Jedálniček k super telu!


MARK scrub healthy eating

Ahoj kočka!

V predošlom blogu som Ti sľúbil, že sa spolu pustíme k získaniu Tvojho nového super tela.  Je posledných pár dní do začiatku nového roka. Asi si momentálne rovnako, tak ako ja užívaš vianočné dobroty a domáce koláčiky :) Nemaj výčitky! Vianoce sú len raz do roka a treba si ich patrične užiť a vychutnať. Ale keďže viem, že vy ženy ste do poslednej chvíle nerozhodné a váhavé, rozhodol som sa trošku Ťa motivovať. A nechať Ti priestor na nabratie odvahy k tomuto kroku.

Aj keď sa nedá vytvoriť úplne univerzálny jednálniček, lebo každá z Vás má iný cieľ - schudnúť, nabrať, spevniť, vyformovať, pripravil som pre Teba pár rád, ktoré bez ohľadu na cieľ budeme dodržiavať. Od nich sa odpichneme a začneme od začiatku roka makať :) 

Určite si už od svojej starej mamy počula, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Darmo, staré mamy majú vždy pravdu :) Preto sa Ťa pýtam, robíš si naozaj tie správne RAŇAJKY? Ich vynechanie, nesprávny výber, množstvo či dokonca načasovanie dokážu negatívne ovplyvniť náš výkon. Dávam Ti do pozornosti chyby, ktorým by si sa mala vyvarovať.

NIE

ÁNO

Začínaš ráno kávou (plnou cukru či mlieka)

Začínaš ráno 3 dcl pohárom čistej vody

Zdroj sacharidov - palacinky, pečivo, obilniny

Zdroj sacharidov - ovsené vločky, celozrnné produkty

“Zdravo sa tváriace” produkty z reklamy - fit sladké kaše, zapekané lupienky, medové zrnká, …

Sama vieš, čo si pripravíš - ovsená, pohánková, ryžová kaša s čerstvým ovocím, orieškami, chia, kokosom..

Nevyvážené raňajky

Vyvážené zastúpenie všetkých zložiek - bielkoviny, zdravé tuky a komplexné sacharidy

 

Doobeda si môžeš dopriať viacej sacharidov, pričom platí pravidlo, že bližšie k večeru sa ich snažíme minimalizovať. Vystačíš si s vybraným základom bielkovín a zeleninovou prílohou. Dve hodinky pred plánovaným spánkom Ti zároveň odporúčam piť už len čistú vodu.

Tvoja strava by mala byť pestrá a vyvážená na všetky zložky. Kľudne si jedálniček uprav podľa svojej chute, snaž sa však dodržať pomer jednotlivých zložiek. Je fajn určiť si jeden deň v týždni na “cheatday” kedy si môžeš dopriať akékoľvek jedlo, na ktoré máš chuť - vyprážaný syr, pizza, palacinky, halušky, skrátka čokoľvek :) Tak nebudeš mať pociť, že si všetko odriekavaš a budeš sa na tento deň celý týždeň tešiť.

Je veľké množstvo skvelých fit receptov, takže sa nemusíš báť stereotypu, že budeš jesť každý deň to isté! Odporúčam Ti pozrieť sa na stránku Fitness Guru, kde nájdeš okrem skvelých receptov aj uvedené nutričné hodnoty jedla, čo na začiatok oceníš. Nikdy by si nemala pociťovať hlad! Pokiaľ jedlo vynecháš alebo sa dokonca stravuješ nárazovo a nepravidelne, Tvoje telo si ukladá tukové zásoby na “horšie časy”, keďže nevie kedy ho znova nakŕmiš. Toto maj vždy na pamäti. Preto je ideálne pripraviť si dostatok jedla na celý deň, pokiaľ vieš že nebudeš mať čas.

Taktiež nezabúdajte na pohyb a aj na relax, samozrejme so mnou :)

Jedlom ku kráse kočky!

Váš MARK 

 

 


Zanechať komentár


Pred zverejnením tvoj komentár najskôr skontrolujemeEnglish   Deutsch   Italiano   Česky   Magyar