...LEBO KAŽDÁ POKOŽKA SI ZASLÚŽI MARKA!

MARK vie, že každá žena túži byť krásnou a výnimočnou. Hovorí sa, že "krása pramení zvnútra," no zdravie a krása pokožky závisí vo veľkej miere aj od toho, čo si na ňu každý deň dávame. MARK verí, že práve príroda nám ponúka veľa možností, ktoré sú pre pokožku čo najviac prirodzené, bezpečné a zároveň veľmi účinné a dokážu nám dať skutočnú krásu - zdravú a žiarivú pleť, pevnú pokožku, husté a lesklé vlasy.

MARK všetky produkty vyvíja a vyrába na Slovensku a prináša ti čistú a účinnú prírodnú kozmetiku na pleť, telo a vlasy. Pri vývoji produktov rešpektuje zásady Green beauty - princípy zdravého a šetrného prístupu k pokožke ale aj prírode. Každá zložka má svoj osobitý význam a priaznivý účinok pre zdravie pokožky. Navyše, tieto pre telo bezpečné látky sú rozložiteľné aj v prírode a nezaťažujú tak životné prostredie. 

V rámci recyklačného programu sa sklenené a plastové obaly opäť zúžitkujú - ich opätovným vrátením do výrobného procesu alebo premenou na nové, užitočné veci.

MARK pri vývoji produktov aplikuje inovatívny prístup s dôrazom na non-toxic zloženie produktov. Čo to znamená?

Nontoxic prístup pri vývoji produktov

V rámci dennej rutiny na pokožku tváre a tela aplikujeme množstvo rôznych prípravkov. Na tom predsa nie je nič zlé. ALE... takéto výrobky tvoria nielen základné suroviny, ktoré dobre poznáme, ako rôzne aktívne látky, rastlinné oleje, maslá, extrakty, esenciálne oleje. Je to aj množstvo ďalších prídavných látok ako emulgátory, emolienty, farbivá, konzervanty a mnoho ďalších. Aj tieto látky sú veľmi dôležité, napríklad kvôli správnej konzistencii výrobku, jeho podporným účinkom ale aj tomu, aby sa nám výrobok nepokazil. Takéto látky sú regulované a ich koncentrácia v konečnom výrobku nesmie presiahnuť určitú stanovenú hranicu. Je to z dôvodu, že ich chemické zloženie vo vyšších dávkach môže predstavovať riziko podráždenia pokožky alebo alergickej reakcie. Možno si poviete, veď tieto látky sú regulované, tak nemôžu predstavovať žiadne riziko. No nie je to tak. Tieto látky sú síce obsiahnuté v prípravkoch dennej rutiny len v regulovanom - povolenom množstve, no ak použijeme takýchto produktov viac, nevedomky vytvoríme nežiadúci kumulatívny efekt.

Takými regulovanými zložkami sú napríklad konzervanty, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou všetkých výrobkov s vodnou zložkou. Chránia výrobky pred kontamináciou mikroorganizmami, baktériami a plesňami. Bez nich by sa výrobok veľmi rýchlo znehodnotil. Konzervanty predstavujú dôležitú súčasť niektorých produktov kvôli ich bezpečnosti a ochrane zdravia spotrebiteľa. Regulované sú aj konzervanty, ktoré sú legislatívne povolené na použitie v prírodnej kozmetike. MARK už pri vývoji produktov dbá na to, aby následným používaním viacerých produktov dennej rutiny nedošlo k negatívnemu kumulatívnemu efektu regulovaných zložiek. Príkladom môže byť vlasová rada. Všetky produkty sú určené na starostlivosť o vlasy, no naše šampóny a kondicionéry sú chránené pred kontamináciou rôznymi typmi konzervantov.

Káva a čaj, len trocha inak...

MARK prináša blahodárne účinky týchto skvelých látok priamo na pokožku. Kofeín obsiahnutý v káve a zelenom čaji preniká do pokožky a má stimulačné účinky, prekrví ju, vypína, vyhladzuje a pomáha rozbiť tukové zásoby pod povrchom kože, čím dokáže zmierniť "pomarančovú" kožu. Efekt hodvábnej pokožky sa dostaví takmer okamžite a po pár dňoch používania bude pokožka v oveľa lepšej kondícii. Neodolateľné arómy kávových peelingov - v ľadovo kokosovej, kávovej, melónovej či citrusovej vôni získanej z prírodných esenciálnych olejov a extraktov doprajú dokonalý relax a oddych celému telu.

Zelený čaj podobne ako káva je bohatý na antioxidanty, čím spomaľuje proces starnutia pleti a dodáva jej mladistvý vzhľad. Funguje ako veľmi účinný prostriedok na kontrolu akné, detoxikuje, čistí a potláča zápaly kože. V zložení produktov nájdeš aj ďalšie veľmi účinné antibakteriálne látky ako nimbovníkový olej a čajovník, ale aj hydroláty - čisté kvetové vody, rastlinné maslá, bio argánový olej a za studena lisované rastlinné oleje.

Prírodné suroviny bez kompromisov

Moja kozmetika obsahuje kvalitné prírodné suroviny. Nenájdeš u mňa syntetické konzervanty, dráždivé penotvorné a čistiace surfaktanty, GMO ingrediencie, minerálne oleje, či syntetické farbivá, silikóny a emulgátory. Tieto chemické látky nahrádzam ich prírodnými alternatívami. 

Pri prírodnej kozmetike je pre mňa veľmi dôležitá transparentnosť, preto u mňa vždy nájdeš celé zloženie produktov aj s popisom použitých surovín. Som hrdý na to, že v mojej kozmetike je veľký podiel ingrediencií v BIO kvalite a ingrediencií s certifikáciou Ecocert.

Spokojný zákazník nad zlato

Dlhodobá a vysoká spokojnosť mojich zákazníkov je mojou prioritou, preto uplatňujem osobný prístup ku každému. Môžeš mi kedykoľvek napísať a spoločne vyberieme to najlepšie pre teba. Akékoľvek otázky k produktom alebo objednávkam mi neváhaj napísať a ja ich zodpoviem v čo najkratšom čase.

Vždy ma veľmi poteší, keď sa so mnou podelíš o tvoju skúsenosť a pošleš mi našu spoločnú fotku, alebo mi len tak napíšeš. Tvoj úsmev rád uvidím na mojich sociálnych sieťach, nezabudni ma označiť  #markscrub