Oleje v starostlivosti o pokožku

24 jún , 2022

Oleje v starostlivosti o pokožku

Koža je jedným z najdôležitejších orgánov ľudského tela. Je zodpovedná za prevenciu straty vody, zastavenie prenikania baktérií do tela, reguláciu telesnej teploty a ukladanie tuku a vody.

Pokožka funguje v dokonalej harmónii a tieto povinnosti zvláda súčasne, no niekedy potrebuje pomoc. Tu prichádza na rad starostlivosť o pleť. Niektorí považujú kozmetiku predovšetkým za prostriedok na zlepšenie vzhľadu, no má aj inú - svoju nezanedbateľnú funkciu.. 

Rastlinné oleje pochádzajú z rastlín a v starostlivosti o pleť sa používajú už dlho. Obsahujú mastné kyseliny, vitamíny, fytosteroly, polyfenoly, skvalán a lecitín. Tieto zložky dodávajú pokožke antioxidanty, pomáhajú pokožke udržiavať vlhkosť, stimulujú energetický metabolizmus buniek a budujú bunkové membrány.

Pleťové oleje sú jedným z mnohých riešení starostlivosti o pleť. Naša pokožka prirodzene vytvára oleje a lipidy, ktoré pomáhajú predchádzať strate vody z našej pokožky a udržiavajú ju hydratovanú. Oleje nemajú schopnosť pokožku hydratovať, no pôsobia na povrchu pokožky a vlhkosť napomáhajú “uzamknúť.” Zmeny teploty, zapnuté ohrievače , radiátor, či klíma sú zodpovedné za stratu vlhkosti z pleti, a dehydrovaná suchá pleť je aj náchylnejšia na tvorbu vrások a stratu pružnosti pleti. Možno si myslíte, že tento typ výrobku nie je vhodný práve pre vašu pleť, keďže máte mastnú pleť, avšak pleťový olej nie je vyhradený výlučne pre suchú pokožku — prakticky každý môže použiť pleťový olej, ako prospešnú súčasť  svojej dennej rutiny starostlivosti o pleť.

Ako postupovať pri nanášaní oleja, môžem ho skombinovať s iným produktom?

Oleje sú najokluzívnejšími zložkami (najhustejšími) vo vašej rutine a kyselina hyalurónová je najtenšia (zvlhčovadlo).Oleje by mali byť nanášané vždy posledné.  Príklad:

  • V prvom kroku použite hydratačné sérum s kyselinou hyalurónovou a potom naneste olej. Napomôže séru vnikať do vašej pokožky a to sa nevyparí.
  • Nakoniec olej vsiakne do vašej pokožky a posilní vašu bariéru.
  • Vtierajte ho do pórov masážnymi pohybmi, namiesto toho, aby ste ich len roztierali po povrchu pokožky. To pomôže vašej pokožke absorbovať olej a oveľa rýchlejšie využiť jeho výhody.
  • Keďže pleťové oleje obsahujú koncentrované množstvo živín, postačí jedna až tri kvapky oleja podľa vášho výberu, aby poskytli benefity, ktoré vaša pleť potrebuje.

 

Zaraď do svojej dennej rutiny kvalitné multifunkčné oleje MARK

zlepšujú pevnosť a pružnosť pokožky a posilňujú jej ochrannú funkciu. Pokožku hĺbkovo regenerujú a vyživujú. Vďaka kvalitným, za studena lisovaným olejom v bio kvalite zjemňujú jemné línie vrások, rozjasňujú pleť, zlepšujú jej textúru a zanechávajú ju jemnú na dotyk. Aplikovať ich môžte priamo na pleť, vlasy, alebo ich môžeš pridať do svojho obľúbeného krému.

https://www.markscrub.com/collections/telove-oleje-mark-face-and-body/products/mark-body-hair-organic-argan-oil

Tento multifunkčný zázračný olej je bohatý na mastné kyseliny a vitamíny, vďaka čomu pôsobí ako prirodzená ochrana proti starnutiu a vysušovaniu pokožky a zároveň podporuje celkovú krásu vlasov a dodáva im stratenú pevnosť a lesk. A vhodný je  pre každý typ pokožky.

  • MARK organic oil Coffee - organické olejové sérum vhodné pre všetky typy pleti, s výraznými benefitmi pre zrelú pokožku

https://www.markscrub.com/collections/pletove-organicke-oleje-mark/products/mark-organic-oil-coffee

  • MARK organic oil Lemongrass je organické olejové sérum vhodné pre všetky typy pleti, špeciálne pre pleť so sklonom k akné a problematickú pleť.

https://www.markscrub.com/collections/pletove-organicke-oleje-mark/products/mark-organic-oil-lemongrass

No nemali by sme zabúdať ani na starostlivosť o pokožku celého tela. Tam platia úplne rovnaké princípy v spôsobe použita, výživy aj aplikácie.

Je však pochopiteľné, že nás tam trápia celkom iné problémy a preto v mojej ponuke sú telové oleje, práve pre správnu výživu a v neposlednom rade aj pozdvihnutie krásy.

MARK Anti Cellulite Shaping Body Oil - anticelulitídny tvarujúci olej vďaka účinnej zložke SHAPE PERFECTION získanej z extraktov z chilli papričiek a horčičných semiačok, znižuje prejavy celulitídy a viditeľne zoštíhľuje a tvaruje postavu v problematických partiách ako sú boky, stehná, zadok a brucho.

https://www.markscrub.com/collections/telove-oleje-mark-face-and-body/products/mark-anti-cellulite-shaping-body-oil

MARK Golden Shine Oil Jasmine - so zlatými trblietkami - luxusný suchý olej na telo a vlasy pre mimoriadnu a výnimočnú starostlivosť a okúzľujúci efekt žiarivej pokožky. Šípkový olej je výborným „anti-age" prostriedkom, ktorý pri pravidelnom používaní zabezpečí dlhotrvajúci mladistvý vzhľad pokožky. Vďaka svojmu oranžovému zafarbeniu pleť jemne tónuje, rozžiari a zjednotí jej prirodzený odtieň. Účinným pomocníkom je aj pri hojení kožných jaziev čiredukcii pigmentových škvŕn.

https://www.markscrub.com/collections/telove-oleje-mark-face-and-body/products/mark-golden-shine-oil

 

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..

Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu
Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu

01 mar , 2024

Milé dámy,

 

Nasledujúci článok patrí Vám. Celulitída je totiž (bohužiaľ) väčšinou problémom žien.

Na vine je hormón estrogén, ktorý je u mužov zastúpený minimálne. 

Čítať viac..