5 prekvapivých trikov, ako v lete chrániť vlasy

04 máj , 2018

5 prekvapivých trikov, ako v lete chrániť vlasy

Ahoj,

na to, že si máme v lete chrániť pokožku pred slnkom, sme si už tak nejako zvykli. Navyše ak to nerobíme, pokožka nám to ihneď vráti bolestným sčervenaním. Lenže naše vlasy sa tak rýchlo neozvú. Dozvuky letnej záťaže môžeme zvyčajne pozorovať až začiatkom jesene, a o to ťažšie sa vracajú do formy. Ako ich teda v lete čo najúčinnejšie chrániť?

Preč zo slnka

Snaž sa maximálne vyhýbať tomu, aby boli tvoje vlasy vystavené ostrému slnku. Zvykni si v lete nosiť klobúk či šiltovku, prípadne si na pláž vezmi aspoň šatku alebo si vlasy stiahni do uzla, aby slnko dopadalo na čo najmenšiu plochu. Slnečná kozmetika už dnes navyše zahŕňa aj ochranné prípravky na vlasy, takže si na ne pri nákupe opaľovacích krémov určite spomeň.

Menej umývania

Čím viac vlasy namáčaš v slanej alebo chlórovanej vode, tým viac im škodíš. Stávajú sa citlivejšími a vysušujú sa. Platí to však aj o obyčajnom umývaní. Jedným z najúčinnejších a najmenej pracnejších spôsobov, ako vlasy hydratovať, je predĺžiť čas medzi ich umytím na tri až štyri dni. Tým pádom budeš mať pri korienkoch viac mazu a vlasy sa ti budú menej vysúšať. Ak sa ti však táto metóda nepozdáva, vyskúšať môžeš umývanie vlasov zriedeným šampónom alebo úplne bez neho a na končeky si nanes iba kondicionér.

Nefúkať a nežehliť

V letnom období sú vlasy vystavené extrémnym teplotám, a tak sa ich pokús  nechávať voľne uschnúť, prípadne ich fúkaj len studeným či vlažným vzduchom. Takisto sa pokús aspoň na pár mesiacov vyhnúť žehličkám a kulmám.

Špeciálna starostlivosť

Staraj sa o vlasy viac než obvykle. Pred letom a ihneď po dovolenke si nechaj zastrihnúť končeky a dopraj si regeneračnú kúru. Práve preto, že vlasy majú v lete tendenciu extrémne sa vysušovať, neboj sa najrôznejších domácich zábalov. Vyskúšaj napríklad ten z olivového alebo kokosového oleja. Raz týždenne na vlasy nanes štedrú dávku vybraného oleja, vlasy zabaľ do uteráka a nechaj hodinu pôsobiť. Potom ich umy a teš sa z lesklých a vyživených vlasov.

Prvá pomoc

Za každých okolností pri sebe nos olejček, ktorý namáhané vlasy oživí a zregeneruje. Skvelým pomocníkom je však aj moja voda v spreji MARK organic face water, ktorá funguje aj ako vlasové tonikum. Nanes ju kedykoľvek počas dňa na celú dĺžku vlasov od korienkov až po končeky. Vlasy posilní, dodá im lesk a krásne ich prevonia bez toho, aby ich zaťažovala.

Krásne slnečné dni. 

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..

Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu
Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu

01 mar , 2024

Milé dámy,

 

Nasledujúci článok patrí Vám. Celulitída je totiž (bohužiaľ) väčšinou problémom žien.

Na vine je hormón estrogén, ktorý je u mužov zastúpený minimálne. 

Čítať viac..