Doprava Slovenskou poštou od 35 € ZADARMO.

Využi silu sauny!

Využi silu sauny!

14 Okt , 2016

Ahoj,

prednedávnom k nám zavítala jeseň, nielen dátumom v kalendári, ale aj radikálnym znížením teplôt. Prudké ochladenie o 10 až 15 stupňov dá zabrať aj tomu najsilnejšiemu organizmu. Naše telá sú výrazne oslabené a náchylné na všade striehnuce bacily a vírusy. I keď zničiť ich nie je v ľudských silách, predsa sa voči nim môžeš efektívne vyzbrojiť. Ponúkam Ti tu pár tipov, ako si posilníš svoju imunitu využitím skrytej sily sauny a prežiješ toto chladné jesenné aj zimné obdobie bez návštevy lekára ;)

Najprv sa pozrime na blahodarné účinky sauny:

  • Prevencia proti prechladnutiu a chorobám
  • Posilňuje kardiovaskulárny systém
  • Zvyšuje obranyschopnosť organizmu a podporuje imunitu
  • Pôsobí protizápalovo, baktericídne a zabíja roztoče žijúce na ľudskej pokožke čím zlepšuje priebeh alergií, ekzémov a rôznych kožných ochorení
  • Odstraňuje bolesti (hlavy, kĺbov, svalov) a svalové kŕče
  • Urýchľuje hojenie drobných raniek
  • Zabezpečí lepší spánok
  • Zlepšuje telesnú aj duševnú kondíciu
  • Redukuje psychické napätie, nervozitu, úzkosť a pocity vyčerpanosti
  • Očista organizmu od odpadových látok a splodín

Pozor, má to však aj háčik, pretože saunovanie si bohužiaľ nemôže dovoliť každý. Nie je vhodné v prípade nepriaznivého zdravotného stavu - pre epileptikov, ľudí so srdcovo-cievnymi ochoreniami, vysokým krvným tlakom, s chorobami pľúc, cukrovkou alebo pre reumatikov. Ďalej sa neodporúča pri všetkých virózach, horúčkových stavoch, chrípke či angíne, počas menštruácie a v období tehotenstva.

Aby sme predišli nepríjemnostiam je potrebné dodržiavať nasledovné pravidlá saunovania.

1.   Príprava 

Bez ohľadu na to, či si zvolíš suchú švédsku saunu, parnú, vlhkú fínsku, aromatickú bylinkovú, či infrasaunu, v každom prípade je dôležité dbať na hygienu. Len čo sa osprchuješ obľúbeným sprcháčom, dobre sa poutieraj mäkkou osuškou (napríklad aj z edície MARK bathroom) a môžeš vstúpiť zabalená len v Evinom rúchu prípadne v čistej plachte do vyhriatej sauny. Nikdy do sauny nechoď v plavkách či spodnej bielizni!

2.   Prehrievanie

Pohodlne sa usaď alebo si ľahni. Dýchaj pomaly a zásadne nosom. Zdravý človek sa môže bez akýchkoľvek obáv saunovať 2-3 krát týždenne v jednom a6 troch 15 minútových blokoch. Medzi každým by mala byť aspoň 20 minútová prestávka.

3.   Schladenie

Po každom bloku vymeň saunu za chladnú vodu. Postupne ochladzuj telo, max. 5 minút, pričom začni nohami, chrbtom, potom rukami a na záver bruchom a hrudníkom. Počas ochladzovania prechádza telo niekoľkými fázami. Najskôr pocítiš chlad a jeho pôsobením sa postupne cievne kapiláry v podkoží stiahnu a začnú stláčať krv do vnútorných orgánov až napokon chlad ustúpi.

4.   Oddych 

Po skončení ochladzovania sa presuň do oddychovej zóny. Zabaľ sa do tepla a relaxujte asi 10 – 20 minút. Až potom môžeš ísť opäť do sauny a celý postup opakovať.

5.   Ukončenie 

Po záverečnom relaxovaní je nevyhnutné doplniť stratené tekutiny vodou alebo bylinkovým čajom a dôkladne sa osprchovať od vypotených odpadových látok. V tomto finálnom kroku Ti skvelo poslúži MARK! Peelingom sa pokožka krásne očistí a zjemní, no a keďže v sebe obsahuje bohaté množstvo mandľového a kokosového oleja, nie je potrebné sa už ani krémovať. Ak obľubuješ masáž, následne si ju môžeš v tejto chvíli bez obáv dopriať. Kombinácia sauny, peelingu a kvalitnej masáže garantuje výsledok vo forme pružnej a zamatovej pokožky a v dlhodobom aspekte sa prejaví detoxikovaným organizmom a preukázateľne posilnenou imunitou!

Majte krásnu a v zdraví prežitú jeseň!

MARK
Tiež v Novinky

Varovné signály pleti
Varovné signály pleti

16 Feb , 2018

Zamyslela si sa niekedy nad tým, čo by ti povedala tvoja pleť keby vedela rozprávať? Svojimi prejavmi nám totiž častokrát naznačuje, že niečo nie je v poriadku a volá nás o pomoc....

Čítať viac..

Sladký Valentín
Sladký Valentín

14 Feb , 2018

Aj ty rozmýšľaš čo pripraviť svojej drahej polovičke na Valentína? Vyskúšaj jednoduchý zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom a ovsenými vločkami a určite zaň získaš pochvalu....

Čítať viac..

Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé
Valentín pre každého: Ako sláviť a vyhnúť sa klišé

09 Feb , 2018

Chcela by si so svojím priateľom osláviť sviatok zamilovaných, lenže on si na romantickú Valentínsku tradíciu príliš nepotrpí? Žiadny strach, aj tak si tento večer môžeš užiť....

Čítať viac..

English   Deutsch   Italiano   Românesc   Česky   Magyar   Polska   България  
Tento e-shop je certifikovaný.