Jesenný detox: Vráti energiu, uberie kilá navyše

27 okt , 2017

Jesenný detox: Vráti energiu, uberie kilá navyše

Ahoj,

aj ty sa v posledných dňoch cítiš totálne bez energie? Najradšej by si celé dni trávila v posteli alebo by si sa odsťahovala niekam, kde je leto po celý rok? S tým všetkým pomôže ľahký jesenný detox.

Stačí do jedálnička zaradiť tie správne potraviny (a iné zase konzumovať menej) a energia sa vráti späť. Okrem toho sa ti zlepší nálada, prestanú bolesti hlavy a pozitívne sa to odrazí na tvojej pleti.

Takže poďme na to! Obmedz sladké, vyprážané a príliš slané jedlá, kávu a alkohol. Obsahujú látky, ktoré tvoje telo zavodňujú, zaťažujú a dehydrujú. Teraz si asi hovoríš: „Tak čo mám zo života??? Ako mám prežiť nudné večierky, depresívne počasie a nekonečné schôdze v práci, keď ani tú čokoládku si nemôžem dať?“ Nuž to keby som vedel 😊 Ja nie som za úplné zákazy, všetkého s mierou a nič nepokazíš, ale namiesto nich si viac dopraj:

  • Zelený čaj, ktorý pomáha prirodzenou cestou očistiť organizmus od škodlivých látok.
  • Kapustu, pretože pôsobí ako prírodné diuretikum, čo znamená, že telo zbaví nadmerného množstva tekutín, ktoré niekedy zadržuje.
  • Orechy, ktoré sú bohatým zdrojom bielkovín.
  • Vývar, lebo doplní tekutiny, živiny, a navyše krásne zahreje.
  • Vodu, lebo asi nie je žiadnym prekvapením, že počas detoxu je obzvlášť dôležité veľa piť – je totiž potrebné podporiť odplavovanie škodlivých látok preč z tela.

TIP: Keďže počas detoxu by si nemala piť kávu, dopraj si ju radšej v inej podobe: Vyskúšaj jeden z prírodných kávových peelingov MARK, ktorých základom je káva robusta. Majú nezameniteľnú kávovú arómu, ktorá prevonia tvoje telo aj celú kúpeľňu. Okrem toho tieto kávové scruby zbavia tvoju tvár aj telo suchej pokožky a nečistôt, pekne ich vyživia a tak bude tvoja pleť hebká a svieža.

Príjemný jesenný detox 😊

Tvoj MARKTiež v Novinky

Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?
Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?

20 nov , 2023

Krása a mladosť sú dary, ktoré nám príroda dáva ako dočasné. Ako roky plynú, prichádza čas, keď sa na našej pokožke začnú objavovať prvé vrásky a iné známky starnutia. Tento proces je prirodzený a nevyhnutný, to však neznamená, že sa s ním musíme len tak zmieriť. Naopak, mali by sme vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sme o svoju pleť dbali ešte viac ako doteraz, aby sme ju udržali v tej najlepšej kondícii a zamedzili predčasnému starnutiu. Ako teda na to?

 

Čítať viac..

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..