MARK radí

03 mar , 2017

MARK radí

Ahoj,

Tento blog som sa rozhodol poňať trošku netradične. Dostávam od vás veľa otázok ohľadne starostlivosti o pleť a pokožku, preto im venujem trošku viac priestoru. Čo vás zaujíma?

Keďže MARK obsahuje oleje, neupchá mi póry?

Chápem ťa, upchatie pórov je nočnou morou každej ženy, lebo práve tak vznikajú vriedky na tvári. MARK pokožku vyživí aj bez upchania pórov. Oleje sa vstrebú a vytvoria na pokožke film, cez ktorý stále môže dýchať. Žiadne obavy a smelo MARKa vyskúšaj!

Mám aknóznu pokožku, ktorý MARK je pre mňa najvhodnejší?

Záleží, či ma chceš použiť na telo alebo na tvár. Na telo odporúčam MARK Coffee Citrus, lebo citrusové esenciálne oleje v kombinácii s kávou pokožku nádherne vyčistia. Na tvár je najlepší MARK face scrub tee trea & Jojoba. Obsahuje totiž jojobový olej známy svojou výživnosťou a taktiež avokádový olej, ktorý vďaka vitamínom E a D omladzuje pokožku, obnovuje elasticitu pokožky a má výrazné regeneračné a hydratačné účinky. K tomuto základu je pridaný grapefruitový esenciálny olej na prečistenie pleti a tee trea esenciálny olej. Určite si už počula o tee trea či čajovníkovom oleji. Má antibakteriálne účinky, vďaka ktorým zatočí s akné a vriedkami. Takže skúšaj a píš či som pomohol :)

S.u.ch.á. Taká je moja pokožka. Mám nervy ako hrom. Stále sa škriabem. Čo s tým?

Tak na toto som odborník. Kľudne si vyber hociktorý z MARKov, s každým z nich budeš spokojná. Ako to funguje? Kokosový olej a mandľový olej sú vysoko hydratačné, vytvoria na pokožky jemný film cez ktorý môže dýchať bez pocitu prílišnej mastnosti. Ale keď už chceš vediež môj názor tak vyskúšaj kávového alebo kokosového MARKa.  Ak máš sklon k ekzémom, prečítaj si Testimoniál od Jany, som rád že jej som pomohol.

Som tehotná, môžem používať MARKa?

V prvom rade gratulujem :) MARKa si môžeš užívať aj počas tehotenstva. Vždy odporúčam pozrieť si skúsenosti mamičiek z testovania na portáli Modrý Koník TU.

Moja pleť je stále červená, môžem použiť MARKa aj tak?

Ak ide o trvalejší a nie prechodný stav, tak môže ísť buď o spálenú pokožku (čo v tomto ročnom období zrejme nehrozí ak nie si na horách alebo na exotickej pláži) alebo o rozšírené žilky či kožné ochorenie Rosacea či iný kožný problém. V prípade zapálenej a začervenanej pokožky nenanášaj MARKa na pokožku masážou, ale nanes si ho len jemne na vlhkú pokožku ako masku, môžeš ho nechať pôsobiť aj dlhšie ako 5 minút. Pokožku upokojí a hydratuje. Ak si tá šťastná čo sa v tomto ročnom období spálila pri nejakom dobrodružstve, skús MARK Coffee Peppermint, nádherne ochladí a osvieži.

Chcela by som MARKa kúpiť mamine, aký je najlepší pre zrelú pokožku?

Je super že sa staráš o maminu, určite bude spokojná s hydratáciou a výživou pokožky. Zloženie MARK scrub je rovnaké až na esenciálne oleje, čiže ktorýkoľvek, avšak ja odporúčam na zrelú pleť MARK Coffee Coconut alebo MARK Coffee Chocolate, prípadne klasický MARK Coffee Original.

Som fitness maniačka. Máš niečo aj pre mňa?

Jasnééé. Vyskúšaj MARK Coffee Peppermint. Peppermintový olej príjemne ochladí svaly a osvieži telo.  Ak máš priateľa alebo kamoša s ktorým chodíš do fitka, tak jemu odporúčam For HIM After GYM, vôňa peppermintu a čokolády ho správne naladí na program po makačke vo fitku :)

Trápi ma celulitída. Začínam z nej mať komplexy. Poraď prosím

V prvom rade prosím žiadne komplexy. Si krásna ako si a môžem ti povedať, že celulitídu majú aj celebrity a modelky bez ohľadu na vek a hmotnosť. Skús si vygoogliť Ashley Graham. Táto úspešná modelka má nielenže nadváhu, ale aj celulitídu a pritom je nádherná a veľmi žiadaná. Nehambí sa ukázať svoje krivky a nedokonalosti celému svetu. Vyžaruje z nej pozitivita a je veľkou amabasádorkou spokojnosti so svojím telom. Momentálne je trendom byť  „iná“ a vyťažiť z toho, čo máš pekné, lebo niečo určite pekné máš, každá žena má.

Takže opakuj si Mám sa rada taká, aká som. Mám sa rada taká, aká som. Mám sa rada taká aká som.

A teraz k celulitíde. Jasné, že teraz netvrdím aby si sa opustila a nedbala o seba a svoje zdravie. Ak ma sleduješ tak vieš , že propagujem zdravý životný štýl a pohyb. A ak si tak praješ, aj s celulitídou sa dá niečo robiť. Ako? Kofeín v káve zvýši cirkuláciu krv v pokožke a je známy priaznivými účinkami na celulitídu. V tomto prípade treba kávový píling vmasírovať do pokožky krúživými pohybmi a používať scrub dlhodobo, účinky sa nedostavia ihneď ale aj podľa dotazníka spokojnosti má MARK scrub pozitívne ohlasy. Prečítaj si viac na dotazníku spokojnosti TU.

Dúfam, že sa vám moja poradňa páčila. Ak máte otázky do ďalšej poradne, napíšte mi na info@markscrub.com a do predmetu emailu dajte "MARK radí". Budem sa snažiť  v ďalších blogoch podľa záujmu odpovedať na vaše otázky. Prosím len, aby sa týkali mňa. Niektoré problémy dokáže vyriešiť iba lekár, psychológ či iný odborník, otázky týkajúce sa mňa však zodpovedať viem a teším sa na ne.

Vám navždy oddaný MARK
Tiež v Novinky

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..

Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu
Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu

01 mar , 2024

Milé dámy,

 

Nasledujúci článok patrí Vám. Celulitída je totiž (bohužiaľ) väčšinou problémom žien.

Na vine je hormón estrogén, ktorý je u mužov zastúpený minimálne. 

Čítať viac..