Jedálniček k super telu!

06 jan , 2017

Jedálniček k super telu!

Ahoj kočka!

V predošlom blogu som Ti sľúbil, že sa spolu pustíme k získaniu Tvojho nového super tela.  Je posledných pár dní do začiatku nového roka. Asi si momentálne rovnako, tak ako ja užívaš vianočné dobroty a domáce koláčiky :) Nemaj výčitky! Vianoce sú len raz do roka a treba si ich patrične užiť a vychutnať. Ale keďže viem, že vy ženy ste do poslednej chvíle nerozhodné a váhavé, rozhodol som sa trošku Ťa motivovať. A nechať Ti priestor na nabratie odvahy k tomuto kroku.

Aj keď sa nedá vytvoriť úplne univerzálny jednálniček, lebo každá z Vás má iný cieľ - schudnúť, nabrať, spevniť, vyformovať, pripravil som pre Teba pár rád, ktoré bez ohľadu na cieľ budeme dodržiavať. Od nich sa odpichneme a začneme od začiatku roka makať :) 

Určite si už od svojej starej mamy počula, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Darmo, staré mamy majú vždy pravdu :) Preto sa Ťa pýtam, robíš si naozaj tie správne RAŇAJKY? Ich vynechanie, nesprávny výber, množstvo či dokonca načasovanie dokážu negatívne ovplyvniť náš výkon. Dávam Ti do pozornosti chyby, ktorým by si sa mala vyvarovať.

ÁNO NIE
  • Začínaš ráno 3 dcl pohárom čistej vody
  • Začínaš ráno kávou (plnou cukru či mlieka)
  • Zdroj sacharidov - ovsené vločky, celozrnné produkty
  • Zdroj sacharidov - palacinky, pečivo, obilniny
  • Sama vieš, čo si pripravíš - ovsená, pohánková, ryžová kaša s čerstvým ovocím, orieškami, chia, kokosom..
  • “Zdravo sa tváriace” produkty z reklamy - fit sladké kaše, zapekané lupienky, medové zrnká, …
  • Vyvážené zastúpenie všetkých zložiek - bielkoviny, zdravé tuky a komplexné sacharidy
  • Nevyvážené raňajky 

Doobeda si môžeš dopriať viacej sacharidov, pričom platí pravidlo, že bližšie k večeru sa ich snažíme minimalizovať. Vystačíš si s vybraným základom bielkovín a zeleninovou prílohou. Dve hodinky pred plánovaným spánkom Ti zároveň odporúčam piť už len čistú vodu.

Tvoja strava by mala byť pestrá a vyvážená na všetky zložky. Kľudne si jedálniček uprav podľa svojej chute, snaž sa však dodržať pomer jednotlivých zložiek. Je fajn určiť si jeden deň v týždni na “cheatday” kedy si môžeš dopriať akékoľvek jedlo, na ktoré máš chuť - vyprážaný syr, pizza, palacinky, halušky, skrátka čokoľvek :) Tak nebudeš mať pociť, že si všetko odriekavaš a budeš sa na tento deň celý týždeň tešiť.

Je veľké množstvo skvelých fit receptov, takže sa nemusíš báť stereotypu, že budeš jesť každý deň to isté! Odporúčam Ti pozrieť sa na stránku Fitness Guru, kde nájdeš okrem skvelých receptov aj uvedené nutričné hodnoty jedla, čo na začiatok oceníš. Nikdy by si nemala pociťovať hlad! Pokiaľ jedlo vynecháš alebo sa dokonca stravuješ nárazovo a nepravidelne, Tvoje telo si ukladá tukové zásoby na “horšie časy”, keďže nevie kedy ho znova nakŕmiš. Toto maj vždy na pamäti. Preto je ideálne pripraviť si dostatok jedla na celý deň, pokiaľ vieš že nebudeš mať čas.

Taktiež nezabúdajte na pohyb a aj na relax, samozrejme so mnou :)

Jedlom ku kráse kočky!

Váš MARK 
Tiež v Novinky

Kofeín v šampóne – dokáže skutočne podporiť rast vlasov?
Kofeín v šampóne – dokáže skutočne podporiť rast vlasov?

09 feb , 2024

Prajete si, aby Vaše vlasy boli hustejšie, zdravšie a aby rýchlejšie rástli? Nie ste sami. Pravdepodobne ste už počuli o rôznych „zaručených“ receptoch na rast vlasov, ale po mnohých sklamaniach ostávate skeptickí.

Čítať viac..

Starostlivosť o pleť v zime
Starostlivosť o pleť v zime

18 jan , 2024

Aj Vám sa zdá, že Vaša pleť počas zimy akosi stratila jas? Je na dotyk suchá, matná a možno aj jemne podráždená? Pleť totiž počas zimy stráca veľmi dôležitú hydratáciu. Prečo je to tak? 

Čítať viac..

Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?
Zrelá pleť = krásna pleť. Je to vôbec možné? Ako to dosiahnuť?

20 nov , 2023

Krása a mladosť sú dary, ktoré nám príroda dáva ako dočasné. Ako roky plynú, prichádza čas, keď sa na našej pokožke začnú objavovať prvé vrásky a iné známky starnutia. Tento proces je prirodzený a nevyhnutný, to však neznamená, že sa s ním musíme len tak zmieriť. Naopak, mali by sme vynaložiť maximálne úsilie na to, aby sme o svoju pleť dbali ešte viac ako doteraz, aby sme ju udržali v tej najlepšej kondícii a zamedzili predčasnému starnutiu. Ako teda na to?

 

Čítať viac..