Letná starostlivosť o chodidlá

19 jún , 2019

Letná starostlivosť o chodidlá

Ahoj kráska,

Hoci každý deň dávame našim chodidlám poriadne zabrať, často na ne zabúdame a nedoprajeme im starostlivosť, akú si zaslúžia. Nejde pritom len o estetickú záležitosť. Podľa výskumov každá druhá žena trpí bolesťami chodidiel, ktoré môžu prerásť až do vystreľovania bolesti v chrbtici či kĺboch. Zároveň medzi časté problémy patria aj zarastajúce nechty či kurie oká. Osvoj si nasledovné jednoduché tipy a raduj sa z krásnych, oddýchnutých a ľahkých nôh!

  1. Suché a popraskané päty neočaria

Popraskané päty sú väčšinou výsledkom zanedbanej starostlivosti o vysušené chodidlá. Pritom im možno účinne predísť pravidelným 30 minútovým rituálom, ktorý som ti step by step popísal v mojom blogu Šup do sandálok 

TIP: jednoducho nasyp do lavórika s teplou vodou moju kúpeľovú zmes MARK bath tea BODY RELAX, nechaj nôžky oddýchnuť a priprav ich na nasledovné ošetrenie.

  1. Boľavé a opuchnuté nohy volajúce o pomoc

Po namáhavom dni pretrpenom vo vysokých lodičkách sú naše nohy často ako v ohni, bolia a trpia nepríjemnými kŕčami. Prvou pomocou je stimulovanie krvného obehu v dolných končatinách kúpeľom alebo sprchou na štýl Kneippovej vodnej terapie spočívajúcej v striedaní studenej a teplej vody. Správna “vodná prechádzka” pritom blahodárne pôsobí nielen ako liečebná metóda na boľavé nohy, ale tiež ako prevencia vzniku kŕčových žíl či širokospektrálnych zdravotných problémov. Na záver požiadaj svojho partnera o relaxačnú masáž nôh prírodnými esenciálnymi olejmi, ktoré uvoľnia nielen unavené nohy ale aj myseľ.

TIP: Spoj príjemné s užitočným a premasíruj unavené nohy mojim kávovým prírodným scrubom s esenciálnymi olejmi z citrusov! Káva s morskou soľou opíluje zrohovatenú kožu a prírodné oleje pokožku ošetria, hydratujú a do hĺbky vyživia. Esenciálny olej z pomaranču, mandarínky a limetky pôsobi antisepticky a pomáha bojovať proti plesniam a zápalom.

  1. Zdravé, pevné a lesklé nechty

Bojuješ so slabými a krehkými nechtami? V takom príprade by si mala v prvom rade vylúčiť agresívne odlakovače. Dopraj svojim nechtom pravidelné ošetrenie s jemným organickým arganovým olejom, ktoré nechty posilní a rozžiari. Dôležitá je tiež správna úprava nechtov, pravidelná pedikúra u profesionála ti pomôže predchádzať zarastajúcim nechtom i kurím okám.

Tvoj MARK.
Tiež v Novinky

Čo by nemal (a naopak mal) obsahovať kvalitný sprchový gél?
Čo by nemal (a naopak mal) obsahovať kvalitný sprchový gél?

20 jún , 2024

Ak čítate tento článok, pravdepodobne sa začínate viac zaujímať o zloženie sprchovacích gélov či šampónov, alebo Vás k článku priviedli problémy s pokožkou, alebo vlasmi. Každopádne sme radi, že Vás táto téma zaujíma a budeme sa snažiť poskytnúť Vám cenné informácie 😊

Čítať viac..

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..