Plážová taška ZADARMO k nákupu nad 25€. Akcia platí do 16.6

Ako spomaliť starnutie

Ako spomaliť starnutie

02 Máj , 2019

Nebude sa ti to páčiť, hlavne pokiaľ už máš nad 20 rokov, ale jediný zaručený spôsob ako spomaliť starnutie pleti a tvorbu vrások, je prevencia. Starnutie je prirodzený proces nášho tela, a až akceptáciou a správnou starostlivosťou dokážeme tento proces spomaliť a využiť v náš prospech. Už v mladom veku je dôležité si osvojiť správnu starostlivosť o pleť, vďaka ktorej sa vrásky nebudú tak rýchlo tvoriť.

  1. Čistenie pleti

Naše prirodzené oleje na pokožke sú esenciálne pre jej lubrikáciu a zdravie, preto je dôležité, aby sme našu pokožku čistením príliš neodmasťovali. Na konci dňa je vždy dôležité správne odlíčenie pleti. Základné pravidlo je, že olejové odličovače odlíčia make-up na báze oleja a vodno-alkoholové odličovače zase ten ľahší make-up na báze vody. Postup dvojitého čistenia vodou aj olejom je veľmi obľúbený v kórejskej kozmetike. Pri odličovaní sa začína čistým prírodným olejom, ktorý rozpustí nečistoty a make-up a následne sa použije jemné mydlo, micelárna voda alebo len kvetinový hydrolát, ktoré jemne odstránia zbytky oleja. Jeden z najväčších mýtov pri čistení pokožky je, že by pokožka mala po čistení ostať napnutá a až hladko čistá. Po väčšinou to, ale len znamená, že sme pokožku príliš odmastili a vysušili. Po dobrom čistení by pokožka naopak mala ostať svieža a čistá. Dermatológovia sa zhodujú, že pokožku by sme nikdy nemali čistiť viac ako dvakrát denne, a to hlavne pred spaním a po fyzickom výkone, kedy nám na tele ostane veľké množstvo potu.

      2. Hydratácia

Suchá pokožka výrazne urýchľuje prehlbovanie a tvorbu vrások. Výhodou prírodnej kozmetiky je, že neobsahuje toľko dráždivých toxických látok, ktoré pleť vysušujú a urýchľujú tvorbu vrások. Zároveň príroda ponúka široký výber aktívnych látok, ktoré prirodzene spomaľujú proces starnutia – kofeín, retinol, antioxidanty či vitamíny. Moje Organické olejové sérum Coffee, práve preto obsahuje kávový olej, bohatý na esenciálne mastné kyseliny a vitamín E. Kofeín podporuje tvorbu kolagénu, zmierňuje opuchy a podporuje flexibilitu a pružnosť kožného tkaniva. Vitamín C tiež podporuje tvorbu kolagénu, vďaka čomu prirodzene chráni pokožku pred tvorbou vrások.  V mojej Ružovej ílovej maske, je preto vysoký podiel prírodného vitamínu C, ktorý ako silný antioxidant nás chráni pred voľnými radikálmi a slnečným poškodením každodenného života.

      3. Ochrana

Všetci vedci aj dermatológovia sa zhodujú, že najdôležitejšia ochrana pred vráskami je poctivá ochrana pred slnečným žiarením počas celého nášho života. Používanie ochranného SPF faktoru každý jeden deň, nie len chráni našu pokožku pred rakovinou kože a nechcenou pigmentáciou, ale zároveň chráni našu pleť predtým, aby vyzerala staršia ako v skutočnosti je.

     4. Voda, voda, voda, voda

Všetci to vieme, a predsa len nato stále zabúdame – pitný režim. Dobrý pitný režim nie len zanechá pokožku hladkú a pružnú, ale zabráni aj predčasnému starnutiu a tvorbe vrások.
Tiež v Novinky

Čo si otcovia v skutočnosti želajú na Deň otcov, ale boja sa o to požiadať
Čo si otcovia v skutočnosti želajú na Deň otcov, ale boja sa o to požiadať

12 Jún , 2019

Keď ide o Deň otcov je jednoduché kúpiť tatinovi ponožky či knižku. Čo je však vec, po ktorej všetci muži túžia, ale málokedy si to zaobstarajú sami? Nie, nie sú to hodinky ani nový televízny ovládač, ale kvalitná luxusná kozmetika. Pravdou je, že každý muž tajne túži po hodvábne hladkej pokožke a hustých lesklých vlasoch. Práve preto som ti pripravil zoznam po čom skutočne otcovia túžia. 

Čítať viac..

Prírodou účinne a efektívne proti vyrážkam a čiernym bodkám
Prírodou účinne a efektívne proti vyrážkam a čiernym bodkám

05 Jún , 2019

K liečbe akné sa dá pristupovať rôznymi spôsobmi - liekmi na predpis od lekára, skúšaním rôznych kozmetických výrobkov, zmenou životosprávy alebo liečbou prírodnou cestou. Aj keď farmaceutická liečba akné dosahuje dobré výsledky, veľakrát je sprevádzaná nepríjemnými vedľajšími účinkami na tvoje zdravie. V dnešnom chemickom a synteticky vyrobenom svete je niekedy príjemné urobiť krok späť od drsných chemikálií a vyskúšať radšej terapiu schválenú len materskou prírodou - najmä ak tvoja pokožka dlhodobo trpí.

Čítať viac..

Kozmetika v tehotenstve
Kozmetika v tehotenstve

29 Máj , 2019

Od kedy si zistila, že v tebe rastie nový život určite ti v hlave vyvstalo množstvo dôležitých otázok ohľadom toho čo môžeš a čo nemôžeš. Počas tehotenstva sú rizikové pre mamičky niektoré jedlá a lieky, ale málo sa hovorí o kozmetike, ktorá môže byť počas tehotenstva riziková. Preto práve počas tehotenstva je dôležité pre budúce mamičky sa zamerať viacej na kvalitu výrobkov, ako kvantitu. 

Čítať viac..

English   Deutsch   Românesc   Magyar   Česky