Ako spomaliť starnutie

02 máj , 2019

Ako spomaliť starnutie

Nebude sa ti to páčiť, hlavne pokiaľ už máš nad 20 rokov, ale jediný zaručený spôsob ako spomaliť starnutie pleti a tvorbu vrások, je prevencia. Starnutie je prirodzený proces nášho tela, a až akceptáciou a správnou starostlivosťou dokážeme tento proces spomaliť a využiť v náš prospech. Už v mladom veku je dôležité si osvojiť správnu starostlivosť o pleť, vďaka ktorej sa vrásky nebudú tak rýchlo tvoriť.

  1. Čistenie pleti

Naše prirodzené oleje na pokožke sú esenciálne pre jej lubrikáciu a zdravie, preto je dôležité, aby sme našu pokožku čistením príliš neodmasťovali. Na konci dňa je vždy dôležité správne odlíčenie pleti. Základné pravidlo je, že olejové odličovače odlíčia make-up na báze oleja a vodno-alkoholové odličovače zase ten ľahší make-up na báze vody. Postup dvojitého čistenia vodou aj olejom je veľmi obľúbený v kórejskej kozmetike. Pri odličovaní sa začína čistým prírodným olejom, ktorý rozpustí nečistoty a make-up a následne sa použije jemné mydlo, micelárna voda alebo len kvetinový hydrolát, ktoré jemne odstránia zbytky oleja. Jeden z najväčších mýtov pri čistení pokožky je, že by pokožka mala po čistení ostať napnutá a až hladko čistá. Po väčšinou to, ale len znamená, že sme pokožku príliš odmastili a vysušili. Po dobrom čistení by pokožka naopak mala ostať svieža a čistá. Dermatológovia sa zhodujú, že pokožku by sme nikdy nemali čistiť viac ako dvakrát denne, a to hlavne pred spaním a po fyzickom výkone, kedy nám na tele ostane veľké množstvo potu.

      2. Hydratácia

Suchá pokožka výrazne urýchľuje prehlbovanie a tvorbu vrások. Výhodou prírodnej kozmetiky je, že neobsahuje toľko dráždivých toxických látok, ktoré pleť vysušujú a urýchľujú tvorbu vrások. Zároveň príroda ponúka široký výber aktívnych látok, ktoré prirodzene spomaľujú proces starnutia – kofeín, retinol, antioxidanty či vitamíny. Moje Organické olejové sérum Coffee, práve preto obsahuje kávový olej, bohatý na esenciálne mastné kyseliny a vitamín E. Kofeín podporuje tvorbu kolagénu, zmierňuje opuchy a podporuje flexibilitu a pružnosť kožného tkaniva. Vitamín C tiež podporuje tvorbu kolagénu, vďaka čomu prirodzene chráni pokožku pred tvorbou vrások.  V mojej Ružovej ílovej maske, je preto vysoký podiel prírodného vitamínu C, ktorý ako silný antioxidant nás chráni pred voľnými radikálmi a slnečným poškodením každodenného života.

      3. Ochrana

Všetci vedci aj dermatológovia sa zhodujú, že najdôležitejšia ochrana pred vráskami je poctivá ochrana pred slnečným žiarením počas celého nášho života. Používanie ochranného SPF faktoru každý jeden deň, nie len chráni našu pokožku pred rakovinou kože a nechcenou pigmentáciou, ale zároveň chráni našu pleť predtým, aby vyzerala staršia ako v skutočnosti je.

     4. Voda, voda, voda, voda

Všetci to vieme, a predsa len nato stále zabúdame – pitný režim. Dobrý pitný režim nie len zanechá pokožku hladkú a pružnú, ale zabráni aj predčasnému starnutiu a tvorbe vrások.
Tiež v Novinky

Čo by nemal (a naopak mal) obsahovať kvalitný sprchový gél?
Čo by nemal (a naopak mal) obsahovať kvalitný sprchový gél?

20 jún , 2024

Ak čítate tento článok, pravdepodobne sa začínate viac zaujímať o zloženie sprchovacích gélov či šampónov, alebo Vás k článku priviedli problémy s pokožkou, alebo vlasmi. Každopádne sme radi, že Vás táto téma zaujíma a budeme sa snažiť poskytnúť Vám cenné informácie 😊

Čítať viac..

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..