4 triky ako si užiť Vianoce a nepribrať

22 dec , 2017

4 triky ako si užiť Vianoce a nepribrať

Ahoj,

aj ty miluješ Vianoce, ale už v polovici sviatkov si začínaš vyčítať, koľko si toho už zjedla, a o koľko viac asi ručička váhy ukáže po novom roku? Choď na to tento rok inak! Stačí sa len trochu strážiť, a Vianoce si užiješ úplne bez následkov ;).

1) Tri koláčiky denne

Základ je neprejedať sa! Toto bude na začiatku celkom ťažké, ale chce to len pár dní a zvykneš si. Respektíve zistíš, že tri vanilkové rožteky tvoje chute zaženú úplne rovnako ako celý tanier. A okrem toho, že nebudeš mať výčitky, má to ešte jednu výhodu: koláče ti vydržia oveľa dlhšie ako len do Silvestra ;).

2) Šalát bez majonézy

Slovenská tradičná vianočná večera je kalorické peklo. Skús teda vyprážaného kapra odľahčiť aspoň zdravšou formou šalátu. Asi vieš, že čo domácnosť, to iný recept, a tak ťa neprekvapí, že internet je plný návodov na zemiakový šalát - vyber si tento rok ten, ktorý sa zaobíde bez majonézy.

3) Namiesto čokolády MARK

Keď už budeš mať svoj denný limit na koláčiky vyčerpaný, no stále ťa bude naháňať chuť na sladké, dopraj si relax v sprche alebo vo vani spolu so sladkým MARKom. Na výber máš buď čisto čokoládovú verziu alebo vianočnú limitovanú edíciu kávového peelingu s vôňou čokolády a pomarančov.

4) Dostatok pohybu

Kým sme počas roka a všedných dní zvyknutí nielen oveľa viac športovať, ale celkovo sa viac hýbať - beháme po meste, niečo zariaďujeme, cez Vianoce naopak dosť často len sedíme pri rozprávkach, prípadne u príbuzných a priateľov a jeme. Mysli na túto zmenu režimu a bráň sa jej. Vianočné rodinné stretnutie sa predsa úplne v pohode dá vyriešiť aj prechádzkou alebo napríklad lyžovaním.

Šťastné a veselé! :)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Kofeín v šampóne – dokáže skutočne podporiť rast vlasov?
Kofeín v šampóne – dokáže skutočne podporiť rast vlasov?

09 feb , 2024

Prajete si, aby Vaše vlasy boli hustejšie, zdravšie a aby rýchlejšie rástli? Nie ste sami. Pravdepodobne ste už počuli o rôznych „zaručených“ receptoch na rast vlasov, ale po mnohých sklamaniach ostávate skeptickí.

Čítať viac..

Starostlivosť o pleť v zime
Starostlivosť o pleť v zime

18 jan , 2024

Aj Vám sa zdá, že Vaša pleť počas zimy akosi stratila jas? Je na dotyk suchá, matná a možno aj jemne podráždená? Pleť totiž počas zimy stráca veľmi dôležitú hydratáciu. Prečo je to tak? 

Čítať viac..

Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?
Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?

20 nov , 2023

Krása a mladosť sú dary, ktoré nám príroda dáva ako dočasné. Ako roky plynú, prichádza čas, keď sa na našej pokožke začnú objavovať prvé vrásky a iné známky starnutia. Tento proces je prirodzený a nevyhnutný, to však neznamená, že sa s ním musíme len tak zmieriť. Naopak, mali by sme vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sme o svoju pleť dbali ešte viac ako doteraz, aby sme ju udržali v tej najlepšej kondícii a zamedzili predčasnému starnutiu. Ako teda na to?

 

Čítať viac..