Vzorka scrubu ku každej objednávke + mydlo s aktívnym uhlím nad 25€

5 prekvapivých trikov, ako v lete chrániť vlasy

5 prekvapivých trikov, ako v lete chrániť vlasy

04 Maj , 2018

Ahoj,

na to, že si máme v lete chrániť pokožku pred slnkom, sme si už tak nejako zvykli. Navyše ak to nerobíme, pokožka nám to ihneď vráti bolestným sčervenaním. Lenže naše vlasy sa tak rýchlo neozvú. Dozvuky letnej záťaže môžeme zvyčajne pozorovať až začiatkom jesene, a o to ťažšie sa vracajú do formy. Ako ich teda v lete čo najúčinnejšie chrániť?

Preč zo slnka

Snaž sa maximálne vyhýbať tomu, aby boli tvoje vlasy vystavené ostrému slnku. Zvykni si v lete nosiť klobúk či šiltovku, prípadne si na pláž vezmi aspoň šatku alebo si vlasy stiahni do uzla, aby slnko dopadalo na čo najmenšiu plochu. Slnečná kozmetika už dnes navyše zahŕňa aj ochranné prípravky na vlasy, takže si na ne pri nákupe opaľovacích krémov určite spomeň.

Menej umývania

Čím viac vlasy namáčaš v slanej alebo chlórovanej vode, tým viac im škodíš. Stávajú sa citlivejšími a vysušujú sa. Platí to však aj o obyčajnom umývaní. Jedným z najúčinnejších a najmenej pracnejších spôsobov, ako vlasy hydratovať, je predĺžiť čas medzi ich umytím na tri až štyri dni. Tým pádom budeš mať pri korienkoch viac mazu a vlasy sa ti budú menej vysúšať. Ak sa ti však táto metóda nepozdáva, vyskúšať môžeš umývanie vlasov zriedeným šampónom alebo úplne bez neho a na končeky si nanes iba kondicionér.

Nefúkať a nežehliť

V letnom období sú vlasy vystavené extrémnym teplotám, a tak sa ich pokús  nechávať voľne uschnúť, prípadne ich fúkaj len studeným či vlažným vzduchom. Takisto sa pokús aspoň na pár mesiacov vyhnúť žehličkám a kulmám.

Špeciálna starostlivosť

Staraj sa o vlasy viac než obvykle. Pred letom a ihneď po dovolenke si nechaj zastrihnúť končeky a dopraj si regeneračnú kúru. Práve preto, že vlasy majú v lete tendenciu extrémne sa vysušovať, neboj sa najrôznejších domácich zábalov. Vyskúšaj napríklad ten z olivového alebo kokosového oleja. Raz týždenne na vlasy nanes štedrú dávku vybraného oleja, vlasy zabaľ do uteráka a nechaj hodinu pôsobiť. Potom ich umy a teš sa z lesklých a vyživených vlasov.

Prvá pomoc

Za každých okolností pri sebe nos olejček, ktorý namáhané vlasy oživí a zregeneruje. Skvelým pomocníkom je však aj moja voda v spreji MARK organic face water, ktorá funguje aj ako vlasové tonikum. Nanes ju kedykoľvek počas dňa na celú dĺžku vlasov od korienkov až po končeky. Vlasy posilní, dodá im lesk a krásne ich prevonia bez toho, aby ich zaťažovala.

Krásne slnečné dni. 

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Festivalová pohoda
Festivalová pohoda

27 Júl , 2018

Leto je v plnom prúde a medzi najobľúbenejšie letné aktivity nepochybne patrí aj návšteva festivalu. A aby si ho užila naplno, ponúkam ti niekoľko praktických tipov na festivalovú výbavu...

Čítať viac..

Poznáte hydroláty?
Poznáte hydroláty?

20 Júl , 2018

Asi každý z nás sa už stretol s liečivou silou byliniek. Extraktmi z kostihoja, levandule, nechtíka, harmančeka a mnohých iných rastliniek sú obohacované rôzne krémy a mastičky, no stretávame sa s nimi aj vo forme bylinných čajov, tinktúr, odvarov či hydrolátov...

Čítať viac..

5 neobvyklých tipov, ako sa počas horúčav osviežiť
5 neobvyklých tipov, ako sa počas horúčav osviežiť

29 Jún , 2018

Prečítaj si moje tipy, ako sa počas tropických horúčav rýchlo a čo najúčinnejšie osviežiť. V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch sa ti budú určite hneď niekoľkokrát hodiť....

Čítať viac..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Česky   Magyar   Polska   България  
Tento e-shop je certifikovaný.