Tri novoročné predsavzatia pre tvoju pleť

11 jan , 2019

Tri novoročné predsavzatia pre tvoju pleť

Na začiatku nového roka máme vždy veľa plánov, čo všetko zmeníme a čo začneme robiť inak. Je to tiež skvelá príležitosť, ako v novom roku zdokonaliť aj svoju starostlivosť o pleť. Skús si teda osvojiť aspoň tri nasledujúce návyky a dodržuj ich s maximálnou pravidelnosťou.

1) Dôkladné čistenie

Pleť nestačí len zbaviť make-upu. Najmä pokiaľ ťa trápia vyrážky či čierne bodky, mala by si si tvár čistiť naozaj dôkladne. Až po odlíčení prichádza na rad dočistenie. Naopak ráno by si mala pleť najskôr dôkladne vyčistiť, až potom naniesť ošetrujúce prípravky a líčidlá. Jedine tak pokožka vstrebe všetky účinné látky a make-up nebude tvoriť nevzhľadné fľaky. Všetkých nečistôt, nadbytočného kožného mazu aj toxínov, tvoju tvár spoľahlivo zbaví prírodné MARK mydlo s aktívnym uhlím, ktoré si hravo poradí aj s akné či vyrážkami. Vďaka obsahu tea tree oleja navyše sťahuje rozšírené póry.

2) Pravidelný peeling

Aby bola pleť krásne zdravá a žiarivá, dopraj jej aspoň raz týždenne peeling. Ten ju zbaví odumretých kožných buniek a navyše ju rozjasní. Vyberaj si však peeling, ktorý je dostatočne jemný a navyše vyživujúci - taký, po ktorom tvoja pleť nebude vysušená, ale naopak zostane krásne hebká. Peeling pleť zbavuje rôznych nedokonalostí a zjednocuje aj jej farebný tón. MARK face sugar scrub s účinným zeleným čajom a esenciálnymi olejmi z mandarínky a citrónovej trávy pôsobí antisepticky proti baktériám, čím bojuje proti šíreniu zápalov a akné.

3) Primeraná hydratácie

Samotné čistenie pleti však nestačí. Nakoľko sa pleť čistením mierne vysušuje, je potrebné, aby si pleť následne ošetrila. Pokožka potrebuje výživu a hydratáciu, aby zostávala vláčna a pružná, a dokázala sa ubrániť nielen prvým známkam starnutia, ale aj ďalším nástrahám, ako sú napríklad vyrážky či podráždenie a začervenanie. Vyskúšaj moje olejové sérum MARK organic face oil Lemongrass, ktoré pleť hĺbkovo vyživuje, napomáha regenerácii pokožky a udržuje jej pevnosť. Ľahko sa vstrebáva a nezanecháva pleť mastnú, preto sa hodí aj na mastnejšiu pleť, ktorej lesk dokáže regulovať.
Tiež v Novinky

Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?
Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?

20 nov , 2023

Krása a mladosť sú dary, ktoré nám príroda dáva ako dočasné. Ako roky plynú, prichádza čas, keď sa na našej pokožke začnú objavovať prvé vrásky a iné známky starnutia. Tento proces je prirodzený a nevyhnutný, to však neznamená, že sa s ním musíme len tak zmieriť. Naopak, mali by sme vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sme o svoju pleť dbali ešte viac ako doteraz, aby sme ju udržali v tej najlepšej kondícii a zamedzili predčasnému starnutiu. Ako teda na to?

 

Čítať viac..

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..