Sladký Deň matiek

05 máj , 2016

Sladký Deň matiek

Milé dámy,

blíži sa deň, kedy sa môžme, ba priam musíme poďakovat našim mamám za to, že sú, a že nás sprevádzajú celým naším životom svojou láskou, nehou, obetavosťou a starostlivosťou.

MARK je pre mamu dokonalým prekvapením. Môžeš k nemu objednať aj tvárový uteráčik, alebo veľkú mäkkučkú osušku. Kávový peeling MARK je dokonalou kozmetikou pre zrelú pleť tváre i tela. 

Okrem toho sme pre vás pripravili recept, ako upiecť chutnú čokoládovú tortičku pre svoju mamičku. Môžte si na nej pochutnať aj spoločne a nemusíte sa báť, že vám pridá kilogramy navyše. Ide o raw cake, ktorý si môžete dopriať aj keď pracujete na bikini tele pred letom :) Možno ju to prekvapí a bude pozerať s nedôverou, ale po prvom hryze sa do nej určite zamiluje. Pri tejto skvelej pochúťke si pospomínajte na to, aká si bola nezbedná ako dieťa a ako si potajomky skúšala jej parfém, kradla jej krémiky a skúšala jej šminky pred zrkadlom :-) 

Čokoládové raw srdiečko: 

Ingrediencie:

1,5 šálky vlašských orechov
1,5 šálky pekanových orechov
1,5 šálky ďatlí
1,5 šálky hrozienok
1/3 šálky raw kakaový prášok

2 čajové lyžičky vanilkový extrakt

Postup:

  1. V mixéri pomixuj orechy do podoby nahrubo zomletej múky, tak aby si stále videla kúsky orechov.
  2. Pridaj k zmesi ostatné suroviny a ďalej mixuj. Najlepšie bude, ak ich budeš pridávať postupne (aby sa ti náhodou nezablokoval mixér).
  3. Pokračuj v mixovaní, až kým bude hmota vyzerať ako cesto. Nemali by v nej byť žiadne veľké kúsky, môžu v nej byť len malé zrniečka orechov. Akonáhle sa z cesta vytvorí veľká čokoládová guľa, si na správnej ceste :) Cesto nie je potrebné vôbec sušiť, je v zásade hotové, potrebuješ len vymyslieť, ako ho odprezentovať - vybrať formu a ako tortu ozdobíš.
  4. Natlač cesto do vybranej formy, alebo zober pekný dezertný tanierik a vytvaruj na ňom želaný tvar z cesta, napríklad srdiečko <3
  5. Tortu môžeš ozdobiť čýmkoľvek čo obľubuješ - ja odporúčam semiačka, čokoládovú polevu, alebo ovocie.
  6. Nakoniec ju daj aspoň na hodinu do chladničky, aby cesto viac zatuhlo.

Sladky Den Matiek MARK scrub

Keď ju budeš z chladničky vyberať, nezabúdaj na to, že si tento zákusok nerobila len pre seba! :)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Úľava pre citlivú pokožku hlavy
Úľava pre citlivú pokožku hlavy

31 dec , 2022

Časté umývanie šampónom je dôležitým predisponujúcim faktorom pre zvýšenú citlivosť pokožky hlavy, ktorá môže byť spôsobená poruchou bariérovej funkcie v dôsledku nadmernej transepidermálnej straty vody, čo následne umožňuje zvýšenú expozíciu tenzidom. Povedané jednoduchšie - časté umývanie vlasov (napr. každý deň, alebo viac ako 3 krát do týždňa) môže byť na škodu. Dôvodom je zníženie NMF (Natural Moisturizing Factor - podporuje schopnosť pokožky zadržiavať vlhkosť), vyššia TEWL (TransEpidermal Water Loss - transepidermálna strata vody), ...

Čítať viac..

Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?
Kontroverzné silikóny - existuje zdravá alternatíva?

16 sep , 2022

Či produkt obsahuje silikóny, zistíme podľa zoznamu zložiek-INCI a ľahko ich identifikujeme pretože väčšina z nich končí na -cone, -conol alebo -xane. Niektoré z najčastejších, ktoré možno nájsť, sú:

Čítať viac..

Ochráň svoju pokožku pred horúčavami
Ochráň svoju pokožku pred horúčavami

04 aug , 2022

Leto a prázdniny sú v plnom prúde a veľa času trávime vonku na slnku. K letu patria aj letné horúčavy. Už aj v našich zemepisných šírkach sa teploty šplhajú k vysokým číslam, atakujúc 38°C, často dokonca ešte viac. Väčšina z nás si je vedomá škodlivých účinkov, ktoré môže mať slnko na naše telo, no len málo z nás vie veľa o účinkoch teplých letných teplôt na našu pokožku. Viaceré štúdie však ukázali, že nadmerné vystavenie teplu môže spôsobiť všetky druhy problémov súvisiacich s pokožkou, od dehydratácie po hyperpigmentáciu a dokonca aj predčasné starnutie.

Čítať viac..