Jedálniček k super telu!

06 jan , 2017

Jedálniček k super telu!

Ahoj kočka!

V predošlom blogu som Ti sľúbil, že sa spolu pustíme k získaniu Tvojho nového super tela.  Je posledných pár dní do začiatku nového roka. Asi si momentálne rovnako, tak ako ja užívaš vianočné dobroty a domáce koláčiky :) Nemaj výčitky! Vianoce sú len raz do roka a treba si ich patrične užiť a vychutnať. Ale keďže viem, že vy ženy ste do poslednej chvíle nerozhodné a váhavé, rozhodol som sa trošku Ťa motivovať. A nechať Ti priestor na nabratie odvahy k tomuto kroku.

Aj keď sa nedá vytvoriť úplne univerzálny jednálniček, lebo každá z Vás má iný cieľ - schudnúť, nabrať, spevniť, vyformovať, pripravil som pre Teba pár rád, ktoré bez ohľadu na cieľ budeme dodržiavať. Od nich sa odpichneme a začneme od začiatku roka makať :) 

Určite si už od svojej starej mamy počula, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Darmo, staré mamy majú vždy pravdu :) Preto sa Ťa pýtam, robíš si naozaj tie správne RAŇAJKY? Ich vynechanie, nesprávny výber, množstvo či dokonca načasovanie dokážu negatívne ovplyvniť náš výkon. Dávam Ti do pozornosti chyby, ktorým by si sa mala vyvarovať.

ÁNO NIE
  • Začínaš ráno 3 dcl pohárom čistej vody
  • Začínaš ráno kávou (plnou cukru či mlieka)
  • Zdroj sacharidov - ovsené vločky, celozrnné produkty
  • Zdroj sacharidov - palacinky, pečivo, obilniny
  • Sama vieš, čo si pripravíš - ovsená, pohánková, ryžová kaša s čerstvým ovocím, orieškami, chia, kokosom..
  • “Zdravo sa tváriace” produkty z reklamy - fit sladké kaše, zapekané lupienky, medové zrnká, …
  • Vyvážené zastúpenie všetkých zložiek - bielkoviny, zdravé tuky a komplexné sacharidy
  • Nevyvážené raňajky 

Doobeda si môžeš dopriať viacej sacharidov, pričom platí pravidlo, že bližšie k večeru sa ich snažíme minimalizovať. Vystačíš si s vybraným základom bielkovín a zeleninovou prílohou. Dve hodinky pred plánovaným spánkom Ti zároveň odporúčam piť už len čistú vodu.

Tvoja strava by mala byť pestrá a vyvážená na všetky zložky. Kľudne si jedálniček uprav podľa svojej chute, snaž sa však dodržať pomer jednotlivých zložiek. Je fajn určiť si jeden deň v týždni na “cheatday” kedy si môžeš dopriať akékoľvek jedlo, na ktoré máš chuť - vyprážaný syr, pizza, palacinky, halušky, skrátka čokoľvek :) Tak nebudeš mať pociť, že si všetko odriekavaš a budeš sa na tento deň celý týždeň tešiť.

Je veľké množstvo skvelých fit receptov, takže sa nemusíš báť stereotypu, že budeš jesť každý deň to isté! Odporúčam Ti pozrieť sa na stránku Fitness Guru, kde nájdeš okrem skvelých receptov aj uvedené nutričné hodnoty jedla, čo na začiatok oceníš. Nikdy by si nemala pociťovať hlad! Pokiaľ jedlo vynecháš alebo sa dokonca stravuješ nárazovo a nepravidelne, Tvoje telo si ukladá tukové zásoby na “horšie časy”, keďže nevie kedy ho znova nakŕmiš. Toto maj vždy na pamäti. Preto je ideálne pripraviť si dostatok jedla na celý deň, pokiaľ vieš že nebudeš mať čas.

Taktiež nezabúdajte na pohyb a aj na relax, samozrejme so mnou :)

Jedlom ku kráse kočky!

Váš MARK 
Tiež v Novinky

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..

Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu
Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu

01 mar , 2024

Milé dámy,

 

Nasledujúci článok patrí Vám. Celulitída je totiž (bohužiaľ) väčšinou problémom žien.

Na vine je hormón estrogén, ktorý je u mužov zastúpený minimálne. 

Čítať viac..