Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

 

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.
Petra M. sa zapojila do nášho testovania ako prvá a zverila sa nám s problémami, ktoré ju trápia. Od malička trpí atopickým ekzémom a rôznymi alergiami. Navyše má prácu, ktorá dáva neskutočne zabrať jej rukám, v dôsledku čoho sú extrémne suché a popraskané. Pokožku tela má skôr suchú so sklonom k atopii, hlavne na rukách, tvári a krku. Fotky sú zverejnené s Petriným súhlasom.


Petra testovala:

 

Jemné mydlo Calendula 

"Toto mydielko ma veľmi milo prekvapilo, hoci nie som fanúšik tuhých mydiel. Penilo primerane, nemíňalo sa príliš rýchlo a zanechávalo aj veľmi znečistené ruky krásne čisté. Hlavne mi pokožku rúk nevysušovalo, čo som veľmi ocenila."


Čistiaci a odličovací gél pre všetky typy pleti 

"Tento gél som mala používať najmä na moje popraskané ruky, ale sem - tam som si ním večer vyčistila aj pleť. Raz denne som si ním umyla / vyčistila ruky a tie ostávali hydratované a zvláčnené. Ocenila som to hlavne na noc, keďže som necítila pnutie na pokožke rúk, ako bývalo u mňa zvykom. Tak isto aj na tvári som necítila žiadne pnutie a ráno som sa prebudila s oveľa jemnejšou pokožkou."


Krém na citlivú pokožku 

"Tento krém som brala všade so sebou, je to naozaj vynikajúci produkt a doslova taká S.O.S. záchrana, keď máte suché ruky a potrebujete si ich hneď nakrémovať / hydratovať. Taktiež, keď som čo i len trošku zacítila na krku "ten pocit" atopického ekzému, okamžite som si aplikovala tento krém a v priebehu pár minút ma prešiel pocit pnutia na krku."


Sprchový puding Nougat 

"Tak k tomuto pudingu, to bola láska na prvé ovoňanie. Mala som možnosť testovať nugátový a tá vôňa a konzistencia - najradšej by som ho zjedla ako puding 😀😊 Už po prvom použití bola pokožka hebkejšia a vláčnejšia, nie len na dotyk, ale aj na pohľad bolo na pokožke možné poznať, že nie je "smädná" po kúpeli. Keďže máme tvrdú vodu, už som sa po kúpaní vôbec nemusela krémovať."


Šampón na citlivú pokožku 

"Šampón ma trochu zaskočil a zo začiatku som mu nevedela prísť na "chuť," keďže pri prvom umytí som mala vlasy zlepené a nevedela som sa následne rozčesať. Priznávam, že konzistenciou bol pre mňa zvláštny, ale naučila som sa a ním pracovať."


Kondcionér pre všetky typy vlasov 

"A tu prichádzam na jadro veci. Pri prvom použití šampónu som pre krátkosť času nepoužila kondicionér - moja chyba. Prišla som na to, že šampón je potrebné používať jedine s kondicionérom. Chcelo to trochu cviku a zvyku, ale vlasy mi za to boli naozaj vďačné. Ja, čo som predtým mala potrebu si umývať vlasy denne, som naozaj obmedzila umývanie na každý 2. až 3. deň. Nesvrbela ma pokožka hlavy a to v sezóne alergií bol tak trochu zázrak. Vlasy sa mi ani tak rýchlo nemastili, ako predtým bývalo u mňa zvykom."


Levanduľový hydrolát 

"Vyhlasujem ho za svoju hlavnú hviezdu. Tento prípravok je nutnosť do každej rodiny :) Priložila som fotky dekoltu a ruky, na ktorých mám akútnu alergickú reakciu, žiaľ nič, čo by pre mňa bola novinka. Hneď, ako sa mi niečo takéto "vyhodilo," nastriekala som sa týmto hydrolátom a do pár minút som mala pokoj. Môžem povedať, že ma po ňom tak príšerne nesvrbela pokožka a zmizlo aj začervenanie. Tiež som ho začala všade brať so sebou. Keď ma niečo uštiplo, aplikovala som hneď tento sprej a veľmi mi to pomohlo, štípanec prestal svrbieť a ani miesto bodnutia tak nezčervenalo, ako býva u mňa zvykom. Určite perfektne poslúži aj cez leto v rámci osvieženia, nielen tváre ale aj pokožky vlasov, či tela."

 

Fotografie stavu pokožky Petry pred a po:

 

 

 

 

 
Tiež v Novinky

Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?
Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?

20 nov , 2023

Krása a mladosť sú dary, ktoré nám príroda dáva ako dočasné. Ako roky plynú, prichádza čas, keď sa na našej pokožke začnú objavovať prvé vrásky a iné známky starnutia. Tento proces je prirodzený a nevyhnutný, to však neznamená, že sa s ním musíme len tak zmieriť. Naopak, mali by sme vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sme o svoju pleť dbali ešte viac ako doteraz, aby sme ju udržali v tej najlepšej kondícii a zamedzili predčasnému starnutiu. Ako teda na to?

 

Čítať viac..

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..