Ako sa správne pobaliť na dovolenku s MARKom :)

24 jún , 2016

Ako sa správne pobaliť na dovolenku s MARKom :)

Ahoj kočka,

je čas cestovania a dovoleniek, a tak by som ti chcel dať zopár tipov, ako sa pobaliť čo najúspornejšie, aby si našla miesto v batožine aj pre mňa. Tieto rady sú obzvlášť vhodné, ak máš príručnú batožinu, alebo cestuješ s nízkonákladovkami (jasné, prvá trieda je prvá trieda, ale vzrušenie, kto sa dostane do lietadla prvý, či nájdeš miesto na svoju batožinu nad hlavou, no a potom ten slastný pocit keď sa to všetko podarí... je skrátka fajn). A keď niečo nevyjde, tak to môže byť skúška nervov. Ale veď nejde o život, ideš len na dovolenku :)  Aj obal MARK scrub môžeš vnímať ako poloplný alebo poloprázdny ... ja som optimista a večne pozitívne naladený :)

1) Priprav si všetky veci, ktoré by si si chcela vziať na dovolenku na jedno miesto (napríklad na posteľ). Keďže Ťa dobre poznám tak viem, že polovica z nich sa Ti do kufríka nezmestí :)

2) Teraz je čas si vybrať. Budeš zrejme potrebovať oblečenie na pláž, na party, ale aj na výlety. Začni s praktickými kúskami, ktoré sa dajú použiť na niekoľko spôsobov. Napríklad, šatka sa dá použiť na milión spôsobov, na cestovanie, aby si sa ochránila pred klímou, večer prehodiť na plecia alebo si na ňu sadnúť keď nemáš nič iné. Tiež jedny univerzálne šaty na pláž aj na večer, praktické džíny, niekoľko topov (tričko s dlhým a krátkym rukávom), krátke nohavice, suknička, dvojo plaviek, spodné prádlo, pyžamo a malý uteráčik. Dôležitý je spôsob balenia. Čo sa dá tak zroluj, veci sa nepokrčia a budeš mať viac miesta, ako keď si naukladáš veci do komínikov. Ak už naozaj nebudeš vedieť, čo máš z batožiny vyhodiť, opýtaj sa svojho priateľa, sestry alebo mamy....Možno sa potom s nimi nebudeš chvíľu rozprávať, ale ušetria Ti kilá navyše aj agóniu z rozhodovania.

3) Pobaliť topánky bude zrejme oriešok. Jasné, že potrebuješ každý pár, ale treba vybrať topánky do koča aj do voza, čo znamená na pláž aj na večer. V skutočnosti potrebuješ flip flopy (šľapky), sandále alebo topánky na večer a pohodlné topánky na chodenie typu tenisky. Neodporúčam skúšať nové topánky, ak budeš chodiť na dlhšie vzdialenosti. Ak sa tak rozhodneš, pribaľ si zopár leukoplastov.

4) Lieky ktoré používaš pravidelne, si nezabudni pribaliť. Ak ideš náhodou na plavbu loďou, navyše aj nejaký liek na lepšie znášanie morskej nemoci. V kabelke by Ti nemali chýbať vlhké utierky v kompaktnom balení na osvieženie, umytie rúk či utretie znečistených plôch.

5) Drahšie šperky maj na sebe a vezmi ich aj do lietadla, ostatné veci opatrne zabaľ do batožiny, do krabičky alebo sáčku, ktorý si vypchala papierovými vreckovkami.

6) Kozmetiku mám obzvlášť rád. Snaž sa pozrieť, či nenájdeš kombinované balenia produktov ako sprchový šampón a šampón na vlasy v jednom, alebo cestovné balenia ktoré predávajú vo veľkých drogériách. Cenná rada nad zlato je, že si kozmetiku okrem cestovnej taštičky obaľ do plastikového sáčku. Menej je viac a to platí aj tu. Kvalitný opaľovací krém, antiperspirant, telové mlieko, ktoré môže byť použité aj po opaľovaní, obľúbený parfum, prípadne sprej proti komárom je to, čo by Ti v batožine nemalo chýbať. A samozrejme ja, kávový peeling MARK scrub. Použi ma pred opaľovaním, alebo ma nanes na seba ako kávovú masku, ktorá hydratuje a zjemní Tvoju pokožku. Môžeš ma použiť aj na chodidlá, ktoré budú vďaka mne na pláži vyzerať príťažlivo.  Oceníš ma aj na vysušenú pokožku lakťov, kolien, alebo len tak, ak si budeš chcieť spraviť dobrú náladu predtým, než pôjdeš von. Omamná vôňa kávy Ťa správne naladí pred žúrkou. Nezabudni, že moja peppermintová vôňa má aj príjemne chladivé účinky. V horúcich letných dňoch to určite oceníš.

Krásnu dovolenku a šťastnú cestu!

Tvoj MARKTiež v Novinky

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..

Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu
Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu

01 mar , 2024

Milé dámy,

 

Nasledujúci článok patrí Vám. Celulitída je totiž (bohužiaľ) väčšinou problémom žien.

Na vine je hormón estrogén, ktorý je u mužov zastúpený minimálne. 

Čítať viac..