, mali by sme vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sme o svoju pleť dbali ešte viac ako doteraz, aby sme ju udržali v tej najlepšej kondícii a zamedzili predčasnému starnutiu. Ako teda na to?

 

Čítať viac..