Masáž - relax pre pokoj v duši :)

20 okt , 2017

Masáž - relax pre pokoj v duši :)

Ahoj,

životný štýl mnohých z vás sa postupne prispôsobuje dnešnej hektickej dobe, v ktorej žijeme. Určite to poznáte. Telefón neustále vyzváňa, blížia sa termíny na odovzdanie prác v škole či v zamestnaní a neviete, čo s naším limitovaným časom urobiť skôr. Neprestajné naháňanie sa totiž neprospieva nášmu organizmu, a rovnako ani našej duševnej pohode. Následky stresu sa skôr či neskôr prejavia v podobe nervozity, únavy, nespavosti či rôznych iných zdravotných problémov.

Pre väčšinu žien je však nepredstaviteľné, že by sa na chvíľu zastavili, vytesnili z hlavy všetky povinnosti a venovali sa chvíľu len a len sebe. Aj keď každý si pod relaxom predstavuje niečo iné, ja odporúčam aspoň raz vyskúšať tradičnú a osvedčenú masáž, pri ktorej ti garantujem, že na chvíľu zastane čas. Ak sa chceš účinne zbaviť stresu a zároveň zlepšiť svoju fyzickú kondíciu, rozhodne si vyber práve masáž! Pôsobí ako prostriedok na uvoľnenie psychického a fyzického napätia a navodí ti dokonalý pocit pohody. Pôsobením rôznych druhov tlakov na telo (či už sa masáž vykonáva ručne alebo prostredníctvom rôznych masážnych pomôcok) sa docielia rôzne priaznivé účinky ako napríklad úľava od bolesti, posilnenie imunitného systému či zmiernenie psychických ťažkostí ako sú úzkosť a depresia.

Pôvod samotného slovíčka „masáž“ nie je celkom úplne jasný. Pravdepodobne pochádza z arabského slova „masa“, čo znamená „ohmatať, dotknúť sa“, no napríklad hebrejské slovo “me-sakj“ zas znamená “pomazanie olejom”.  V súčasnosti existuje už viac ako 100 druhov rôznych masážnych techník. V závislosti od zvoleného druhu môže masáž prebiehať na masážnom stole, v masážnom kresle alebo na podložke. Masáž je vo všeobecnosti výborná forma relaxácie a jednoduchý spôsob ako dosiahnuť celkové uvoľnenie. Prakticky sa odporúča každému, kto nemá niektoré z kontraindikovaných ochorení akými sú napríklad horúčka, akútne zápalové a infekčné ochorenia či špecifické ochorenia kože.

Pokiaľ ideš na masáž po prvýkrát:

  • 1,5 hod pred masážou nejedz ťažké jedlá, no zároveň nepríď hladná 
  • časová tieseň neprospieva tvojmu uvoľneniu
  • odlož si náramky, retiazky, okuliare a zopni si vlasy
  • pravdivo odpovedz svojmu terapeutovi na otázku ohľadom tvojho zdravotného stavu a poskytni mu všetky  dôležité informácie
  • ak sa ti chce počas masáže spať, pokojne spi :) Spánok je totiž väčšinou stavom najhlbšej relaxácie a regenerácie. Zároveň je to dôkaz dôvery v maséra a nie je dôvod na prerušenie masáže.

Režim po masáži:

Po masáži je dôležitý dostatok tekutín. Ideálne sú bylinkové čaje a dodatočná relaxácia v určenej odpočivárni. Sprchovanie po masáži sa neodporúča, a to z dôvodu pôsobenia účinkov použitých olejov. Pokiaľ sprchu predsa len potrebuješ, skús sa obmedziť na čistú vodu, bez použitia sprchového gélu. Po masáži môžeš pociťovať miernu svalovú horúčku na vymasírovaných miestach, veľmi zriedkavo sa môže objaviť aj mierne točenie hlavy či pocit únavy. Niektorých ľudí však masáž naopak vzpruží.

MARK TIP:
Masáž nemusí prebiehať len v profesionálnom salóne, no pokojne aj v pohodlí tvojho domova :) Dobrou masážou môžeš odmeniť aj svoju polovičku za skvelý výsledok v práci, či len skrátka preto, aby si mu ukázala, ako ti na ňom záleží. V ponuke MARK nájdeš skvelú pomôcku - Sójovú masážnu sviečku Quirky Sense, s ktorou zvládneš masáž hravo aj bez profesionála. Masážna sviečka je ručne odlievaná a je vyrobená s použitím 100 % prírodného sójového vosku prispôsobeného na kontakt s pokožkou.

Obsahuje vysoko kvalitné vonné oleje, olivový olej a olej z hroznových semien. V mojom e-shope ju nájdeš v štyroch neodolateľných voňavých prevedeniach -  ruža a jasmín, figa, ylang ylang a čokoláda Deluxe. Pred použitím je potrebné nechať sviečku horieť aspoň 20 minút. Počas tohto času vytvoríš príjemnú atmosféru a získaš čas, ktorý môžeš využiť na scrubovanie svojím obľúbeným prírodným kávovým pílingom MARK face and body ;) Keď už budeš pripravená na masáž, zahas knôt sviece, vosk nechaj mierne vychladnúť a môžeš začať s masážou. Vosk zo sviečky je vhodný na intenzívnu starostlivosť o suchú pokožku na rukách, lakťoch a chodidlách alebo na masáž pokožky celého tela.

„Vypni“ teda na chvíľku hlavu aj telo, dopraj si masáž a nechaj sa rozmaznávať aj mojou maličkosťou ;)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Úľava pre citlivú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..

Ochráň svoju pokožku pred horúčavami
Ochráň svoju pokožku pred horúčavami

04 aug , 2022

Leto a prázdniny sú v plnom prúde a veľa času trávime vonku na slnku. K letu patria aj letné horúčavy. Už aj v našich zemepisných šírkach sa teploty šplhajú k vysokým číslam, atakujúc 38°C, často dokonca ešte viac. Väčšina z nás si je vedomá škodlivých účinkov, ktoré môže mať slnko na naše telo, no len málo z nás vie veľa o účinkoch teplých letných teplôt na našu pokožku. Viaceré štúdie však ukázali, že nadmerné vystavenie teplu môže spôsobiť všetky druhy problémov súvisiacich s pokožkou, od dehydratácie po hyperpigmentáciu a dokonca aj predčasné starnutie.

Čítať viac..