Doprava Slovenskou poštou od 35 € ZADARMO.

Jedálniček k super telu!

Jedálniček k super telu!

06 Jan , 2017

Ahoj kočka!

V predošlom blogu som Ti sľúbil, že sa spolu pustíme k získaniu Tvojho nového super tela.  Je posledných pár dní do začiatku nového roka. Asi si momentálne rovnako, tak ako ja užívaš vianočné dobroty a domáce koláčiky :) Nemaj výčitky! Vianoce sú len raz do roka a treba si ich patrične užiť a vychutnať. Ale keďže viem, že vy ženy ste do poslednej chvíle nerozhodné a váhavé, rozhodol som sa trošku Ťa motivovať. A nechať Ti priestor na nabratie odvahy k tomuto kroku.

Aj keď sa nedá vytvoriť úplne univerzálny jednálniček, lebo každá z Vás má iný cieľ - schudnúť, nabrať, spevniť, vyformovať, pripravil som pre Teba pár rád, ktoré bez ohľadu na cieľ budeme dodržiavať. Od nich sa odpichneme a začneme od začiatku roka makať :) 

Určite si už od svojej starej mamy počula, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Darmo, staré mamy majú vždy pravdu :) Preto sa Ťa pýtam, robíš si naozaj tie správne RAŇAJKY? Ich vynechanie, nesprávny výber, množstvo či dokonca načasovanie dokážu negatívne ovplyvniť náš výkon. Dávam Ti do pozornosti chyby, ktorým by si sa mala vyvarovať.

ÁNO NIE
  • Začínaš ráno 3 dcl pohárom čistej vody
  • Začínaš ráno kávou (plnou cukru či mlieka)
  • Zdroj sacharidov - ovsené vločky, celozrnné produkty
  • Zdroj sacharidov - palacinky, pečivo, obilniny
  • Sama vieš, čo si pripravíš - ovsená, pohánková, ryžová kaša s čerstvým ovocím, orieškami, chia, kokosom..
  • “Zdravo sa tváriace” produkty z reklamy - fit sladké kaše, zapekané lupienky, medové zrnká, …
  • Vyvážené zastúpenie všetkých zložiek - bielkoviny, zdravé tuky a komplexné sacharidy
  • Nevyvážené raňajky 

Doobeda si môžeš dopriať viacej sacharidov, pričom platí pravidlo, že bližšie k večeru sa ich snažíme minimalizovať. Vystačíš si s vybraným základom bielkovín a zeleninovou prílohou. Dve hodinky pred plánovaným spánkom Ti zároveň odporúčam piť už len čistú vodu.

Tvoja strava by mala byť pestrá a vyvážená na všetky zložky. Kľudne si jedálniček uprav podľa svojej chute, snaž sa však dodržať pomer jednotlivých zložiek. Je fajn určiť si jeden deň v týždni na “cheatday” kedy si môžeš dopriať akékoľvek jedlo, na ktoré máš chuť - vyprážaný syr, pizza, palacinky, halušky, skrátka čokoľvek :) Tak nebudeš mať pociť, že si všetko odriekavaš a budeš sa na tento deň celý týždeň tešiť.

Je veľké množstvo skvelých fit receptov, takže sa nemusíš báť stereotypu, že budeš jesť každý deň to isté! Odporúčam Ti pozrieť sa na stránku Fitness Guru, kde nájdeš okrem skvelých receptov aj uvedené nutričné hodnoty jedla, čo na začiatok oceníš. Nikdy by si nemala pociťovať hlad! Pokiaľ jedlo vynecháš alebo sa dokonca stravuješ nárazovo a nepravidelne, Tvoje telo si ukladá tukové zásoby na “horšie časy”, keďže nevie kedy ho znova nakŕmiš. Toto maj vždy na pamäti. Preto je ideálne pripraviť si dostatok jedla na celý deň, pokiaľ vieš že nebudeš mať čas.

Taktiež nezabúdajte na pohyb a aj na relax, samozrejme so mnou :)

Jedlom ku kráse kočky!

Váš MARK 
Tiež v Novinky

Varovné signály pleti
Varovné signály pleti

16 Feb , 2018

Zamyslela si sa niekedy nad tým, čo by ti povedala tvoja pleť keby vedela rozprávať? Svojimi prejavmi nám totiž častokrát naznačuje, že niečo nie je v poriadku a volá nás o pomoc....

Čítať viac..

Sladký Valentín
Sladký Valentín

14 Feb , 2018

Aj ty rozmýšľaš čo pripraviť svojej drahej polovičke na Valentína? Vyskúšaj jednoduchý zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom a ovsenými vločkami a určite zaň získaš pochvalu....

Čítať viac..

Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé
Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé

09 Feb , 2018

Chcela by si so svojím priateľom osláviť sviatok zamilovaných, lenže on si na romantickú Valentínsku tradíciu príliš nepotrpí? Žiadny strach, aj tak si tento večer môžeš užiť....

Čítať viac..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Česky   Magyar   Polska   България  
Tento e-shop je certifikovaný.