Leto u susedov vo Viedni – MARK dáva tipy na letné akcie a miesta, kde ste ešte neboli!

05 aug , 2016

Leto u susedov vo Viedni –  MARK dáva tipy na letné akcie a miesta, kde ste ešte neboli!

Ahoj kráska,

Rozhodol som sa trošku odbočiť od témy pokožky a vytiahnuť Ťa na poznávačku po okolí. Ak si aj nenašporila na drahé dovolenky, metropola našich susedov je hneď tu, za rohom (resp. za hranicami :). Odhalím Ti zákutia Viedne, o ktorých si možno ešte nepočula, a kde chodia hlavne domáci. Tipy mi dala moja kamoška Peťa, ktorá mesto dokonale pozná, lebo v ňom žila a pravidelne navštevuje.

Najprv začnem s tými takzvane notoricky známymi miestami, kde chodí skoro každý turista, ale to neznamená, že nestoja za to. Sacher torta v hoteli Sacher  vedľa Albertiny môže byť trošku drahšia ale keď som vo Viedni, vždy si ju dám, a tiež vždy navštívim viedenskú radnicu Rathaus a múzeum Albertina a poprechádzam sa po Kärtner Strasse, a dám si rezeň cez celý tanier v reštaurácii Figlmueller  (treba vždy rezervovať, v pobočke Wollzeile aj 2 týždne dopredu, ak chceš teľací rezeň, skús modernejší Lugeck ). Ale čo ak toto všetko už máš zmáknuté a chceš vidieť viac, najmä v lete? Prečítaj si, čo odporúča Peťa.

Kahlenberg 

Kopec nad Viedňou s úžasným výhľadom na celé mesto, Dunaj a vinice. Môžeš si tam dať kávičku, štrúdľu, cheescake alebo iba tak sa kochať pohľadom. V okolí je tiež pekný kostol – Josefkirche. Dá sa sem dostať pohodlnne autom a s parkovaním zatiaľ nie je problém. Aj cesta tam stojí za to, pôjdeš cez jednu z najkrajších a najdrahších štvrtí (Bezirk) vo Viedni, cez 19-ty Bezirk Döbling.

V tomto Viedenskom obvode ešte chvíľu zostanem, lebo je tu podľa mňa najkrajšie kúpalisko vo Viedni – Krapfenwaldbad. Je tu opäť nádherný výhľad na celú Viedeň a ležanie v tráve pod stromami má tiež svoje čaro. V lete môže byť trošku plné ale znovu opakujem....ten výhľad...stojí za to.

No a keď už sme tu, bolo by na škodu neskočiť do Heuriger (čo v podstate v preklade znamená tohtoročný). Sú to malé vínne krčmičky, kde lokálni výrobcovia vína so špeciálnou licenciou predávajú mladé vína.  Vo Viedni a okolí je ich strašne veľa - záleží čo kto hľadá. Mne sa páčilo v každom, v ktorom som bola :-) Odporúčam Heuriger Wolff. Dôvod? Môžeš vôjsť priamo do viníc a poprechádzať sa tam. Je tu skvelá atmosféra - obsluha v krojoch, občas vyhráva aj muzička a skutočne tam cítiš Wien.Treba počítať s tým, že parkovanie nebude jednoduché ale v priľahlých uličkách sa vždy niečo nájde. 

No a teraz by som sa presunula do mesta , v blízkosti Uranie (hvezdáreň) sú 2 zaujímavé miesta: Badeschiff Wien - bazén na lodi, ktorá je na Dunaji -  Podľa mňa je cool kúpať sa vo vode na vode :-) 

A keď sa schladíš v bazéne, môžeš skočiť na niečo pod zub a drink do baru, ktorý je hneď vedľa: Strandbar Hermann . Je to niečo na štýl T-com pláže v Bratislave. Je tam piesok ako na pláži a ľudia sa schádzajú a vyhľadávajú toto miesto aj cez týždeň - biznismeni po práci v oblekoch, ale aj študenti. Location je skvelá - centrum mesta. 

TOP tipy na  Júl – August

Priestor pred radnicou - Rathaus . Každý jeden večer počas celého leta sa premietajú na veľkom plátne koncerty, opera, tanec. Vstup je zdarma. A k tomuto úžasnému letnému festivalu máš na rovnakom mieste aj gastro festival. Potešíš naraz svojho ducha aj žalúdok. Nájdeš tu stánky so všetkými možnými kuchyňami sveta, môžeš si vyberať: grécka, ázijská, americká, rakúska, austrálska či talianska kuchyňa. K tomu dobré vínka či tradičné pivo. Viac si prečítaj TU.

V Brazílii majú Copa Cabana a vo Viedni Copa Cagrana:))) Je to na Donauinsel umiestnený voľnočasový areál. Nachádza sa na oboch stranách Dunaja. Je tu množstvo reštaurácií a barov. Tiež jeden zo spôsobov, ako si užívať leto na brehoch Dunaja :) 

Tak to boli moje a Petine tipy, dúfam že si pripavená na dobrodružstvo a niektorý z nich vyskúšaš. Napíš mi potom svoje dojmy.  A možno si po náročnom dni poznávania aj vychutnáš v sprche moju spoločnosť.

Krásne letné dni!

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..