Jesenný detox: Vráti energiu, uberie kilá navyše

27 okt , 2017

Jesenný detox: Vráti energiu, uberie kilá navyše

Ahoj,

aj ty sa v posledných dňoch cítiš totálne bez energie? Najradšej by si celé dni trávila v posteli alebo by si sa odsťahovala niekam, kde je leto po celý rok? S tým všetkým pomôže ľahký jesenný detox.

Stačí do jedálnička zaradiť tie správne potraviny (a iné zase konzumovať menej) a energia sa vráti späť. Okrem toho sa ti zlepší nálada, prestanú bolesti hlavy a pozitívne sa to odrazí na tvojej pleti.

Takže poďme na to! Obmedz sladké, vyprážané a príliš slané jedlá, kávu a alkohol. Obsahujú látky, ktoré tvoje telo zavodňujú, zaťažujú a dehydrujú. Teraz si asi hovoríš: „Tak čo mám zo života??? Ako mám prežiť nudné večierky, depresívne počasie a nekonečné schôdze v práci, keď ani tú čokoládku si nemôžem dať?“ Nuž to keby som vedel 😊 Ja nie som za úplné zákazy, všetkého s mierou a nič nepokazíš, ale namiesto nich si viac dopraj:

  • Zelený čaj, ktorý pomáha prirodzenou cestou očistiť organizmus od škodlivých látok.
  • Kapustu, pretože pôsobí ako prírodné diuretikum, čo znamená, že telo zbaví nadmerného množstva tekutín, ktoré niekedy zadržuje.
  • Orechy, ktoré sú bohatým zdrojom bielkovín.
  • Vývar, lebo doplní tekutiny, živiny, a navyše krásne zahreje.
  • Vodu, lebo asi nie je žiadnym prekvapením, že počas detoxu je obzvlášť dôležité veľa piť – je totiž potrebné podporiť odplavovanie škodlivých látok preč z tela.

TIP: Keďže počas detoxu by si nemala piť kávu, dopraj si ju radšej v inej podobe: Vyskúšaj jeden z prírodných kávových peelingov MARK, ktorých základom je káva robusta. Majú nezameniteľnú kávovú arómu, ktorá prevonia tvoje telo aj celú kúpeľňu. Okrem toho tieto kávové scruby zbavia tvoju tvár aj telo suchej pokožky a nečistôt, pekne ich vyživia a tak bude tvoja pleť hebká a svieža.

Príjemný jesenný detox 😊

Tvoj MARKTiež v Novinky

Ako bojovať proti padaniu vlasov: efektívne riešenia na podporu rastu
Ako bojovať proti padaniu vlasov: efektívne riešenia na podporu rastu

26 máj , 2023

Padanie vlasov je problém, ktorý trápi mnohých z nás bez ohľadu na pohlavie či vek. V dnešnom článku sa pozrieme na príčiny vypadávania vlasov, možnosti liečby padania a spôsoby prevencie tohto nepríjemného javu.

Čítať viac..

Úľava pre citlivú a seboreickú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú a seboreickú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..