Sladký Deň matiek

05 máj , 2016

Sladký Deň matiek

Milé dámy,

blíži sa deň, kedy sa môžme, ba priam musíme poďakovat našim mamám za to, že sú, a že nás sprevádzajú celým naším životom svojou láskou, nehou, obetavosťou a starostlivosťou.

MARK je pre mamu dokonalým prekvapením. Môžeš k nemu objednať aj tvárový uteráčik, alebo veľkú mäkkučkú osušku. Kávový peeling MARK je dokonalou kozmetikou pre zrelú pleť tváre i tela. 

Okrem toho sme pre vás pripravili recept, ako upiecť chutnú čokoládovú tortičku pre svoju mamičku. Môžte si na nej pochutnať aj spoločne a nemusíte sa báť, že vám pridá kilogramy navyše. Ide o raw cake, ktorý si môžete dopriať aj keď pracujete na bikini tele pred letom :) Možno ju to prekvapí a bude pozerať s nedôverou, ale po prvom hryze sa do nej určite zamiluje. Pri tejto skvelej pochúťke si pospomínajte na to, aká si bola nezbedná ako dieťa a ako si potajomky skúšala jej parfém, kradla jej krémiky a skúšala jej šminky pred zrkadlom :-) 

Čokoládové raw srdiečko: 

Ingrediencie:

1,5 šálky vlašských orechov
1,5 šálky pekanových orechov
1,5 šálky ďatlí
1,5 šálky hrozienok
1/3 šálky raw kakaový prášok

2 čajové lyžičky vanilkový extrakt

Postup:

  1. V mixéri pomixuj orechy do podoby nahrubo zomletej múky, tak aby si stále videla kúsky orechov.
  2. Pridaj k zmesi ostatné suroviny a ďalej mixuj. Najlepšie bude, ak ich budeš pridávať postupne (aby sa ti náhodou nezablokoval mixér).
  3. Pokračuj v mixovaní, až kým bude hmota vyzerať ako cesto. Nemali by v nej byť žiadne veľké kúsky, môžu v nej byť len malé zrniečka orechov. Akonáhle sa z cesta vytvorí veľká čokoládová guľa, si na správnej ceste :) Cesto nie je potrebné vôbec sušiť, je v zásade hotové, potrebuješ len vymyslieť, ako ho odprezentovať - vybrať formu a ako tortu ozdobíš.
  4. Natlač cesto do vybranej formy, alebo zober pekný dezertný tanierik a vytvaruj na ňom želaný tvar z cesta, napríklad srdiečko <3
  5. Tortu môžeš ozdobiť čýmkoľvek čo obľubuješ - ja odporúčam semiačka, čokoládovú polevu, alebo ovocie.
  6. Nakoniec ju daj aspoň na hodinu do chladničky, aby cesto viac zatuhlo.

Sladky Den Matiek MARK scrub

Keď ju budeš z chladničky vyberať, nezabúdaj na to, že si tento zákusok nerobila len pre seba! :)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?
Citlivá pleť: ako sa o ňu správne starať a aké aktívne látky zvoliť?

20 sep , 2023

Existuje nespočetné množstvo typov pleti, z ktorých každý má svoje jedinečné potreby a výzvy. Dnes sa zameriame na jednu z najnáročnejších - citlivú pleť. Možno ste práve Vy jeden z tých, ktorí denne zažívajú nepohodlie ako pálenie, svrbenie či začervenanie pokožky z rôznych príčin. Alebo Vás trápi diagnóza ako ekzém, rosacea či kuperóza? Ak ste sa našli v týchto riadkoch, tento príspevok je určený práve Vám.

 

Čítať viac..

Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia
Testovanie produktov na citlivej pleti - recenzia

20 sep , 2023

V rámci nedávnej výzvy na testovanie našich produktov sa zapojilo niekoľko z Vás. Odkryli ste nám svoje príbehy a my Vám ďakujeme za obrovskú dôveru, otvorenosť a možnosť byť súčasťou Vašej dennej rutiny.

Čítať viac..

Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť
Akné sa netýka len teenagerov: Ako sa starať o problematickú pleť

18 aug , 2023

Adolescencia je čas mnohých zmien a výziev, z ktorých jednou môže byť zvládnutie problematickej pleti. Hormonálne zmeny, ktoré sú súčasťou dospievania, často vedú k prejavom ako sú vyrážky a akné a to nielen na tvári ale aj na ramenách či chrbte. Nie je však nič nezvyčajné, že problém s akné trápi čoraz viac dospelých.

Čítať viac..