Pri každej objednávke nad 35 € doprava Slovenskou poštou a MARK Fusakle ZADARMO.

Leto u susedov vo Viedni –  MARK dáva tipy na letné akcie a miesta, kde ste ešte neboli!

Leto u susedov vo Viedni – MARK dáva tipy na letné akcie a miesta, kde ste ešte neboli!

05 Aug , 2016

Ahoj kráska,

Rozhodol som sa trošku odbočiť od témy pokožky a vytiahnuť Ťa na poznávačku po okolí. Ak si aj nenašporila na drahé dovolenky, metropola našich susedov je hneď tu, za rohom (resp. za hranicami :). Odhalím Ti zákutia Viedne, o ktorých si možno ešte nepočula, a kde chodia hlavne domáci. Tipy mi dala moja kamoška Peťa, ktorá mesto dokonale pozná, lebo v ňom žila a pravidelne navštevuje.

Najprv začnem s tými takzvane notoricky známymi miestami, kde chodí skoro každý turista, ale to neznamená, že nestoja za to. Sacher torta v hoteli Sacher  vedľa Albertiny môže byť trošku drahšia ale keď som vo Viedni, vždy si ju dám, a tiež vždy navštívim viedenskú radnicu Rathaus a múzeum Albertina a poprechádzam sa po Kärtner Strasse, a dám si rezeň cez celý tanier v reštaurácii Figlmueller  (treba vždy rezervovať, v pobočke Wollzeile aj 2 týždne dopredu, ak chceš teľací rezeň, skús modernejší Lugeck ). Ale čo ak toto všetko už máš zmáknuté a chceš vidieť viac, najmä v lete? Prečítaj si, čo odporúča Peťa.

Kahlenberg 

Kopec nad Viedňou s úžasným výhľadom na celé mesto, Dunaj a vinice. Môžeš si tam dať kávičku, štrúdľu, cheescake alebo iba tak sa kochať pohľadom. V okolí je tiež pekný kostol – Josefkirche. Dá sa sem dostať pohodlnne autom a s parkovaním zatiaľ nie je problém. Aj cesta tam stojí za to, pôjdeš cez jednu z najkrajších a najdrahších štvrtí (Bezirk) vo Viedni, cez 19-ty Bezirk Döbling.

V tomto Viedenskom obvode ešte chvíľu zostanem, lebo je tu podľa mňa najkrajšie kúpalisko vo Viedni – Krapfenwaldbad. Je tu opäť nádherný výhľad na celú Viedeň a ležanie v tráve pod stromami má tiež svoje čaro. V lete môže byť trošku plné ale znovu opakujem....ten výhľad...stojí za to.

No a keď už sme tu, bolo by na škodu neskočiť do Heuriger (čo v podstate v preklade znamená tohtoročný). Sú to malé vínne krčmičky, kde lokálni výrobcovia vína so špeciálnou licenciou predávajú mladé vína.  Vo Viedni a okolí je ich strašne veľa - záleží čo kto hľadá. Mne sa páčilo v každom, v ktorom som bola :-) Odporúčam Heuriger Wolff. Dôvod? Môžeš vôjsť priamo do viníc a poprechádzať sa tam. Je tu skvelá atmosféra - obsluha v krojoch, občas vyhráva aj muzička a skutočne tam cítiš Wien.Treba počítať s tým, že parkovanie nebude jednoduché ale v priľahlých uličkách sa vždy niečo nájde. 

No a teraz by som sa presunula do mesta , v blízkosti Uranie (hvezdáreň) sú 2 zaujímavé miesta: Badeschiff Wien - bazén na lodi, ktorá je na Dunaji -  Podľa mňa je cool kúpať sa vo vode na vode :-) 

A keď sa schladíš v bazéne, môžeš skočiť na niečo pod zub a drink do baru, ktorý je hneď vedľa: Strandbar Hermann . Je to niečo na štýl T-com pláže v Bratislave. Je tam piesok ako na pláži a ľudia sa schádzajú a vyhľadávajú toto miesto aj cez týždeň - biznismeni po práci v oblekoch, ale aj študenti. Location je skvelá - centrum mesta. 

TOP tipy na  Júl – August

Priestor pred radnicou - Rathaus . Každý jeden večer počas celého leta sa premietajú na veľkom plátne koncerty, opera, tanec. Vstup je zdarma. A k tomuto úžasnému letnému festivalu máš na rovnakom mieste aj gastro festival. Potešíš naraz svojho ducha aj žalúdok. Nájdeš tu stánky so všetkými možnými kuchyňami sveta, môžeš si vyberať: grécka, ázijská, americká, rakúska, austrálska či talianska kuchyňa. K tomu dobré vínka či tradičné pivo. Viac si prečítaj TU.

V Brazílii majú Copa Cabana a vo Viedni Copa Cagrana:))) Je to na Donauinsel umiestnený voľnočasový areál. Nachádza sa na oboch stranách Dunaja. Je tu množstvo reštaurácií a barov. Tiež jeden zo spôsobov, ako si užívať leto na brehoch Dunaja :) 

Tak to boli moje a Petine tipy, dúfam že si pripavená na dobrodružstvo a niektorý z nich vyskúšaš. Napíš mi potom svoje dojmy.  A možno si po náročnom dni poznávania aj vychutnáš v sprche moju spoločnosť.

Krásne letné dni!

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Varovné signály pleti
Varovné signály pleti

16 Feb , 2018

Zamyslela si sa niekedy nad tým, čo by ti povedala tvoja pleť keby vedela rozprávať? Svojimi prejavmi nám totiž častokrát naznačuje, že niečo nie je v poriadku a volá nás o pomoc....

Čítať viac..

Sladký Valentín
Sladký Valentín

14 Feb , 2018

Aj ty rozmýšľaš čo pripraviť svojej drahej polovičke na Valentína? Vyskúšaj jednoduchý zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom a ovsenými vločkami a určite zaň získaš pochvalu....

Čítať viac..

Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé
Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé

09 Feb , 2018

Chcela by si so svojím priateľom osláviť sviatok zamilovaných, lenže on si na romantickú Valentínsku tradíciu príliš nepotrpí? Žiadny strach, aj tak si tento večer môžeš užiť....

Čítať viac..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Česky   Magyar   Polska   България  
Tento e-shop je certifikovaný.