Aromaterapia s MARKom

17 mar , 2017

Aromaterapia s MARKom

Ahoj kráska,

vedela si, že aromaterapia, teda terapia vôňami, dokáže zázraky? Sila éterických olejov vie posilňovať zdravie organizmu, rovnováhu a harmóniu celého tvojho ja. Ak si ju chceš vyskúšať, daj si záležať na kvalite a preto vždy kupuj čisté prírodné a kvalitné oleje.

Ako spoznáš kvalitný olej?

Predávajú sa v tmavých fľaštičkách a to preto, aby na ne nevplývalo svetlo. Vždy je na nich uvedený názov rastliny, ktorej výťažky obsahujú a to nielen v slovenčine, ale aj v latinčine. Okrem toho je na obale uvedený aj návod na použitie.

Ako si urobiť aromaterapiu?

Možností je viacero, tu je niekoľko tipov ako na to:

1.) Silu vône si môžeš vychutnať niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchším je aromalampa. Pár kvapiek oleja pridaj do vody, ktorá je v aromalampe zohrievaná čajovou sviečkou. Éterické oleje sa postupne uvoľnia a ty čoskoro pocítiš ich účinky. :)

2.) Oleje môžeš inhalovať a to najmä keď sa necítiš psychicky alebo fyzicky úplne OK. Použitie je jednoduché. Pár kvapiek oleja si nakvapkaj na šatku a jemne vdychuj jeho vôňu.

3.) Ďalšou možnosťou je naparovanie sa nad miskou s horúcou vodou. Do horúcej vody pridaj obľúbenú vôňu, nakloň sa nad misku a prikry si hlavu uterákom. Potom už len pokojne zhlboka dýchaj. Ideálne je, ak vydržíš 5 - 8 minút.

4.) Silu aromaterapie môžeš vyskúšať aj počas kúpeľa, pri ktorom si do vody pridáš obľúbenú esenciu, takisto v saune alebo pri masáži.

5.) To najlepšie som si samozrejme nechal na koniec. Terapiu vôňami môžeš zrealizovať nielen s olejmi, ale samozrejme aj so mnou. Stačí použiť MARK scrub s tvojou obľúbenou vôňou. Okrem toho, že budeš mať pokožku jemnú ako bábätko, ukľudníš sa tak, že ti budú všetci závidieť. A ty budeš taká veľkorysá, že sa s nimi o svoje voňavé tajomstvo podelíš. :)

Každý druh peelingu MARK scrub obsahuje iné esenciálne oleje, takže každý si môže nájsť ten svoj naj. Tu sú tri vybrané a ich účinky:

MARK Coffee Citrus

Citrusy výrazne pôsobia na prekrvenie tela. Pomôžu ti pri ochorení dýchacích ciest a dokonca blahodárne ovplyvňujú správnu činnosť močových ciest. Pomaranč je vhodným pomocníkom pri vysokej horúčke. Podporuje potenie, zmierňuje bolesť hlavy pri upchatých dutinách a napomáha pri prekrvení končatín. Ak máš problémy s neustále studenými končatinami, mala by si si aromaterapiu s pomarančom dopriať každý deň.

MARK face scrub Tea tree & Jojoba

Tea tree je zázrak. Je známy pre svoje antiseptické účinky, je vynikajúcim parťákom vo chvíli, keď cítiš, že na teba niečo lezie. Posilňuje imunitu, bojuje proti horúčke a bolestiach hrdla. Krásne dezinfikuje odreniny na tele, ranky a takisto vie zatočiť so štípancami od hmyzu, ale takisto pri uhryznutí kliešťom. Poznáš niečo univerzálnejšie čo funguje? Ja teda nie!

MARK Coffee Peppermint

Peppermint ukludňuje. Je vyhľadávaný práve pre svoje relaxačné účinky. Mentol bráni kontrakcii svalov. Lokálne aplikovanie peppermintu obvykle vyvoláva dlhotrvajúci chladivý pocit na koži tým, že stimuluje nervy, ktoré prenášajú vnímanie chladu. Dochádza tak k blokovaniu nervového prenosu nepríjemných pocitov a bolestí. Peppermint si môžeš pri migrénach jemne votrieť do pokožky na spánkoch, pôsobí na ochladenie mysle aj svalov a to na MARKovi oceníš najviac. :)

Uži si krásny aroma večer. :) Zapáľ si aromalampu s obľúbenou vôňou a zavri sa k tomu so mnou do kúpeľne. Uvidíš, že tento domáci peelingový rituál ti pomôže krásne zrelaxovať a čoskoro si ho budeš chcieť zopakovať. :)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..