5 tipov ako zahriať premrznuté telo

15 dec , 2017

5 tipov ako zahriať premrznuté telo

Ahoj,

ani ty nemôžeš vystáť tú strašnú zimu? Hoci je už polovica decembra, ja si stále nemôžem zvyknúť na všetky tie vrstvy, do ktorých sa musím baliť, aby mi bolo aspoň trochu teplo. Rozhodol som sa preto vypátrať ďalšie spôsoby, ako sa zahriať (a nevyzerať ako snehuliak).

Ak si na tom podobne, čítaj ďalej. A stretneme sa vo vani ;-) 

1) Základ je zázvor

Dokáže totiž prehriať skoro zázračne a ešte k tomu aj lieči. Môžeš si z neho urobiť napríklad klasický čaj, stačí len kúsok zázvoru nastrúhať a zaliať horúcou vodou. Ešte lepšie ale je, keď vezmeš stredný koreň zázvoru, dáš ho do hrnca a zaleješ zhruba dvoma litrami studenej vody. Pre lepšiu chuť môžeš ešte prihodiť polovicu hrušky alebo jablka. Potom daj všetko variť na čo najmiernejší oheň, zhruba na dve hodiny. Zázvorový výluh by sa mal popíjať čo najteplejší a čo najčastejšie. Ideálna prevencia proti zime i nádche!


2) Nepodceňuj škoricu

Ideálna kombinácia na zahriatie je samozrejme škorice vo varenom víne, ale ide to aj bez alkoholu ;) Variť totiž môžeš aj jablkový alebo hruškový džús, do ktorého prihoď kúsok škorice, plátok pomaranča a citróna a tri klinčeky. Škorica je samozrejme skvelá aj na pečenie, ale má tiež aj svoje zdravotné benefity. Napríklad znižuje zrážanlivosť krvi, takže je dobrou prevenciou proti infarktu alebo mozgovej mŕtvici. A taktiež zrýchľuje činnosť metabolizmu.

3) Nohy a hlava v teple

V niečom majú naše mamičky a babičky predsa len pravdu. Takže ak aj teba vždycky "obťažovali" s tým, že v zime je potrebné nosiť čiapku, tentoraz by si im mala veriť. Je totiž pravda, že hlavou a nohami odchádza teplo z tela najrýchlejšie. Takže si zožeň poriadnu baranicu, tenisky vymeň za poriadne kožené topánky a nezabudni ani na kvalitné ponožky. A pretože na tvoje zdravie myslím aj ja, mám pre teba novinku, MARK Fusakle - príjemné bavlnené ponožky alebo podkolienky s vtipným motívom, ktoré budeš chcieť nielen nosiť, ale aj ukazovať.

4) Vrstvi ako Švédka

Ak si niekedy bola v zime v Škandinávii, možno ťa zaujalo, ako to tie Švédky robia, že vyzerajú stále tak štýlovo, hoci je – 9 °C a ty si navlečená v neforemnom perovou kabáte a rovnako mrzneš. Vtip je v tom, že ak ony chcú aj v takomto počasí vyzerať dobre, vezmú si radšej niekoľko tenkých vrstiev, ktoré navyše veľmi starostlivo vyberajú. Nestačia totiž dva obyčajné ľahké svetríky. Mali by byť vlnené alebo z kašmíru (ten zaistí ľahkosť). Okrem toho každá z nich vlastní tenkú páperovú bundu, ktorú nosí pod elegantný vlnený kabát. A akonáhle niekam prídu, dávajú dole kabát aj s páperkou, a tak si nikto ich funkčného triku ani nevšimne.

5) Nalož sa do horúcej vane

Nič po premrznutom dni nezahreje lepšie ako horúca vaňa, po ktorej si hneď vlezieš do perín a budeš si napríklad čítať. Vydrž vo vani aspoň desať až pätnásť minút, nech sa prehreje naozaj dôkladne. Večerné rozjímanie si môžeš spríjemniť napríklad voňavým peelingom. Presne pre tieto príležitosti odporúčam vianočné limitovanú edíciu MARK Scrub, ktorý vonia po pomarančmi a čokoláde. Vďaka peelingu, ktorý môžeš použiť na tvár aj telo, získa tvoja pokožka krásnu sviežosť a hebkosť, a navyše si vďaka tej vôni príjemne odpočinieš.

Krásne (nielen) mrazivé dni! :)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..

Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu
Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu

01 mar , 2024

Milé dámy,

 

Nasledujúci článok patrí Vám. Celulitída je totiž (bohužiaľ) väčšinou problémom žien.

Na vine je hormón estrogén, ktorý je u mužov zastúpený minimálne. 

Čítať viac..