Melónová pizza

Melónová pizza

14 Jún , 2017

Ahoj,

dostal som strašnú chuť na pizzu. Ono by to nebola žiadna katastrofa, ale posledné týždne sa snažím zdravšie stravovať. Takže keď sa moje myšlienky začali uberať smerom ku chrumkavému cestu, na ktorom je okrem zeleniny aj prerastená slaninka s kopou syru, nebol som nadšený. Ale keďže leto je už tu a ja sa svojho predsavzatia - v lete lepšie vyzerať - nevzdám, rozhodol som sa zahryznúť sa do pizze, ktorá je nielen zdravá, ale aj sladká, šťavnatá a letná. Pripraviť ju môžeš pre seba alebo aj pre nečakanú návštevu. Verím, že si pochutia a zároveň ocenia aj tvoju tvorivosť a vynachádzavosť.

Inšpiráciu pre tento recept som našiel na portály www.fitrecepty.sk.

Čo budeš potrebovať?
Pri tomto recepte si vystačíš s týmito pomôckami:
 • doska na krájanie
 • nôž
 • fantázia
Potrebné suroviny:
Okrem melónu, budeš potrebovať tvoje obľúbené ovocie. Použiť môžeš napríklad:
 • kokos
 • banán
 • čučoriedky
 • iné ovocie podľa tvojej chuti
  Ako budeš postupovať?
  Vychlaď melón. Potom z neho odrež pás hrubý asi 3 centimetre. Následne ho rozkrájaj na 6 – 8 menších kúskov. Ideálne, ak to budú trojuholníčky, veď robíš predsa pizzu. 😊

   A teraz nasleduje tá kreatívna časť. Na melón poukladaj ovocie alebo oriešky podľa svojej chuti.

   • Máš rád banány, čučoriedky alebo jahody? Použi ich!
   • Máš chuť na kokos? Použi aj ten!
   • Chceš si pochutnať na orieškoch? Sem s nimi!

   Zaktivizuj svoje tvorivé ja. Pridávaj, ozdobuj a zdravo maškrť! Výhodou tejto dobroty je, že ju nemôžeš pokaziť. Všetko zdravé na čo máš chuť do tohto receptu rozhodne patrí.

   A keď si už pomaškrtíš a budeš mať pocit, že si od toho melónu nejaký zalepený, šup-šup do sprchy. Vezmi si so sebou MARK Coffee Watermelon a scrubni to zo seba! 😊

   Krásne júnové dni!

   Tvoj MARK

   Zdroj:
   Inšpiráciu pre tento melónový recept som našiel na portáli www.fitrecepty.sk, konkrétne tu https://www.fitrecepty.sk/recept/melonova-pizza/.   Tiež v Novinky

   Vitamín C v hlavnej úlohe proti starnutiu pleti
   Vitamín C v hlavnej úlohe proti starnutiu pleti

   22 Máj , 2019

   Vždy keď sa cítime chorí a slabí, automaticky siahame po celaskone - po vitamíne C. Vitamín C je najpredávanejší výživový doplnok, podporuje náš imunitný systém a optimálne fungovanie celého tela, je to silný antioxidant, ktorý chráni naše telo pred oxidačným poškodením a voľnými radikálmi. Aký účinok má, ale vitamín C na našu pokožku a prečo je taký skvelý doplnok v boji proti starnutiu?

   Čítať viac..

   Prečo je menej niekedy viac pre tvoju pokožku
   Prečo je menej niekedy viac pre tvoju pokožku

   14 Máj , 2019

   Naša pleť si pamätá každý jeden náš deň, každý jeden náš krém či prepitý večer, každú jednu ranku či vyrážku, zápal a ekzém. Dennodenne zakrývame problémy našej pleti vrstvou make-up a korektoru, čím len viacej zahlcujeme naše póry. Zároveň, po väčšinou vlastníme všetky líčenky už dlhšiu dobu, hromadia sa nám nanich baktérie, ktoré si opakovane nanášame na tvár a spôsobujeme si tak ešte horší zápal.

   Čítať viac..

   Pre Maminu, ktorú nadovšetko milujeme
   Pre Maminu, ktorú nadovšetko milujeme

   07 Máj , 2019

   Je začiatok mája a to znamená, že Deň Matiek je hneď za rohom. A ako lepšie ukázať mamime lásku ako predstavením jej skutočne prírodnej starostlivosti o pleť? Túto nedeľu priprav svojej mamine, alebo aj samej sebe, deň plný hýčkania a radosti, ako poďakovanie za každodennú prácu a stres.

   Čítať viac..

   English   Deutsch   Românesc   Magyar   Česky