Šup do sandálok

02 jún , 2017

Šup do sandálok

Ahoj kráska,

Tento víkend odštartovali tropické teploty už aj u nás a mnohé z vás určite povyťahovali letné sandálky a tie náádherné lodičky s otvorenými špičkami. Ak si v zime aj ty trošičku zanedbala starostlivosť o svoje chodidlá, je najvyšší čas to napraviť. Tvrdá a popraskaná koža na pätách tvojho milého neokúzli a preto ti v hodine dvanástej poskytnem SOS pomoc na rýchlu reparáciu tejto zimnej katastrofy.

Celé leto sú naše nohy v centre pozornosti kamkoľvek prídeme. Ani tie najkrajšie sandále nevyniknú na zanedbaných a nepestovaných nohách. Na kvalitné a pravidelné ošetrenie nožičiek sa buď môžeš zveriť skúsenej pedikérke alebo si pomôcť aj jednoducho sama, v pohodlí domova (neboj, s mojou pomocou, samozrejme). S letom striehnu na naše nohy mnohé nepríjemné nástrahy - plesňové ochorenia, kurie oká, otlaky či zarastené nechty. Nič pekné a rozhodne ani nie príjemné! Ak sa chceš týmto nepríjemnostiam z ďaleka vyhnúť, stačí nohám venovať iba 15 minút denne a  tvoje nohy budú krásne ako nikdy predtým.

1. Každé no ale i počas dňa používaj na nohy špeciálne osviežujúce produkty. Na trhu nájdeš rozmanité množstvo prípravkov, ktoré určite ulahodia každej z vás - krémy, gélové zloženie či spreje. Cez deň budeš mať nôžky ľahučké ako pierko a hravo zvládneš všetky povinnosti, ktoré na na teba čakajú. Vo večerných hodinách, po sprchovaní použi upokojujúci krém, ktorý eliminuje opuchy, uľaví od bolesti a zbaví pocitu ťažkých nôh.

2. Kožičku okolo nechtov nikdy nestrihaj nožničkami. Môžeš spôsobiť bolestivé ranky, ktoré sa pomaly hoja či dokonca nepríjemné, bolestivé a neestetické zrastanie nechtov. Namiesto toho si kožičku ošetri kefkou a špeciálnym olejom na zmäkčenie.

3. Aspoň raz týždenne dopraj nohám masáž a peeling. Nanes na nohy vo väčšom množstve a masíruj. Osobitnú pozornosť venuj chodidlám a prstom. Z mojej skutočne širokej ponuky na mojej produktovej web stránke TU si určite vyberieš. Verím že rýchlo nájdeš toho svojho obľúbeného MARKa a odteraz sa už aj na starostlivosť o chodidlá budeš iba tešiť :)

S.O.S. HELP - step by step

Nemáš čas zájsť k pedikérke alebo si extrémne citlivá a neznesieš dotyk cudzej osoby? Potom si spolu so mnou ošetri nôžky v pohodlí domova.

1.    Do malého lavórika s teplou vodou nasyp soľ do kúpeľa alebo nechaj vylúhovať zmes byliniek. Ponor nohy do vodného kúpeľa a nechaj približne pätnásť minút odpočívať.

2.    Kefkou odstráň odumretú kožu okolo nechtov.

3.    Pemzou alebo špeciálnou škrabkou odstráň odumretú a stvrdnutú kožu.

4.    Vymeň vodu zo soľou za MARK Coffee Watermelon. Dôkladne ich pomasíruj a nechaj 5-10 minút pôsobiť.

5.    Chodidlá  od scrubu opláchni a následne dobre vysuš.

6.    Klieštikmi uprav nechty tak, aby si na palci nechala okraj približne 1,5 milimetra a na ostatných prstoch asi 1 milimeter.  Ostré okraje uprav pilníkom a nalakuj nejakou peknou farbou, ktorá na tvojich hebkých a opálených nôžkach krásne vynikne :)

7.    Na záver urobte masáž výživným krémom, nechaj vstrebať a šup do sandálok! :)

Tvoj MARK
Tiež v Novinky

Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?
Pleťové oleje – milované, alebo nedocenené?

10 apr , 2024

Patríte medzi ľudí, ktorí sa vyhýbajú používaniu olejov v starostlivosti o pleť? Alebo ste len zatiaľ neobjavili ich čaro? Dôvodom pomerne častého vyhýbania sa pleťovým olejom je zvyčajne mastná pleť, akné, sklon k upchávaniu pórov alebo len nevedomosť, ako môžu byť oleje pre pokožku prospešné. Výsledkom je však bohužiaľ to, že sa takto zbytočne pripravujeme o množstvo fantastických výhod, ktoré oleje so sebou prinášajú.

 

Čítať viac..

Prečo je dôležité pH v šampónoch?
Prečo je dôležité pH v šampónoch?

20 mar , 2024

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo niektoré šampóny zanechávajú vo vlasoch úžasný pocit čistoty, ľahkosti a upokojenej pokožky, zatiaľ čo iné by ste po prvom použití najradšej vyhodili do koša? Dôvodom môže byť pH šampónu – jedno z tajomstiev šťastnej pokožky hlavy a pôvabných vlasov.

Čítať viac..

Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu
Zatočte s celulitídou zmenou životného štýlu

01 mar , 2024

Milé dámy,

 

Nasledujúci článok patrí Vám. Celulitída je totiž (bohužiaľ) väčšinou problémom žien.

Na vine je hormón estrogén, ktorý je u mužov zastúpený minimálne. 

Čítať viac..