5 tipov ako zahriať premrznuté telo


Ahoj,

ani ty nemôžeš vystáť tú strašnú zimu? Hoci je už polovica decembra, ja si stále nemôžem zvyknúť na všetky tie vrstvy, do ktorých sa musím baliť, aby mi bolo aspoň trochu teplo. Rozhodol som sa preto vypátrať ďalšie spôsoby, ako sa zahriať (a nevyzerať ako snehuliak).

Ak si na tom podobne, čítaj ďalej. A stretneme sa vo vani ;-) 

1) Základ je zázvor

Dokáže totiž prehriať skoro zázračne a ešte k tomu aj lieči. Môžeš si z neho urobiť napríklad klasický čaj, stačí len kúsok zázvoru nastrúhať a zaliať horúcou vodou. Ešte lepšie ale je, keď vezmeš stredný koreň zázvoru, dáš ho do hrnca a zaleješ zhruba dvoma litrami studenej vody. Pre lepšiu chuť môžeš ešte prihodiť polovicu hrušky alebo jablka. Potom daj všetko variť na čo najmiernejší oheň, zhruba na dve hodiny. Zázvorový výluh by sa mal popíjať čo najteplejší a čo najčastejšie. Ideálna prevencia proti zime i nádche!


2) Nepodceňuj škoricu

Ideálna kombinácia na zahriatie je samozrejme škorice vo varenom víne, ale ide to aj bez alkoholu ;) Variť totiž môžeš aj jablkový alebo hruškový džús, do ktorého prihoď kúsok škorice, plátok pomaranča a citróna a tri klinčeky. Škorica je samozrejme skvelá aj na pečenie, ale má tiež aj svoje zdravotné benefity. Napríklad znižuje zrážanlivosť krvi, takže je dobrou prevenciou proti infarktu alebo mozgovej mŕtvici. A taktiež zrýchľuje činnosť metabolizmu.

3) Nohy a hlava v teple

V niečom majú naše mamičky a babičky predsa len pravdu. Takže ak aj teba vždycky "obťažovali" s tým, že v zime je potrebné nosiť čiapku, tentoraz by si im mala veriť. Je totiž pravda, že hlavou a nohami odchádza teplo z tela najrýchlejšie. Takže si zožeň poriadnu baranicu, tenisky vymeň za poriadne kožené topánky a nezabudni ani na kvalitné ponožky. A pretože na tvoje zdravie myslím aj ja, mám pre teba novinku, MARK Fusakle - príjemné bavlnené ponožky alebo podkolienky s vtipným motívom, ktoré budeš chcieť nielen nosiť, ale aj ukazovať.

4) Vrstvi ako Švédka

Ak si niekedy bola v zime v Škandinávii, možno ťa zaujalo, ako to tie Švédky robia, že vyzerajú stále tak štýlovo, hoci je – 9 °C a ty si navlečená v neforemnom perovou kabáte a rovnako mrzneš. Vtip je v tom, že ak ony chcú aj v takomto počasí vyzerať dobre, vezmú si radšej niekoľko tenkých vrstiev, ktoré navyše veľmi starostlivo vyberajú. Nestačia totiž dva obyčajné ľahké svetríky. Mali by byť vlnené alebo z kašmíru (ten zaistí ľahkosť). Okrem toho každá z nich vlastní tenkú páperovú bundu, ktorú nosí pod elegantný vlnený kabát. A akonáhle niekam prídu, dávajú dole kabát aj s páperkou, a tak si nikto ich funkčného triku ani nevšimne.

5) Nalož sa do horúcej vane

Nič po premrznutom dni nezahreje lepšie ako horúca vaňa, po ktorej si hneď vlezieš do perín a budeš si napríklad čítať. Vydrž vo vani aspoň desať až pätnásť minút, nech sa prehreje naozaj dôkladne. Večerné rozjímanie si môžeš spríjemniť napríklad voňavým peelingom. Presne pre tieto príležitosti odporúčam vianočné limitovanú edíciu MARK Scrub, ktorý vonia po pomarančmi a čokoláde. Vďaka peelingu, ktorý môžeš použiť na tvár aj telo, získa tvoja pokožka krásnu sviežosť a hebkosť, a navyše si vďaka tej vôni príjemne odpočinieš.

Krásne (nielen) mrazivé dni! :)

Tvoj MARK


Zanechať komentár


Pred zverejnením tvoj komentár najskôr skontrolujeme