Očar svet so šarmom Francúzky :)

30 sep , 2016

Očar svet so šarmom Francúzky :)

Ahoj,

tiež si si všimla, že kamkoľvek Francúzka vojde, okamžite rozvíri hladiny a všetky oči sú na nej? Ľahkosť, šmrnc, pôvab a hravosť paralyzuje okolie a v miestnosti zastane čas ako vo filme. Ktorá z nás by si neželala byť kráľovnou všade kam vojde. Erika mi pomohla odhaliť toto utajované tajomstvo a chce sa oň s tebou podeliť. Aby sa každá pri našom najbližšom stretnutí cítila výnimočná a krásna. Ako pravá Parížanka!

1. Kamarátky na život a na smrť

... s módou. Značkové od hlavy po päty v najnovších kúskoch módnych domov chodia pravé Francúzky len vo filme. Základom francúzskeho štýlu je minimalizmus, jednoduchosť a prirodzenosť zhrnuté pod výstižným heslom: „menej je viac“. Šatník francúzskej divy pozostáva z kvalitných a nadčasových kúskov, z kvalitných materiálov v zdržanlivých farbách – čiernej, béžovej, bielej, olivovej či šedej. Nedávno odhalená metóda francúzskeho šatníka pod záhadným názvom 5x5 je založená na dvoch pravidlách. Po prvé šatník tvorí spravidla päť základných položiek – top, košeľa, spodok, topánky a doplnky. Druhé pravidlo umožňuje ľubovoľne dopĺňať šatník o 5 kúskov každé ročné obdobie.Výsledok zbadáš v kvalite svojej skrine a plnšou peňaženkou.


2. Beauty zóna

Upravené vlasy, nahý „nude look“ make-up a dokonalá francúzska manikúra. Pre zvyšok sveta nepodstatný detail pre Francúzku must-have, ktorý povinne dopĺňa outfit. Tri piliere líčenia predstavuje maskara, červeň na líčkach a výrazný rúž. Ušetrený čas určite vymyslíš ako zmysluplnejšie využiť. Ja si napríklad v pokoji vypijem rannú kávičku, ktorá mi naštartuje deň. Už je len a len na tebe zanechať skvelý dojem kam prídeš, v čom ti určite pomôže aj podpis, ktorý za sebou zanecháš kvalitným parfumom.

3. Osladia si život

Aj tie najzásadovejšie a najnáročnejšie dámy neodolajú tradičným francúzskym makaronkám a dajú si raz týždenne svoj „cheatday“ v znamení sladkej dobroty. Zloženie tvorí až 70 % pravých mandlí a vnútri skrytá náplň, akákoľvek Ti len napadne, vrátane MARKových obľúbených - kávy, kokosu, pepermintu či ovocia, zaručí výber každej gurmánke. Ak si práve dostala aj Ty chuť niektorú z nich vyskúšať a nemáš na blízku dobrú cukráreň, nezúfaj! Už v najbližšom článku Ti prezradím recept na túto famóznu špecialitu ako ich upiecť aj doma.

4. Relaxujú

Nauč sa užiť si zaslúženú odmenu po každom prežitom dni, tak ako to robia ony! Sprav si chvíľku sama pre seba. Napusti si vaňu, zapáľ sviečku, nalej si pohár kvalitného vína a užívaj si samú seba. Nakoniec si dopraj stretnutie so mnou – podľa Tvojej chuti ☺ Urob si zo mňa zábal na unavenú pleť, opeelinguj si pokožku alebo si sprav masku na tvár. MARK Ťa odmení čarovnou vôňou a hebkou hydratovanou pokožkou.

 

Vždy aktuálne info z parížskych ulíc:

www.helloitsvalentine.fr/

www.makemylemonade.com

www.thecherryblossomgirl.com

www.misspandora.fr/

www.leblogdebetty.com/

 

Paríž, je t'aime!

Tvoj MARKTiež v Novinky

Úľava pre citlivú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..

Ochráň svoju pokožku pred horúčavami
Ochráň svoju pokožku pred horúčavami

04 aug , 2022

Leto a prázdniny sú v plnom prúde a veľa času trávime vonku na slnku. K letu patria aj letné horúčavy. Už aj v našich zemepisných šírkach sa teploty šplhajú k vysokým číslam, atakujúc 38°C, často dokonca ešte viac. Väčšina z nás si je vedomá škodlivých účinkov, ktoré môže mať slnko na naše telo, no len málo z nás vie veľa o účinkoch teplých letných teplôt na našu pokožku. Viaceré štúdie však ukázali, že nadmerné vystavenie teplu môže spôsobiť všetky druhy problémov súvisiacich s pokožkou, od dehydratácie po hyperpigmentáciu a dokonca aj predčasné starnutie.

Čítať viac..