6 spôsob ako používať arganový olej

25 jún , 2019

6 spôsob ako používať arganový olej

Po pozitívnych odozvách od Vás na moje produkty s obsahom prírodných olejov som sa rozhodol zaradiť do svojho portfólia aj skutočný skvost medzi olejmi - arganový olej, ľudovo nazývaný aj marocké alebo tekuté zlato. Tento multifunkčný zázračný olej je bohatý zdroj mastných kyselín, vitamínov, karotenoidov a fenolov, vďaka čomu pôsobí ako prirodzená ochrana proti starnutiu a vysušovaniu pokožky a zároveň podporuje celkovú krásu vlasov a dodáva im stratenú pevnosť a lesk.

Jednu fľaštičku aganového oleja dokážeš využiť skutočne na všetko - na starostlivosť o tvár, telo, vlasy, nechty a dokonca kulinársky arganový olej je skvelý aj do jedla. Využitiu arganového oleja sa medze nekladú a preto ti prinášam 6 tipov, ako zakomponovať arganový olej do svojho života:

  1. Ochrana vlasov pred horúcim vzduchom – aby si zabránila priamemu kontaktu vlasov s horúcim vzduchom z fénu, nanes do vlhkých vlasov pred fénovaním niekoľko kvapiek arganového oleja. To isté platí aj pred použitím kulmy, či žehličky na vlasy. 
  2. Nočná vlasová kúra – vmasíruj väčšie množstvo oleja po celej dĺžke vlasov. Vlasy zabaľ do šatky a olej nechaj pôsobiť celú noc. Ráno si vlasy umy šampónom a na záver aplikuj moju rozmarínovú vlasovú masku pre poškodené a suché vlasy.
  3. Kúpeľový olej – nakvapkaj pár kvapiek priamo do vane alebo si dopredu namiešaj arganový olej s esenciálnymi olejmi podľa vlastného výberu. Je bezpečný aj pre deti a pomáha udržiavať pokožku pri kúpeli hydratovanú.
  4. Nechty aj nožičky – vmasíruj arganový olej do pokožky chodidiel, lakťov a iných častí tela, kde máš suchú alebo zhrubnutú pokožku. Túto starostlivosť kombinuj s profesionálnou pedikúrou alebo s domácim pilníkovaním a magnéziovým kúpeľom. Ideálne je aplikovať arganový olej na kožičku okolo nechtov a na zničené chodidlá a nechať cez noc pôsobiť.
  5. Po opaľovaní – arganový olej je skvelý na navrátenie hydratácie a živín pre suchú a slnkom zničenú pokožku. Pokožke pomôže sa regenerovať a podporí jej schopnosť si udržiavať vlhkosť aj krásny zdravý vzhľad.
  6. Olej na všetko - ak sa balíš a nechceš si brať veľa vecí, arganový olej je ideálny pomocník pre celkovú starostlivosť. Ráno na umytú, stále jemne vlhkú tvár vmasíruj zopár kvapiek oleja pre okamžitú hydrátaciu a krásny lesk. Nechaj vstrebať a aplikuj rovno makeup alebo bb krém. Pre uhladenie rozlietaných vlasov alebo na suché končerky, použí olej ako fixátor aj výživu. Večer po dlhom dni, nakvapkaj zodve kvapky oleja na vatový tampónik a ľahko si odlíčiš aj vodeodolný makeup. Ideálne je použiť dvojfázové odlčovanie a po argane ešte aplikuj ružovú vodu na tampónik, aby si si zotrela zvyšky mastnoty a špiny. Pred spaním po večernej sprche predtým ako sa celá usušíš uterákom, vmasíruj si arganový olej do stále jemne vlhkej pokožky po celom tele. Aj keď budeš mať na začiatku mastný pocit, olej s vodou sa rýchlo vstrebe a hydratácia tak ostane efektívne zachytená v tvojej pokožke. 

V mojej ponuke nájdeš prírodný agranový olej priamo z Maroka v praktickom 30 ml balení s pipetkou alebo vo väčšom 80 ml balení. A kedže si došla až na záver môjho blogu, mám pre teba ako darček 25% zľavou s promokódom “ARGAN” na môj arganový olej.

Promokód platí do 30.6.2019 alebo do vypredania zásob :)

Tvoj MARK.
Tiež v Novinky

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..

Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu
Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu

01 mar , 2024

Milé dámy,

 

Nasledujúci článok patrí Vám. Celulitída je totiž (bohužiaľ) väčšinou problémom žien.

Na vine je hormón estrogén, ktorý je u mužov zastúpený minimálne. 

Čítať viac..