K nákupu nad 25€ MARK scrub (100g) ZADARMO

Tri novoročné predsavzatia pre tvoju pleť

Tri novoročné predsavzatia pre tvoju pleť

11 Jan , 2019

Na začiatku nového roka máme vždy veľa plánov, čo všetko zmeníme a čo začneme robiť inak. Je to tiež skvelá príležitosť, ako v novom roku zdokonaliť aj svoju starostlivosť o pleť. Skús si teda osvojiť aspoň tri nasledujúce návyky a dodržuj ich s maximálnou pravidelnosťou.

1) Dôkladné čistenie

Pleť nestačí len zbaviť make-upu. Najmä pokiaľ ťa trápia vyrážky či čierne bodky, mala by si si tvár čistiť naozaj dôkladne. Až po odlíčení prichádza na rad dočistenie. Naopak ráno by si mala pleť najskôr dôkladne vyčistiť, až potom naniesť ošetrujúce prípravky a líčidlá. Jedine tak pokožka vstrebe všetky účinné látky a make-up nebude tvoriť nevzhľadné fľaky. Všetkých nečistôt, nadbytočného kožného mazu aj toxínov, tvoju tvár spoľahlivo zbaví prírodné MARK mydlo s aktívnym uhlím, ktoré si hravo poradí aj s akné či vyrážkami. Vďaka obsahu tea tree oleja navyše sťahuje rozšírené póry.

2) Pravidelný peeling

Aby bola pleť krásne zdravá a žiarivá, dopraj jej aspoň raz týždenne peeling. Ten ju zbaví odumretých kožných buniek a navyše ju rozjasní. Vyberaj si však peeling, ktorý je dostatočne jemný a navyše vyživujúci - taký, po ktorom tvoja pleť nebude vysušená, ale naopak zostane krásne hebká. Peeling pleť zbavuje rôznych nedokonalostí a zjednocuje aj jej farebný tón. MARK face sugar scrub s účinným zeleným čajom a esenciálnymi olejmi z mandarínky a citrónovej trávy pôsobí antisepticky proti baktériám, čím bojuje proti šíreniu zápalov a akné.

3) Primeraná hydratácie

Samotné čistenie pleti však nestačí. Nakoľko sa pleť čistením mierne vysušuje, je potrebné, aby si pleť následne ošetrila. Pokožka potrebuje výživu a hydratáciu, aby zostávala vláčna a pružná, a dokázala sa ubrániť nielen prvým známkam starnutia, ale aj ďalším nástrahám, ako sú napríklad vyrážky či podráždenie a začervenanie. Vyskúšaj moje olejové sérum MARK organic face oil Lemongrass, ktoré pleť hĺbkovo vyživuje, napomáha regenerácii pokožky a udržuje jej pevnosť. Ľahko sa vstrebáva a nezanecháva pleť mastnú, preto sa hodí aj na mastnejšiu pleť, ktorej lesk dokáže regulovať.
Tiež v Novinky

Správna starostlivosť o zdravé a krásne pery
Správna starostlivosť o zdravé a krásne pery

15 Mar , 2019

Čítať viac..

Zbaľ kufre s MARKOM
Zbaľ kufre s MARKOM

08 Mar , 2019

Ahoj cestovateľka,

tento týždeň nás privítali prvé jarné teploty a je tendencia, že počasie vonku sa bude zo dňa na deň stále už iba zlepšovať. Ako to už býva, so zvyšujúcimi sa teplotami čoraz viac začíname premýšľať nad dovolenkou, ktorá poskytuje únik z každonnej rutiny. 

Čítať viac..

Sprcha versus kúpeľ
Sprcha versus kúpeľ

01 Mar , 2019

Horúca sprcha v zime na zahriatie, ľadová v lete na schladenie je pre mňa ten najlepší záver dlhého dňa. Nehovoriac o dlhej upokojujúcej vani. Nanešťastie "všetkého veľa škodí" platí aj v tomto prípade. Takže ako to nepreháňať s hygienou?

Čítať viac..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Magyar   Česky